Lise Satranç Turnuvamızda Şampiyonlar Belli Oldu

Lise Satranç Kulübü'nün projesi ve 48 lise öğrencimizin genel ve kızlar kategorisinde yarıştığı turnuva sonuçlandı. Kıyasıya şaşenin olduğu turnuvada;

Kızlar Kategorisinde

Birincilik kupasını İpek Özden (10-A)

İkincilik kupasını Melis Kavaklı (10-C)

Üçüncülük kupasını Duru Şar (10-E)

Dördüncülük madalyasını Ayda Lara Akbulak (9-D)

Beşincilik madalyasını Irmak Saklamaz (10-E)

Genel Kategoride

Kemal Onur Özkan'ın Birincilik kupasını (9-A)

İkincilik kupasını Görkem Kurtuluş (10-E)

Üçüncülük kupasını Efe Karaibrahim (11-C)

Dördüncülük madalyasını Öke Özgener (11-A)

Beşincilik madalyasını Alper Kaan Gayretoğlu (11-A) kazanmayı başardı. Öğrencilerinizi tebrik ediyoruz.

 

Tayfun Delice
3, 4, ve 5. Sınıf Öğrencilerimizle Hafta Sonları Spor Zamanı.

3, 4, ve 5. sınıf öğrencilerimizle hafta sonları spor zamanı. Beden eğitimi öğretmenlerimiz tarafından verilen derslerle harika bir hafta sonu geçiriyoruz. Spor Okullarımız her cumartesi voleybol basketbol ve masa tenisi branşlarında veriliyor. Hafta sonuna sporla başlayan öğrencilerimiz, ardından yine aynı sınıf grubu için yaptığımız renkli Cumartesi etkinliklerine katılmayı ihmal etmiyor.

Tayfun Delice
Renkli Cumartesi Fen Bilimleri Etkinlikleri

Bilim eğlencelidir. Hem eğlenilir, hem öğrenilir. ☺️ Rengarenk bir cumartesiyi daha bilim ve teknoloji üssümüzde yaptığımız fen bilimleri etkinlikleriyle tamamladık. 12 Ocak Cumartesi günü, İngilizce etkinliklerimizde görüşmek üzere.

49694529_1932326650221208_7621961431495213056_n.jpg
Tayfun Delice
Genç Kit-Vak Yeni Yıl Etkinliği

Genç Kit- Vak ailesine yeni katılan gönüllü Özel Egeliler, yeni yılda anlamlı bir etkinliğe imza attılar. Tülay Aktaş Onkoloji Hastahanesini ziyaret eden öğrencilerimiz, çeşitli aktivitelerle hasta çocuklara keyifli anlar yaşattı. Genç Kit-Vak çatısı altından bir araya gelen gönüllülerimiz yıl boyunca çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ile kanser hastası çocuklara destek olmayı sürdürecekler.


Tayfun Delice
Hoş Geldin 2019!

Yeni yıla çoşku ile girdik. Salon konserlerimiz, spor aktivitelerimiz, sınıf etkinliklerimiz ile öğrencilerimiz doyasıya bir eğlence yaşadı. Kestane partimiz ile de eğlencelerimize lezzet kattık. Bambaşka heyecanlar yaşadığımız, başarılarla dolu bir yılı daha geride bıraktık. Şimdi daha da iyilerine imza atma zamanı. Hoş geldin 2019


Tayfun Delice
Felsefe Söyleşilerimize Devam Ediyoruz

Lise bekleme salonunda gerçekleştirdiğimiz söyleşimizde konumuz: modern devletlerin ortaya çıkışıydı. Konuşmacılarımız Mert Ali Yıldırım,  Ege Gür, Onur Balmahmut’a sunumları için teşekkür ederiz. Soran, sorgulayan, farklı düşünen bireyler için felsefe söyleşilerimize devam edeceğiz. Sosyal bilimler bölümümüze teşekkür ederiz.

Tayfun Delice
Mezunlarımızla Bir Araya Geldik

Özel Ege Lisesi mezunları ile buluşmaya devam ediyor. Yurt dışında öğrenim hayatlarına devam eden mezunlarımız, 11 ve 12. sınıf öğrencilerimiz ile bir araya geldi deneyimlerini paylaştı. ABD, Avrupa ve Kanada’nın nitelikli üniversitelerinde üniversite hayatlarına devam etmek isteyen Özel Egeliler, merak ettikleri sorulara cevap bulma fırsatı buldu. Mezunlarımızdan Kerim Eraslan, Efe Şenoğlu, Selin Yağmur Çakmak, Can Ekicioğlu ve Dicle Baykal’a teşekkür ederiz. 15 Ocak mezunlar buluşmamızda yeniden görüşmek dileğiyle.


