Doğan Demİr, 2005 Mezunu

Lise ve üniversite zamanlarımda, bilgisayarların grafik alanındaki kullanımı (film, animasyon, bilimsel görseller) çok ilgimi çekerdi. Özel Ege'deyken birkaç kitap alıp kendime 3 boyutlu modelleme öğretmiştim. Yine lise sırasında birçok yarışmaya katılmıştım. Lisans eğitimim süresince birkaç proje yaptıktan sonra Utah Üniversitesi’nde doktora programına katıldım.

Doktora yaparken bu alanda birçok ders aldım. Alanında isim yapmış profesörlerle konuştum, çalıştım. Özellikle grafik bilgimi kullanarak, bilim adamlarının deney sonuçlarını daha anlaşılabilir kılma üzerine çalışmalar yaptım. Yaz aylarında Berkeley Üniversitesi’nde Lawrence Berkeley ulusal laboratuvarında araştırma projeleri yapıp çeşitli makaleler yayınladım. Akıllı telefonun ilk çıktığı yıllarda, üniversite arkadaşımla ufak bir şirket kurup, Türkiye ve ABD'de şirketler için mobil uygulamalar geliştirdik.

doğan demir.jpg

Bu sırada San Francisco'daki artan girişimcilik ortamı çok ilgimi çekmişti. Bu nedenle Ulah’tan master derecesi alıp San Francisco'ya taşındım. Burada büyük bir değişiklik yapıp, dijital teknolojileri fiziksel ortamlara getiren bir sanat stüdyosuna katıldım. Burada ürettiğimiz sanatsal projeler müzelerde, şehir içindeki farklı binalarda, konferanslarda ve hastanelerde yer aldı.

Burada çalışırken, interaktif teknolojilerin hastane deneyimini geliştirme konusu çok ilgimi çekmişti. Bir kaç doktorla bunun üzerine konuştuktan sonra, ayni üniversite arkadaşım ile 2015 yılında çalıştığımız şirketten ayrılıp Ouva adli şirketi kurduk. Bu şirket sayesinde dünyanın farklı yerlerinde bir çok hastaya bu interaktif teknolojileri ulaştırmaya başladık. Bu şirket sayesinde ABD'den yeşil kart alabildim. Hala bu isle meşgulüz (adres: www.ouva.co)

Dönüp baktığımda, bu tarz bir yasamı liseden öngörmem çok zor. Ama özellikle lisede olabildiğince çok farklı okul dışı projelerde yer alarak (zeytinyağı araştırmaları, animasyon projeleri, model birleşmiş milletler vb.), üniversitede ailemden uzağa taşınıp farklı kültürlerde kendi başıma yasama kabiliyetini geliştirerek, alanım dışında olabildiğince çok farklı dallara kendimi açarak bu noktaya geldiğimi düşünüyorum.

Bütün liseli gençlere ve Özel Ege ekibine selamlar.


 

Ercan Ayaz, 2006 Mezunu

Özel Ege'den sonra Cerrahpaşa İngilizce Tıp bölümünü bitirdim. 2013 yılında ise İstanbul Medeniyet Üniversitesi Radyoloji bölümünde asistanlığa başladım. Bu arada asistanlığa başlamadan önce 4 ay Elazığ’da devlet hizmet yükümlülüğü kapsamında çalıştım. 2017’de Radyoloji uzmanlık eğitimimi tamamladım ve  yaklaşık 7 aydır Bingöl Devlet Hastanesi’nde devlet hizmet yükümlülüğü kapsamında Radyoloji uzmanı olarak çalışıyorum. Mezun olduktan sonra bizleri aramanız ve haber almanız çok memnun edici.

Herkese sevgilerimle...

ERCAN YAVUZ 04.01.2018.jpg

gamze_sevinç.jpg

Gamze Sevİnç Sayı, 2001 Mezunu

Özel Ege'den sonra İzmir Ekonomi Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği lisans programını tamamladım. 2008 senesinde ise University of California Riverside'da Pazarlama Yönetimi üzerine ön master programını bitirdim. 2010 senesinden itibaren erkek klasik giyim üretimi yaptığımız fabrikamızda genel koordinatör olarak çalışıyorum. Bir buçuk senedir bebeğime bizzat kendim bakmayı tercih ettiğim için iş hayatıma ara verdim.

Eğitim hayatımı iyi kurumlarda değerlendirdiğimi düşünüyorum. İyi bir okuldan mezun olmanın yanında, insanın kendine kattıklarının da bir hayli önemli olduğuna inanıyorum. Özellikle aile kurmadan ve bebek sahibi olmadan önce kendinize bolca vakit ayırıp, yatırım yapmanızda fayda var.

Lisans eğitimi sonrasında yurtdışında yüksek lisans yapmanızı tavsiye ederim. Eğer imkanınız varsa hiç düşünmeyin. Hem vizyon hem de kariyer açısından çok büyük bir yatırım yapmış olursunuz. Yaz aylarınızı ise mutlaka stajlar yaparak değerlendirin. Staj deneyimi mezun olduktan sonra epey işinize yarayacak. Geriye dönecek olsam yaz okuluna mümkün olduğunca az ders bırakır, bol bol staj yaparak iş hayatını önceden değerlendirirdim.

Tüm Özel Egelilere sevgiler...


Ezgİ Karagöz, 2009 Mezunu

29594653_10156207793887726_2007776496079519429_n.jpg

Özel Ege’den mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandım. 2015 yılında mezun oldum ve şu anda 9 Eylül Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığında asistan doktor olarak çalışmaktayım.

