ÖZEL EGE LİSESİ
 

Dünden Bugüne Özel Ege

3 Temmuz 1987 tarihinde Konak’ta 340 öğrenci kontenjanıyla Özel Anayurt Lisesi olarak açılan okulumuz, 15 Ağustos 1988 tarihinde Kahramanlar’a taşınmış ve 22 Kasım 1998 tarihinde de İzmir Eğitim İşletmeleri Anonim Şirketi’ne devredilmiştir. Kurucu değişikliği sebebiyle okulumuz bugünkü adı Özel Ege Lisesi'ni almıştır.

19 Mart 1990 tarihinde 24’ü yatılı olmak üzere 280 öğrenci kontenjanı ile Pınarbaşı’ndaki binaya taşınılmış, ancak yatılı kısım bir yıl sonra kaldırılmıştır. 19 Haziran 1992 tarihinde okulun şu andaki yerleşim yerinin temeli atılmış ve 1996-1997 öğretim yılı ile birlikte kurum kendi mülkü olan arsanın üzerindeki kendi binasında eğitim ve öğretime başlamıştır. Özel Ege Lisesi, ilk mezunlarını 1991-1992 öğretim yılında vermiştir. 

Bugün 1000'den fazla mezunuyla üniversite sınavlarında 7. kez üst üste İzmir birincisi, 3. kez Türkiye birincisi olan okulumuz, İzmir Eğitim Sağlık Sanayi Yatırım A.Ş. firmasına bağlı olarak Eraslan ailesi tarafından yönetilmektedir.

TÜBİTAK, dünyanın en prestİjli proje yarışması Intel-ISEF’te ülkemİzİ Özel Ege Lİsesİ öğrencİlerİ İle temsİl etme kararı aldı.

Dünyada en yaygın görülen akcİğer, prostat ve meme kanserlerİne 15 dakİkada kesİn tanı koyabİlen çİp gelİştİren öğrencİlerİmİz, mayıs ayında Amerİka’da düzenlenen yarışmada dünya 3.sü oldular.

ÖğrencİLERİMİZ BERNA AKDENİZ VE LEYLA AL MASOUD, EGE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİNE SINAVSIZ yerleştİLER.

 

DSC_8212.JPG
 

Yöneticiler

yansı_eraslan_renkli.jpg

Yansı Eraslan

Şubat 1998’den bu yana Özel Ege Lisesi Kurucu Temsilcisi olan Yansı Eraslan, Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği ve Türkiye Kalite Derneği (KalDer) üyesi, Eraslan Vakfı mütevelli heyeti ve yönetim kurulu başkan vekili, imspolymers yönetim kurulu başkanıdır. Ortaokul ve liseyi Bornova Anadolu Lisesi’nde okuyan Eraslan, lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi'nde endüstri mühendisi olarak tamamlamış, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Connecticut Üniversitesinde işletme yüksek lisansı (MBA) yapmıştır. Bir sonraki lisansüstü çalışmasını (Ed.M.) Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesinde yapmış ve Uluslararası Eğitim Politikası yüksek lisans programını tamamlamıştır. Son yüksek lisansını (MPA) Harvard Üniversitesi John F. Kennedy School of Government bünyesinde Edward S. Mason Fellow olarak Kamu Yönetimi dalında yapan Eraslan, ilgisini özellikle mikroekonomi, makroekonomi, liderlik, müzakere analizi ve uluslararası ilişkiler alanlarına yoğunlaştırmıştır. Ulusal güvenlik, kalkınma politikası ve global yönetişim başta olmak üzere çeşitli alanlarda araştırmalar yapan Eraslan, çok sayıda makale kaleme almıştır.

Makale, Bildiri ve Yayınları

DSC_0579.JPG

EBRU ERASLAN

1999 yılından bu yana Özel Ege Lisesi Mali ve İdari İşler Direktörü olarak görev yapan Ebru Eraslan, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun olmuştur. “Sosyal ve Ekonomik Faktörlerin İşsizlik Üzerindeki Etkileri: Türkiye Örneği (“The Effects of Social and Economic Factors On Unemployment: Turkish Case”) başlıklı teziyle yüksek lisansını Connecticut Üniversitesi’nde (ABD) ekonomi dalında tamamlayan Eraslan, yurtiçi ve yurtdışında liderlik, iletişim, diplomasi ve eğitimle ilgili çok sayıda seminere katılmıştır. Öğrencilik yıllarında voleybol oynayan ve Yıldız Milli Takım kampına davet edilen Eraslan, iyi derecede İngilizce, başlangıç seviyesinde Fransızca konuşmakta ve amatör olarak piyano çalmaktadır. Ebru Eraslan evli ve iki çocuk annesidir.

