3 Temmuz 1987 tarihinde Konak’ta 340 öğrenci kontenjanı ve “Özel Anayurt Lisesi” adı ile açılmıştır.  15 Ağustos 1988 tarihinde okul Kahramanlar’a taşınmış ve 22 Kasım 1988 tarihinde de İzmir Eğitim İşletmeleri Anonim Şirketi’ne devredilmiştir.  Kurucu değişikliği sebebiyle okulun adı “Özel Ege Lisesi” olarak değiştirilmiştir.

19 Mart 1990 tarihinde 24’ü yatılı olmak üzere 280 öğrenci kontenjanı ile Pınarbaşı’ndaki binaya taşınılmış, ancak yatılı kısım bir yıl sonra kaldırılmıştır. 19 Haziran 1992 tarihinde okulun şu andaki yerleşim yerinin temeli atılmış ve 1996-1997 öğretim yılı ile birlikte kurum kendi malı olan arsanın üzerindeki kendi binasında eğitim ve öğretime başlamıştır.

Okul, ilk mezunlarını 1991-1992 öğretim yılında vermiştir. 

DÜNDEN BUGÜNE ÖZEL EGE LİSESİ 

1987 :  Hüseyin Uysal, lise kısmının ilk müdürü olarak göreve başladı. 

1988 :  Hüseyin Uysal ilk Kurucu Temsilcisi olarak göreve atanırken Ömer Orhan İlleez lise müdürlüğü görevine getirildi.  İlleez, Ocak 1989’da Kurucu Temsilcisi olarak atandığı için lise müdürlüğünü Aysel Yıldız’a devretti. 

1990 :  Aysel Yıldız’ın Haziran ayında Kurucu Temsilcisi olmasından sonra İsmail Korkmaz Açıkgöz lise müdürlüğü görevine getirildi. 

1992 :  Temmuz ayında Mehmet İsmet Ulusoy Kurucu Temsilcisi olarak göreve başladı.  Ocak 1994’te yaklaşık üç aylık bir süre için Metin Güven’e görevi devreden Ulusoy, sonrasında aynı göreve geri döndü. 

1995 :  1994-1995 öğretim yılında lise müdürlüğüne Özden Küçükdumlu atanırken Mayıs 1995’te Rahmi Taştan Kurucu Temsilciliği görevini üstlendi.  Takip eden öğretim yılında (1995-1996) lise müdürlüğü görevini İlhami Şimşek üstlendi. 

1996 :  Yeni öğretim yılında (1996-1997) lise müdürlüğüne Şevket Poturnak, ilköğretim okulu müdürlüğüne Tülin Öksüz atandı. 

1997 :  1997-1998 öğretim yılında Yavuz Kahraman lise müdürü, Fikret Çapar ise ilköğretim okulu müdürü olarak göreve başladı. 

1998 :  Yansı Eraslan Şubat ayında okulun sekizinci Kurucu Temsilcisi olarak göreve başladı.  Mayıs ayında ilköğretim okulu müdürlüğüne Erdoğdu Özcan getirildi. 

İlköğretim birinci kademede branşlaşma uygulamasına geçildi.  Birinci kademede görev yapan sınıf öğretmenleri, 1.-2.-3. sınıf öğretmenleri ve 4.-5. sınıf öğretmenleri olarak ikiye ayrıldı.  Dördüncü ve beşinci sınıfta Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi ve Sosyal Bilgiler derslerini farklı öğretmenler vermeye başladı. 

Okul tarihinde ilk defa bir spor ekibi, küçük kızlar yüzme takımı, Türkiye şampiyonluğuna ulaştı. 

Balkan Yüzme Şampiyonası’nda 200 metre kurbağalamada Türkiye rekoru kırarak şampiyon olan öğrencimiz İlkay Dikmen, Balkan Şampiyonalarında altın madalya kazanan ilk Türk kadın yüzücü olarak tarihe geçti.

1999 :  Kısa adı TÜBİTAK olan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun düzenlediği olimpiyatlar ve proje yarışmalarına öğrenci hazırlamak üzere okul genelinde kurumsal bir çalışma başlatıldı. 

