Kurumsal Organizasyonlar

Geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz kurumsal yarışma ve etkinliklerimize, Türkiye'nin dört bir yanından yüzlerce öğretmen ve öğrenci katılmaktadır.

Eğitim adına geleceğe dönük çalışmalar yaptığımız ve eğitimi yalnızca okul sınırları içerisinde tutmadığımız bu organizasyonlar, “Özel Ege”nin eğitim felsefesini yansıtmaktadır.

 

21. OKULLAR ARASI MATEMATİK YARIŞMASI

Okullar Arası Matematik Yarışması, bütün bilim dallarının ve akademik branşların temelini oluşturan matematik alanında daha ileri çalışmalar yapabilecek potansiyele sahip gençlerin belirlenmesi, bu alanda yetenekli olan öğrencilerin rekabet güçlerinin artırılması ve en önemlisi matematik dalının daha fazla sevilmesini sağlayan bir yarışmadır.

Son başvuru tarihi: 15.02.2019

Şartname

21. Matematik Yarışması Çıkan Sorular

6.,7. ve 8. Sınıflar Sonuçları

9.,10. ve 11. Sınıflar Sonuçları

6.,7. ve 8. Sınıflar Okullar Sıralaması

9.,10. ve 11. Sınıflar Okullar Sıralaması

 

3. ERASLAN VAKFI TÜRKİYE LİSELER ARASI MÜNAZARA TURNUVASI

Bir “Bilim ve Liderlik Okulu” olan Özel Ege Lisesi, bu yıl 3’üncüsü düzenlediğimiz Eraslan Vakfı Türkiye Liseler Arası Münazara Turnuvası’na ev sahipliği yaparak Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençleri kültürel ve sosyal bir ortamda buluşturmuştur. Turnuva Yürütme Kurulu kararı gereği, Özel Ege Lisesi öğrencileri turnuvaya “gölge takım” olarak katılmış ve derecelendirmeye dahil edilmemiştir.

Şartname

Eraslan Vakfı Türkiye Liseler Arası Münazara Turnuvası “Liderlerin Oyunu” olarak bilinen münazara çalışmaları, Özel Ege Lisesinde uzman kişilerin verdiği eğitimlerle 2012 yılında başladı. Öğrencilerimiz çok kısa sürede ülkenin kayda değer turnuvalarında, birçok derece elde etti. Danışmanlığını Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerinin yaptığı Özel Ege Lisesi Münazara Kulübü, farklı takımlarla birçok turnuvada finale kalmış ve birincilik ödülleri kazanmıştır.  Münazara alanında yerleşik bir kültüre sahip olan okulumuzda, her yıl düzenlenen  Eraslan Vakfı Türkiye Liseler Arası Münazara Turnuvası’na ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz.  

universite_gunu.jpg

Özel ege lİsesİ 7. ÜnİVERSİTE GÜNÜ

Ortaöğretimden yükseköğretime geçmeye hazırlanan öğrencilerin, üniversiteleri ve bu üniversitelerdeki bölümleri daha yakından tanımalarını sağlamak, doğru meslek seçimi yapmalarına yardımcı olmak amacıyla okulumuzda her yıl Özel Ege Lisesi Üniversite Günü düzenleriz. Yurt içinden Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere, yurt dışından da katılım sağlayan üniversiteler, yükseköğretime hazırlanan yüzlerce öğrenciyle okulumuzda bir araya gelir. Bu yıl da 7’ncisini düzenlediğimiz Özel Lisesi Üniversite Günü’nde öğrencilerimiz ve konuk okulların öğrencileri ile bir araya geldik.

18. GÜNAYDIN EDEBİYAT ÖYKÜ, ŞİİR VE MASAL YAZMA YARIŞMASI

Bu yıl 18’incisini düzenlediğimiz Günaydın Edebiyat Öykü, Şiir ve Masal Yazma Yarışması ile edebiyat yoluyla insani değerleri ortaya çıkarmayı, gençlerin toplum içindeki duruşlarına olumlu ve kalıcı bir nitelik kazandırmayı, ana dil bilincini geliştirmeyi, dilin doğru ve etkin kullanımına katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

Şartname

 

Özel ege lİsesİ Renklİ Cumartesİ etkİnlİklerİ

Her öğrencinin bilgi, beceri, yetenek ve ilgi alanı farklıdır. Her öğrencimiz bizim için gökkuşağı gibidir. Aldığı ışığa göre farklı bir renk yansıtabilir. Farklı atölyelerde öğrencimiz belki de daha önce hiç ön plana çıkarmadığı bir yeteneğini keşfediyor.
Spor etkinlikleri, İngilizce atölyeler, yaratıcı deneyler, keyifli resim ya da müzik aktiviteleri ve daha niceleri…