DSC_4906.JPG

AylİN MUSLUOĞLU

2009 yılından itibaren Lise Müdürü olarak görev yapan Aylin Musluoğlu, 2019-2020 öğretim yılından itibaren Ortaokul ve Lise Müdürü olarak görevine devam etmektedir. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Eğitimi Bölümünden mezun olmuştur. 1996 yılında Özel Ege ailesine katılan Musluoğlu, İngilizce öğretmenliği, Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı ve Lise Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. İlgisini özellikle yabancı dil ve çevre eğitimi alanlarına yoğunlaştıran Musluoğlu, 1995 yılında Yunanistan'da düzenlenen Avrupa Parlamentosu Çevre Eğitimi Semineri’nde Türkiye'yi temsil etmiş ve UNESCO Güneydoğu Akdeniz Çevre Projesi çalışmalarında görev almıştır. 1997 yılında İngiltere'de üç hafta süren “Methodology and Teacher Refresher” kursuna ve British Council tarafından düzenlenen on haftalık “Teacher Development” seminerine katılan Musluoğlu,  1998 yılında Washington D.C.'de Royal Language Training School tarafından düzenlenen üç haftalık öğrenci programında ve 2004 yılında İtalya ile gerçekleştirilen öğrenci değişim programında grup lideri olarak yer almıştır.

2004 -2006 öğretim yılları arasında Avrupa Birliği Comenius Okul Ortaklıkları kapsamında İngiltere, Norveç ve Türkiye işbirliği ile yürütülen “Movements in Europe” konulu çalışmada proje yöneticisi olarak görev alan Musluoğlu, 2005 yılında bir hafta süren ve Türkiye Özel Okullar Birliği tarafından düzenlenen “Eğitim Yönetimi” seminerine de katılmıştır. 2008 yılında kültürel değişim programı kapsamında Özel Ege Lisesi öğrencileri ile Shangai’da bulunan Fudan International School öğrencileri arasında ilk defa yapılan değişim programına öncülük eden Musluoğlu, 2013 yılında Yaşar Üniversitesinin düzenlediği “The Third International Conference in TESOL”e katılmış; 2014 yılında düzenlenen Harvard MUN Model Birleşmiş Milletler Konferansı’nda grup liderliği yapmıştır. Musluoğlu, International House’un 2013 yılında düzenlediği “Creative Thinking for Language Teachers” ve 2015 yılında düzenlediği “Teaching English to Young Learners”a da katılmıştır. Musluoğlu aynı zamanda Turizm Bakanlığı onaylı “Ülkesel Profesyonel Turist Rehberi” kokartına sahiptir.

 

 

 

 

 
ECE_6618.JPG

SİBEL ŞENOL

2010 yılından itibaren İlköğretim Müdürü olarak görev yapan Sibel Şenol, 2019-2020 öğretim yılı itibariyle Anaokul ve İlkokul Müdürü olarak görevine devam etmektedir. Lisans eğitimini Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Türk Psikologlar derneğinin düzenlediği çeşitli hizmet içi eğitim kurslarına ve psikoloji kongrelerine katılan Şenol, yaşam koçluğu eğitimi almıştır. Eğitim kurumlarında toplam kalite yönetimi uygulamaları üzerine çalışmalar yapan Şenol, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından düzenlenen EFQM Mükemmellik Modeli, Tanıtım, Öz Değerlendirme, Süreç Yönetimi ve İyileştirilmesi konularında sertifika almış, Kamu Kalite Sempozyumu ve Ege İnsan Yönetimi Zirvesine katılmıştır.

Necla Atıl-2.jpg

FerİDE necla atıl

2009 yılından bu yana Özel Ege Lisesi Müdür Yardımcısı olan Feride Necla Atıl, Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Eğitimi bölümünden mezun olmuştur. Öğretmenlik hayatına 1987 yılında Özel Anayurt Lisesinde başlayıp 1988 yılında Özel Ege Lisesi adını alan kurumda çalışmayı sürdüren F. Necla Atıl, İngilizce öğretmenliği, Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

1997 yılında İngiltere'de üç hafta süren “Methodology and Teacher Refresher” kursuna ve British Council tarafından düzenlenen on haftalık “Teacher Development” seminerine katılmıştır. 1998 yılında Washington D.C.'de Royal Language Training School tarafından düzenlenen üç haftalık öğrenci programına grup lideri olarak katılmış, 2001 yılında Belçika ile ilk kültürel değişim programını gerçekleştirmiştir. 2001-2004 yılları arasında UNESCO Güneydoğu Akdeniz Çevre Projesi çalışmalarında görev almıştır. Bu çalışma kapsamında 2002 -2003 yılında Yunanistan’ın Sakız Adası’daki Campos Lisesi ile “Akdeniz Diyeti”, 2003 -2004 yılında ise Allianoi antik kenti tanıtım filmi projelerinde görev almıştır.