“Yıllık Proje” ve “Edebi Eser Okuma Projesi” uygulamaları başladı. Eğitim sistemimizin araştırmaya yönelik çalışma yapma eksikliğinin giderilmesi için başlayan “Yıllık Proje” uygulaması, görüş bildiren kişiler tarafından beğeni ve takdirle karşılandı. “Edebi Eser Okuma Projesi” ise öğrencilere kendilerini ifade etme yeteneği kazandırma, bilgi dağarcıklarına katkıda bulunma, entelektüel birikimlerini artırma, genel bir yaşam felsefesi olarak kitap okumayı sevdirme ve okuma alışkanlığı kazandırma hedefleriyle tasarlandı. 

Spor salonu, yemek salonları ve kütüphaneden oluşan D blok hizmete girdi.

2000 :  Ulusal İlköğretim Matematik Olimpiyatı’nda bronz madalya kazanan Ahmet Kenan Kule, okul tarihindeki ilk TÜBİTAK madalyasına ulaştı. 

Okul kıyafetleri, spor malzemeleri, okulun logolu ürünleri, kitap, kırtasiye ve hediyelik eşyadan oluşan geniş bir ürün yelpazesi içeren okul mağazası açıldı.

2001 :  Özel Ege Lisesi, fen liseleri dışında kalan tüm okullar içinde ÖSS’de İzmir birinciliğini elde etti. 

TÜBİTAK bilgisayar proje yarışmasında Aylin Tokuç teşvik ödülü kazandı. 

Okul, ilk defa yabancı ülkelerdeki okullarla değişim programı başlattı.  Belçika’daki bir okulla başlayan öğrenci ve öğretmen değişimi, ilerleyen dönemlerde İtalya ve Yunanistan’daki okullarla devam etti. 

2002 :  Her üç puan türünde de (sözel, sayısal, eşit ağırlıklı) fen liseleri dışında kalan tüm okullar içinde ÖSS’de İzmir birinciliğine Özel Ege Lisesi ulaştı.  Üç puan türünde de ülke genelinde ilk %1’de yer alan okul, 214 özel anadolu lisesi içinde ise ikinci sırayı elde etti. 

TÜBİTAK yarışmalarında Ulusal İlköğretim Matematik Olimpiyatı’nda İpek Ergenç gümüş madalya kazanırken, Metin Barış matematik projesiyle bronz madalyaya ulaştı. 

Model Birleşmiş Milletler (MUN) Kulübü öğrencileri, Harvard Üniversitesi’nde düzenlenen Model Birleşmiş Milletler Konferansı’na ilk kez katıldılar.  Dünyanın değişik ülkelerinden, uluslararası sorunlara çözüm arayan lise öğrencilerini buluşturan bu prestijli etkinliğe Türkiye’den Özel Ege Lisesi dışında sadece bir okul kabul edildi.

2003 :  Okul kuruluşundan itibaren ÖSS’deki en önemli başarısına ulaştı.  Geride kalan iki yılda olduğu gibi sözel, sayısal ve eşit ağırlıklı puan türlerinde fen liseleri dışında kalan okullar içinde İzmir birinciliğini Özel Ege Lisesi elde etti.  Öğrenci yerleştirme oranında %100 ile İzmir birincisi olan okul, her üç puan türünde de ülke genelindeki 226 özel anadolu lisesi içinde ülke birinciliğine adını yazdırdı. 

Liselere Giriş Sınavı’nda (LGS), İzmir’deki 598 okul arasında gerek T-M, gerekse M-F puan türlerinde il ikincisi Özel Ege Lisesi oldu. 

Selin Dağ, TÜBİTAK’ta okul tarihinin ilk altın madalyasını kazandı.  Ulusal İlköğretim Matematik Olimpiyatı’nda elde edilen bu madalyaya ek olarak Ulusal Bilgisayar Olimpiyatı’nda Çağdaş Doğan bronz madalya kazandı. 

ABD’nin başkenti Washington D.C.’de her yıl düzenlenen “Global Genç Liderler Konferansı”na Özel Ege Lisesi ismen davet edildi.  Özel Ege Lisesi, geleceğin diplomatları olmaya aday olan ve dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen az sayıda öğrencinin yer aldığı bu etkinliğe İzmir’den davet edilen ilk okul oldu. 