Bu etkinliklerin hepsi “Renkli Cumartesi” etkinliklerinde bir araya geldi. Farklı atölye çalışmalarıyla rengarenk cumartesilerde Özel Egeliler bir araya gelerek hafta sonlarını daha keyifli hale getirdi.

 
yenianne baba okulu logo-02.jpg

ÖZEL EGE LİSESİ ANNE • BABA OKULU VELİ ATÖLYELERİ

Bir Özel Ege geleneği olan “Anne Baba Okulu”nda uzun yıllardır çocuk merkezli, farklı konu ve konuklarla, velilerimizle ve eğitimcilerle bir araya geliyoruz. Bu okulda, çocuklarımızla ilişkilerimizi güçlendirmek, onların sağlıklı bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunmak, soran, sorgulayan, merak duygusunu güçlendiren, eleştirel düşünebilen çocuklar yetiştirmeyi hedeflediğimiz kadar, anne babalarımızın da eğitim süreçleri içinde yer almasını istiyoruz. Tüm bu özelliklere sahip bireyler için veli-okul-öğretmen bağının güçlü olması gerektiğine inanıyor, bireylerin mutlu bir eğitim ve öğretim hayatı sürmesi üzerine çalışmalarımızı ve projelerimizi çeşitlendiriyoruz.

“Öğrenme yaşam boyu devam eder” bilinciyle çıktığımız bu yolda, velilerimizle buluştuğumuz için mutluyuz.

17. FEN ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI

Fen Araştırma Projeleri Yarışması, gençliği temel ve uygulamalı bilimlerde araştırmaya özendiren, bilime meraklı gençlerin yolunu açan ve onların “geleceğin bilim insanları” olarak yetişmesini amaçlayan bir yarışmadır. 21’incisini düzenlediğimiz Fen Araştırma Projeleri Yarışması, öğrencilerimizde özgür düşüncenin, yaratıcılığın, uygulamalı bilimselliğin ve teknik becerilerin gelişmesine katkı sağlamaktadır.

17. Fen Araştırma Yarışması sonuçlarına aşağıda bulunan “Dereceye Giren Projeler” linkinden ulaşabilirsiniz.

Şartname

Dereceye Giren Projeler

Yarışmaya İlişkin Açıklamalar

17. Fen Araştırma Projeleri Milli Eğitim Bakanlığı Olur Yazısı

 
2_Bilim Şenliği.jpg

Özel ege lİsesİ Okul öncesİ 6. BİLİM ŞENLİĞİ

Öğrencilerimize erken çocukluk döneminden itibaren merak etme, sorgulama ve farklı düşünme becerileri kazandırmanın bilgiyi edinmede önemli olduğuna inanır; her yıl “Bilimi Seviyorum Çünkü Eğleniyorum” temasıyla Okul Öncesi Bilim Şenliği’ni düzenleriz.

Bilimin eğlenceli yanını ortaya çıkarmak amacıyla Özel Ege’de buluşacak minik bilimciler ve ailelerinin bilimsel çalışmalarını sunacağı Özel Ege Lisesi Okul Öncesi 6. Bilim Şenliği’ni merakla bekliyor, minik bilim insanlarını okulumuzda ağırlayacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Konuk anaokullarının öğrencileri ve velileri de bu heyecana ortak oluyor, eğlenceli bilim projelerini okulumuzda sergiliyor.

 
Ersin Akkurt.jpg

TEMEL EĞİTİMDE Oyun, Sınırlar ve İnİsİyatİf

Oyun, bir çocuk için en ciddi iştir. Oyunun, duyguları dile getirmedeki rolü nedir? Çocuklarımız için sınırlar ve kurallar neler olmalıdır? Ödül, yoksa bir ceza mıdır?

İnisiyatif alma ve karar verme çocuğun özgüveni nasıl geliştiriyor? ve çok daha fazlası…

Okulumuzda geleneksel olarak düzenlediğimiz ve 11. yılını geri bıraktığımız çalıştayımıza bu yıl Uzman Psikolog ve Oyun Terapisti Ersin Akkurt’un katılımlarıyla gerçekleştirdik. “Çocuklarımızın Gelişimde Oyun, Sınırlar ve İnisiyatif” konu başlığıyla okul öncesi, ilkokul öğretmenleri ve velileri ile bir araya geldik.