2004 yılında Akdeniz Üniversitesi’nde bir hafta süren Uluslararası SEMEP Çevre Eğitimi Semineri’ne katılmıştır.  2004 -2005 yılında Avrupa Birliği Comenius Okul Ortaklıkları kapsamında “Türkiye’nin ilk Dil Projesi” olan ve Danimarka ile gerçekleştirilen “Tourism: The Environmental and Cultural Impact in Turkey and Denmark” konulu projede ve 2006 -2007 öğretim yılında Okul Projesi alanında İngiltere, Norveç ve Türkiye iş birliği ile gerçekleştirilen “Movements in Europe” konulu projede proje yöneticisi olarak görev alan F.Necla Atıl, 2008 yılında kültürel değişim programı kapsamında Özel Ege Lisesi öğrencileri ile Shangai’da bulunan Fudan International School öğrencileri arasında ilk defa yapılan değişim programına öncülük etmiştir.

Aynı yıl Lucy Covendish College Cambridge’te düzenlenen “Amazing Minds Teacher Development Conference”a Türkiye’den tek davetli olarak katılmıştır. F. Necla Atıl, 2012 yılında Türkiye Özel Okullar Birliği tarafından düzenlenen ‘Dijital Çağda Eğitimde Fırsatlar ve Sorumluluklarımız’ konulu seminere katılmıştır. 2013 yılında Yaşar Üniversitesinin düzenlediği “The Third International Conference in TESOL”e katılmış; 2014 yılında düzenlenen Harvard MUN Model Birleşmiş Milletler Konferansı ve 2016 Princeton Model Birleşmiş  Milletler Konferansı’nda grup liderliği yapmıştır

International House’un 2012 yılında düzenlediği ’Developing Speaking Skills,Creative Writing and Using Tecnology in the Classroom , 2013 yılında düzenlediği “Creative Thinking for Language Teachers” ve 2015 yılında düzenlediği “Teaching English to Young Learners”a da katılmıştır.

DSC_9623.jpg

MEHMET HALİL CİVEK

2002 yılında Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünden mezun olmuştur. 2004 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Ortaöğretim Fen ve Matematik alanlar eğitimi üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. 2013-2014 öğretim yılında Özel Ege Lisesinde Fizik öğretmeni olarak göreve başlamıştır. Özel Ege Ailesi’ne katıldıktan sonra fizik öğretmenliğinin yanında TÜBİTAK tarafından düzenlenen “Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”na Fizik ve Teknolojik Tasarım dallarında projeler hazırlamış, projeleri çeşitli derecelerle ödüllendirilmiştir. 2015 yılında İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile KALDER işbirliğinde düzenlenen “Yaşamda Kalite Proje/Fikir Yarışması”na hazırlanan proje ile İzmir birinciliği elde etmiştir. 2015 ve 2016 yıllarında üst üste iki sene Polonya Bilim Akademisi’nin fizik araştırmalarına ilgi duyan lise öğrencileri arasında düzenlediği Uluslararası The First Step to Nobel Prize in Physics (Fizikte Nobel Ödülüne İlk Adım) yarışmasında Şeref Mansiyonu Ödülü’ne layık görülmüştür. Okulumuzun düzenlediği “Fen Araştırma Projeleri Yarışması”nın yürütme kurulunda bulunana Civek, 2019-2020 öğretim yılı itibari ile ortaokul müdür yardımcılığı görevini yürütmektedir.

DSC_9622.jpg

HÜLYA ÖKEM

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Almanya’da tamamlayarak, Dokuz Eylül Üniversitesi Alman Dili ve Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. 2014-2015 öğretim yılında Özel Ege Lisesinde Almanca öğretmeni olarak göreve başlamıştır. 2019-2020 öğretim yılından itibaren ilkokul müdür yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. İyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Katıldı Eğitimler;

  • 2016 yılında Berlin’de “Spaß an Deutsch in der Schule- praxisorientierte Lernmethoden für den DaF-Unterricht”,

  • TELC (The European Language Certificates) Dil Sertifikasyonu ve Test Sistemleri,

  • Fortbildung des Goethe Instituts zu den Zertifikatsprüfungen Fit1 und Fit2 Eğitimleri,

  • “Ölçme Değerlendirmede Yeni Yaklaşımlar ve Öğrenme Stilleri” ve “Yapılandırmacı Yaklaşımlar”,

  • “Yapıcı Çatışma Çözme Tarzları” ve “Kişiler Arası İlişkilerde Etkili İletişim”,

  • “Eğitimde Değerler” IX. Temel Eğitim Sempozyumu.