Tüm Özel Egelilere sevgilerimle...


Tunç Taşbaş, 2004 Mezunu

Ortaokul ve liseyi Özel Ege Lisesi'nde okudum. 2004 yılında ise Özel Ege Lisesi'nden mezun oldum. Mezuniyetimin akabinde Sabancı Üniversitesi Doğa Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi'ne burslu olarak girdim. Amacım makine mühendisi olup aile şirketimizde çalışmaktı, fakat birtakım sebeplerden dolayı okuldan ayrıldım.

Okuldan ayrıldığım için 3 ay boyunca gece gündüz demeden üniversite sınavına yoğun bir tempoyla hazırlandım. Lisede temellerimiz sağlam atılmıştı, çok zorlanmadan iyi bir puan almayı başardım. Tıp fakültesinde okuyan arkadaşlarımın yanına ziyarete gittiğimde birkaç derslerine girmiştim ve çok keyif almıştım. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni tercih olarak yazdım. Aileme yakın olması da benim için avantajdı. Bir yandan aile şirketimizde çalışıp bir yandan tıp fakültesini bitirdim.

TUNÇ TAŞBAŞ.jpg

Okulu bitirdikten sonra mecburi hizmet nedeniyle Bitlis'e gittim. 1 yıl boyunca acil servis doktoru olarak çalıştıktan sonra başhekim oldum. 5 uzman, 8 pratisyen doktor meslektaşımla 50 yataklı hastanemizde hastalarımıza 2 yıl boyunca kaliteli sağlık hizmeti götürmeye çalıştık. Hastaneye Yoğun Bakım Servisi ve Palyatif Bakım Servisi açtık. Yine hastanemize bir sevk ambulansı kazandırdık. Türkiye'de kemoterapi hastalarına bütün ilaçlarını hastane bünyesinde temin eden ilk hastanelerden olduk. Doğu Anadolu'nun ilk dijital hastanesi olmak için halen devam eden çalışmalar başlattık. Bitlis'te geçirdiğim 3 yıl içinde toplam 15.000 hastaya baktım. Bitlis görevim sırasında hayat arkadaşımla tanıştım, evlendim. 3 yıldan fazla süren vazifemin sonunda eşimin hamileliği nedeniyle görevi bırakıp Tekirdağ'a ailesinin yakınına taşındık.

Hayattaki en büyük başarım oğlum Ediz Ali dünyaya geldi. Onun için, zaten yoğun olan çalışma tempomu daha da arttırdım. Fakat ciddi sağlık sorunları yaşamama sebep olduğu için çok sevdiğim görevimi bırakmak zorunda kaldım ve 2017 sonu itibariyle İzmir'e taşındım. Aile şirketimizin başına geçtim.

Bütün bu süreçler boyunca, hep örnek ve düzgün bir insan olmaya gayret gösterdim. Bütün hastalarıma kendi yakınım gibi davrandım. Birçok hayat kurtardım. Acil Servislerde çok kavga olur, hiç bir hasta benimle kavga etmedi, hep teşekkür aldım hastalardan. Devletin hastane yönetmek için bana sağladığı imkânları, kuruşu kuruşuna hesap ederek kullandım. Kendimi birçok alanda geliştirip çağı yakalamaya çalıştım. İyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir evlat, iyi bir vatandaş ve iyi bir insan olmak, hayattaki diğer başarılardan ve unvanlardan çok daha üstün. Bana bu bilinçle birlikte çalışma disiplini ve öğrenme azmini kazandıran ailem ve lise hocalarımdan aldığım eğitimdir.

Ailem olarak gördüğüm Özel Ege Lisesi'ne, öğretmenlerime ve tüm çalışanlarına teşekkür ederim.

 


Fulya Yemİşçİ Eltutan, 1994 Mezunu

FULYA YEMİŞÇİ.jpg

Özel Ege’den mezun olduktan sonra Celal Bayar Üniversitesi Pazarlama bölümünü kazandım. Lisans eğitimimi tamamlayınca İzmir Ticaret Borsası’nda çalışmaya başladım. 16 yıldan bu yana İzmir Ticaret Borsası’nda Kurumsal İletişim Uzmanı olarak çalışmaktayım. Özel Ege’de geçirdiğimiz zamanın bir ikincisi yok. Öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızla yaptığımız tüm paylaşımlar ebedi.

Sevgilerimle...


 

Kunter Aşkın, 2005 Mezunu

Özel Ege'den mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünde lisans eğitimimi tamamladım. HWR Berlin Üniversitesinde is Uluslararası Pazarlama Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptım. Şu anda Zorlu Grubuna bağlı Vestel markasında satış müdürü görevini üstlenmekteyim. Kuzey Afrika, İran, Lübnan ülkeleri ağırlıklı olmak üzere bu bölgelerdeki satışlarla ilgileniyorum.

Tüm Özel Ege ailesine selamlarımı ve sevgilerimi iletiyorum...


anıl şengel, 2006 mezunu

anıl_şengel.JPG

Özel Ege Lisesinden 2006 yılında mezun oldum. Liseden mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandım. 2013 Şubat ayında doktor olarak mezun oldum. 5 yıl Manisa Yunusemre İlçe Sağlık Müdürlüğünde çalıştım. Yeni Sağlık Kurumları İşletmeciği Yükseklisansı yapıyorum. 2018 Şubat ayından itibaren Manisa İl Sağlık Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak göreve başladım.

Tüm Özel Egelilere selamlar...