2004 :  Ülke genelindeki özel anadolu liseleri arasında ilk 10’da yer alma geleneği devam etti. Sayısal puan türünde ülke sekizincisi Özel Ege Lisesi oldu. 

Okul, LGS’de 614 İzmir okulu içinde T-M’de üçüncü ve M-F’de dördüncü oldu. 

Özel Ege Lisesi, kabul edilen üç uluslararası çalışmasıyla, Avrupa Birliği kapsamındaki gençlik programı olan Comenius projesine Türkiye’den katılan ilk okul grubu arasında yer aldı. Danimarka’daki bir okul ile gerçekleştirilen dil projesi, bu alanda Türkiye’de yapılan ilk proje oldu. 

Spor salonu, yüzme havuzu ve sağlıklı yaşam merkezinden oluşan Spor Sarayı, yeni lise binası ve sığınak hizmete açıldı.

2005 : Türkiye’deki 245 özel anadolu lisesi içinde sözel puanda beşinci, sayısal ve eşit ağırlıklı puanlarda altıncı sıra Özel Egelilerin oldu. Okul, üniversiteye öğrenci yerleştirme oranında %100 ile İzmir birincisi oldu.

Özel Ege İlköğretim Okulu, adı Ortaöğretim Kurumları Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) olarak değişen liselere giriş sınavında İzmir genelindeki 645 okul içinde her iki puan türünde de dördüncü, ülke çapındaki yaklaşık 17.000 okul içinde T-M’de 15., M-F’de ise 18. oldu.  Okul, 100 ve daha fazla sayıda öğrencisi sınava giren okullar içinde İzmir birincisi ve Türkiye üçüncüsü oldu.

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi’nin 2002 yılından itibaren düzenlediği Ege Bölgesi Kalite Ödülü yarışmasında Jüri Özel Ödülü’nü kazanan Özel Ege Lisesi, bu tarihe kadar eğitim ve bir üst grubu olan hizmet sektörü içinden ödül kazanan tek kurum oldu.

2006 : ÖSS-1’de ülke genelindeki 243 özel anadolu lisesi içinde sayısal puan türünde yedinci sıra Özel Ege Lisesi’nin oldu. Okul, ÖSS-2’de ise 236 özel anadolu lisesi arasında sayısal puanda sekizinci sırayı elde etti. Öğrenci yerleştirme oranında ise %94 ile İzmir birincisi oldu.

Özel Ege İlköğretim Okulu OKS’de yaklaşık 650 okul arasında T-M puanında il beşinciliğine, M-F puanında ise il üçüncülüğüne ulaştı.  Okul, 100 ve daha fazla sayıda öğrencisi sınava giren kurumlar içinde ise İzmir 1.si oldu.

2007 : Özel Ege Lisesi, Türkiye’deki 250 özel anadolu lisesi içinde ÖSS-1’de her üç puan türünde de sekizinci olurken SAY-2’de altıncı, EA-2’de yedinci oldu.  Üniversiteye öğrenci yerleştirme oranında ise %98 ile İzmir birincisi oldu.

Okulumuz OKS’de 663 okul arasında her iki puan türünde de il ikincisi oldu.  Toplam 100 ve daha fazla sayıda öğrencisi sınava giren okullar içinde İzmir 1.liğini yine Özel Ege İlköğretim Okulu elde etti.

TÜBİTAK’ta Ulusal Bilgisayar Olimpiyatı’nda Şükret Hasdemir gümüş madalya, Ulusal İlköğretim Matematik Olimpiyatı’nda Gökçe Sarar bronz madalya ve kimya proje yarışmasında Erinç Merdivan ve Yalım Benibol bronz madalya kazandılar.

Bugüne kadar Avrupa ülkeleriyle yapılan öğrenci ve öğretmen değişimi Asya ülkelerine genişletildi. Çin’in Şangay şehrindeki bir uluslararası okul ile mübadele programı başlatıldı. 

2008 : On yedinci dönem mezunlarının %98’i üniversiteye yerleşti. Özel Ege Lisesi, bu başarı oranıyla İzmir’deki 245 okul arasında üçüncü sırada yer aldı.

Özel Ege, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından son kez uygulandığı belirtilen OKS’de 672 İzmir okulu arasında T-M’de dördüncü, M-F’de üçüncü oldu. Ülke genelindeki yaklaşık 17.300 okul arasında T-M’de 21., M-F’de ise 20. oldu.  Özel Ege İlköğretim Okulu, 100 ve daha fazla sayıda öğrencisi sınava giren okullar içinde İzmir 1.si oldu.

KalDer İzmir Şubesi’nin düzenlediği Ege Bölgesi Kalite Ödülü yarışmasında 2005 yılında elde edilen başarıyı tekrar eden Özel Ege Lisesi, Jüri Özel Ödülü’nü ikinci defa kazandı.

Yüksel Eraslan Kültür Merkezi hizmete girdi. 

2009 : On sekizinci dönem mezunlarının %100’ü üniversiteye yerleşti. Okulumuz bu başarı oranıyla İzmir’deki 362 okul arasında birinci sırada yer aldı. Özel Ege Lisesi, Türkiye’deki 297 özel anadolu lisesi içinde SAY-2’de sekizinci oldu.

TÜBİTAK Ulusal Proje Yarışması’nda fizik dalında Egem Eraslan ve Berk Eker bronz madalya, biyoloji dalında Ece Çiğdem ve Simel Karaca teşvik ödülü kazandı.


Seviye Belirleme Sınavı’nda Özel Ege öğrencileri gerek 8. sınıf SBS puanına, gerekse kısa adı Ortaöğretime Yerleştirme Puanı olan OYP’ye göre İzmir’deki 678 okul arasında üçüncü sırayı elde ettiler.  Özel Ege İlköğretim Okulu, lise giriş sınavlarında 2003 yılından itibaren il genelinde ilk beş okul arasında yer alan tek kurum olma özelliğini sürdürdü.  Okulumuz SBS'de 6., 7. ve 8. sınıfların üçünde de il genelinde ilk üç okul arasına giren tek okul oldu.  Ayrıca 100 ve daha fazla sayıda öğrencisi sınava giren okullar içinde üç sınıf grubunda da İzmir 1.liğini Özel Ege elde etti.  Okulumuz 8. sınıflarda 100 ve daha fazla sayıda öğrencisi sınava giren okullar içinde Türkiye 7.si oldu.

Yavuz Kahraman’ın emekli olmasıyla boşalan lise müdürlüğüne, lise müdür yardımcısı Aylin Musluoğlu; Erdoğdu Özcan’ın emekli olmasıyla boşalan ilköğretim okulu müdürlüğüne ise ilköğretim okulu ikinci kademe müdür yardımcısı Sibel Şenol getirildi.

2010 : On dokuzuncu dönem mezunlarının %92'si üniversiteye yerleşti.

Okulumuz, İzmir’deki -48 resmî ve 21 özel olmak üzere- 69 anadolu lisesi arasında YGS 1-2, YGS 3-4, YGS 5-6, LYS MF ve LYS TM puan türlerinin tamamında birinci oldu. LYS MF’de 312 özel anadolu lisesi içinde Türkiye birincisi olan Özel Ege Lisesi, 799 resmî ve 312 özel olmak üzere 1.111 anadolu lisesinin sıralandığı Türkiye resmî ve özel anadolu liseleri listesinde ikinci sırada yer aldı.

Özel Ege, SBS’de 100 ve daha fazla sayıda öğrencisi sınava giren okullar içinde İzmir 1.si ve Türkiye 7.si oldu.

Özel Ege Lisesi Bilim Kurulu kuruldu. Amaçlarını “bilim ve teknolojideki gelişmelere paralel olarak çalışmalar yapmak, proje ve olimpiyat çalışmalarını organize etmek, bu çalışmalara katılacak öğrencileri belirlemek, çalışmaları planlamak, başvuru, katılım, ödül töreni ile ilgili iş ve işlemleri organize etmek ve geleceğin bilim insanlarının genç yaşlarda ortaya çıkarılmasını teşvik etmek suretiyle ülkemize ve insanlığa olumlu katkılar sağlamak” şeklinde tanımlayan Bilim Kurulunun, birisi fen bilimleri, diğeri matematikten sorumlu ilk eş başkanlıklarına Dr. Ayşe Baran Türker ve Dr. Gizem Günel getirildi.

Yeni okul öncesi eğitim binası hizmete açıldı.

2011 : Yirminci dönem mezunlarının %93'ü üniversiteye yerleşti.

Okulumuz, İzmir’deki -48 resmî ve 22 özel olmak üzere- 70 anadolu lisesi arasında YGS-3 , YGS-4, YGS-5, LYS TM ve LYS TS puan türlerinde birinci olarak 2001, 2002, 2003 ve 2010 yıllarında olduğu gibi İzmir’de ilk sırada yer alma geleneğini sürdürdü. Türkiye özel anadolu liseleri listesinde ise YGS’de 334, LYS’de 329 okul arasında tüm puan türlerinde ikincilik ile altıncılık arasındaki sıraları elde etti.


Özel Ege İlköğretim Okulu, SBS’de 100 ve daha fazla sayıda öğrencisi sınava giren okullar içinde İzmir 1.si ve Türkiye 9.su oldu.

2012 : 1987 yılında Özel Anayurt Lisesi adıyla açılan ve takip eden yıl Özel Ege Lisesi adını alan okulumuz, düzenlediği akademik etkinlikler, konserler, sergiler ve sportif yarışmalarla kuruluşunun 25. yılını kutladı.

Özel Ege Lisesi Radyosu yayına başladı.

Yirmi birinci dönem mezunlarının %98'i üniversiteye yerleşti ve okulumuz yerleştirme başarısıyla İzmir'deki 395 lise arasında ikinci sırada yer aldı. Özel Ege Lisesi, İzmir’deki -54 resmî ve 24 özel olmak üzere- 78 anadolu lisesi arasında YGS'deki tüm puan türlerinde ve LYS FM puan türünde birinci oldu. Okulumuz, Türkiye'deki tüm liseler arasında YGS puan türlerinde ilk %1,6 ile %1,8'lik; LYS FM'de ise ilk %2,1'lik dilimde yer aldı.

Namağlup İzmir birincisi olduktan sonra katıldığı iki eleme turnuvasında da yenilgisizliğini sürdüren Yıldız Erkek Basketbol Takımımız, okul tarihinde ilk kez katıldığı ve sadece sekiz takımın yer aldığı Türkiye Şampiyonası’nda yarı final oynayarak ülkenin en iyi dört basketbol takımından biri oldu.

Okul mağazası, bir öncekinden yaklaşık üç misli büyük olan yeni yerine taşındı. 

2013 : Yirmi ikinci dönem mezunlarının %97’si üniversiteye yerleşti. 

Okulumuz üniversite yerleştirme başarısıyla İzmir'deki 400 lise arasında dördüncü sırada yer aldı.  Özel Ege Lisesi, İzmir’deki -56 resmî ve 24 özel olmak üzere- 80 anadolu lisesi arasında YGS'deki tüm puan türlerinde ve LYS FM puan türünde birinci oldu.  LYS FM’de 388 özel anadolu lisesi içinde Türkiye üçüncüsü olan Özel Ege, ülke genelinde tüm liseler arasında YGS puan türlerinde ilk %1,4 ile %2,0'lik; LYS FM'de ise ilk %2,1'lik dilimde yer aldı.

Zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran 6287 sayılı yasayla birlikte ilkokuldaki (eski adıyla ilköğretim birinci kademedeki) branşlaşma uygulaması kaldırıldı.

Özel Ege Lisesi, Amerikan yükseköğretim kurumu olarak bilinen College Board’a üye oldu. Okulumuz, Türkiye’deki üçüncü, İzmir’deki ilk üye okul olarak lise öğrencileri için düzenlenen AP programına (The Advanced Placement Program) dâhil oldu ve AP Fizik B, Kimya, Biyoloji ve Calculus AB derslerinin verilmesi için onay aldı. College Board tarafından organize edilen program sayesinde lise öğrencilerine gördükleri derslerle üniversite düzeyinde bilgi ve beceriler kazanma şansı sunuldu. Lise öğrencileri yurt içindeki bazı üniversitelerle Amerika ve Kanada’da bulunan birçok üniversitede görecekleri bazı derslerin kredilerini lisede iken alma fırsatına sahip oldu.

Yenilgisiz İzmir birincisi olduktan sonra katıldığı iki eleme turnuvasında da ilk sırayı elde eden Küçük Kız Voleybol Takımımız, okul tarihinde ilk kez yer aldığı ve sadece sekiz takımın katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda üçüncü oldu.  

2014 : Yirmi üçüncü dönem mezunlarının %94’ü üniversiteye yerleşti.

Özel Ege Lisesi, İzmir’deki -70 resmî ve 26 özel olmak üzere- 96 anadolu lisesi arasında YGS'deki beş puan türünde ve LYS TM puan türlerinde birinci oldu.  Yaklaşık 1.800 resmî ve özel okuldan oluşan Türkiye anadolu liseleri listesinde YGS’deki altı puan türünde ilk 40, LYS FM ve LYS TM puan türlerinde ilk 50 okul arasına giren tek İzmir okulu Özel Ege Lisesi oldu.

TÜBİTAK Ulusal Proje Yarışması’nda kimya dalında Berker Alpöz ve Ardan Han gümüş madalya kazandı.

2015 :  Yirmi dördüncü dönem mezunlarının %90’ı üniversiteye yerleşti.

Özel Ege Lisesi, İzmir’deki -80 resmî ve 31 özel olmak üzere- 111 anadolu lisesi arasında YGS’deki altı puan türünün tamamında ve LYS FM puan türlerinde birinci oldu.

Okulumuz, ülke genelindeki toplam 2.008 adet resmî ve özel anadolu lisesi arasında YGS’deki altı puan türünün tamamında ilk 25 okul arasında yer alan tek İzmir okulu olurken mühendislik ve tıp fakültelerine girmek için gereken LYS FM puanlarında 15. sırada yer aldı. 

2016 :  Özel Ege Lisesinin sahibi olan İzmir Eğitim İşletmeleri Anonim Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığını 15 Şubat 1998 tarihinden itibaren 18 yıldan uzun bir süre boyunca sürdüren Cemil Eraslan, bu görevi Kurucu Temsilcisi Yansı Eraslan’a devretti.  Cemil Eraslan, yaşamı boyunca “Özel Ege Lisesi Onursal Başkanı” olarak seçildi. 

Yirmi beşinci dönem mezunlarının %90'ı üniversiteye yerleşti.  Öğrencilerimizin yerleştiği ilk beş üniversite ODTÜ, İTÜ, İ. D. Bilkent Üniversitesi (%82'si burslu), Boğaziçi Üniversitesi ve Koç Üniversitesi (%57'si burslu) oldu. 

 

Özel Ege Lisesi, İzmir’deki -84 resmî ve 40 özel olmak üzere- 124 anadolu lisesi arasında YGS’deki altı puan türünün tamamında ve yine İzmir’deki -84 resmî ve 39 özel olmak üzere- 123 anadolu lisesi arasında LYS FM puan türünde birinci oldu.

 

Okul, ülke genelindeki toplam 2.340 adet resmî ve özel anadolu lisesi arasında YGS’deki altı puan türünün tamamında ilk 15 okul arasında yer alan tek İzmir okulu oldu. Mühendislik ve tıp fakültelerine girmek için gereken LYS FM puanlarında ülke genelindeki toplam 2.338 adet resmî ve özel anadolu lisesi arasında 8. sırada yer aldı.

 

Ayrıca ülke genelindeki 744 özel anadolu lisesi arasında YGS-3 puan türünde birinci, YGS'deki diğer puan türlerinde ise ikinci oldu.

 

TÜBİTAK Ulusal Proje Yarışması’nda kimya dalında Karya Gülen ve Ece Bardakcı altın madalya kazandı.

 

2017    :  Mezunların %94’ü üniversiteye yerleşti.  Yedi öğrencimiz yabancı üniversitelerden kabul alırken mezunların yerleştiği ilk beş bölüm tıp, endüstri mühendisliği, makine mühendisliği, hukuk ve mimarlık oldu.

 

TÜBİTAK Ulusal Proje Yarışması’nda lise edebiyat dalında Karya Gülen ile Ece Bardakcı altın madalya, lise biyoloji dalında Berna Akdeniz ile Leyla Al Masoud ve ortaokul matematik dalında Aslı Turan gümüş madalya kazandı.

 

Özel Ege Lisesinin sahibi olan İzmir Eğitim İşletmeleri Anonim Şirketinin unvanı İzmir Eğitim Sağlık Sanayi Yatırım A.Ş. olarak değişti.