Tayfun Delice
Konumuz: Biyotıp ve Genom Çalışmaları ve Ülkemizde Yaşanan Gelişmeler

Doç. Dr. Güneş Özhan Baykan 11. ve 12. sınıf öğrencilerimiz ile bir araya geldi. Biyotıp ve Genom Çalışmaları ve Ülkemizde Yaşanan Gelişmeler konulu salon dersimizde öğrencilerimiz merak ettikleri sorulara da cevap bulma şansı yakaladı. Değerli hocamız Baykan’a teşekkür ederiz.


Tayfun Delice
Okul Öncesi Eğitim Yöneticileri İle Bir Araya Geldik

Okul öncesi eğitim yöneticilerini okulumuzda ağırlamanın mutluluğunu yaşadık. Yarım günlük etkinliğimiz kokteyl ile başladı. Ardından eğitim yöneticileri ile okul öncesi binamızı gezdik. Ders içeriklerimiz ile bilgi alan yöneticiler Özel Ege Lisesi Bilim ve Teknoloji Üssü BİTÜ’de ziyaret etti. Ardından, okulumuz kurucu temsilcisi Yansı Eraslan ile bir araya gelen yöneticiler, okul öncesi eğitim sistemi,okullardaki yabancı dil eğitimi ve öğretmen- veli-okul ilişkilerinin ağırlıklı konuşulduğu bir paylaşım toplantısı gerçekleştirdiler. Katılımcı tüm okullarla teşekkür ederiz.

Tayfun Delice
Türkiye'de Tarım Devrimi

Sosyal bilgiler bölümümüzün hazırladığı ve tarih öğretmenlerimizden Serkan Sezgin, Özlem Şimşek ile Ersun Balcılar ‘ın sunumunu yaptığı ‘Türkiye’de Tarım Devrimi’ konulu salon dersimizi 9. sınıflarımızın katılımı ile gerçekleştirdik.Tayfun Delice
Yeni Yıl Kermesimiz KİT-VAK İçin

Okul Aile Birliğimiz ve velilerimiz sene başından bu yana büyük bir emek ile çalıştılar. El emeği hediyelik eşya kermesini Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı KİTVAK için düzenlediler. Elde edilecek gelirle kanser hastası çocuklar ve hasta yakınlarının barınma ihtiyaçlarına destek olmak için oluşturulan askıda oda kampanyasına destek verilecek. Bu anlamlı kermese emeği geçen tüm Özel Egelilere gönülden teşekkür ederiz.


Tayfun Delice
Örgülerimiz ve Kitaplarımız Doğudaki İhtiyaç Sahipleri İçin

Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, idari personelimiz hünerlerini konuşturuyor, atkı, bere, hırka, eldiven örüyor. Teneffüslerde bir araya gelen gönüllülerimiz örgüleriyle harikalar yaratıyor. Öte yandan kitaplarımızda kolileri doldurmaya başladı. Hepsi doğudaki ihtiyaç sahiplerine gönderilecek. Sizlerde katkı sağlamak için lisemizi ziyaret edebilir, destekte bulunabilirsiniz.

Tayfun Delice
Özel Ege'de Cumartesiler Rengerank

Her cumartesi farklı bir sürpriz ile öğrencilerimizin karşısına çıkıyoruz. Farklı branşlarda birbirinden eğitici ve bilgilendirici atölyeler ile 3. 4. ve 5. sınıf öğrencilerimizle buluşuyoruz. Spor, İngilizce, bilim, görsel sanatlar ya da müzik her hafta öğrencilerimizle buluşuyor.


Tayfun Delice
Artspot Educational Theatre’ın One Seed Oyununu İzledik

İngilizce öğretim modeli SMART ile bilimi ve sanatı iki dil de öğrenen Özel Egeliler, dil becerilerini kültürel aktiviteler ile de destekler. Ön çalışmalarını okulumuzda yaptığımız şarkılarla One Seed oyunundan 1. ve 2. sınıf öğrencilerimiz büyük keyif aldı. Dil becerimizi kültürel ve sosyal aktiviteler ile desteklemeye devam edeceğiz.

Tayfun Delice
Öğrenci-Öğretmen Görüşmelerimize Başladık.

2018-2019 öğretim yılından itibaren veli toplantı formatımızda değişliğe gitme kararı aldık. Bundan böyle öğrenci- öğretmen görüşmeleri ile toplantılarımızı gerçekleştireceğiz. Bu uygulama ile öğrencilerimizin kendileriyle ilgili almaları gereken sorumlulukları yüklenmeleri, kendi gelişimleri hakkında bizzat öğretmenden bilgi almaları ve beraber çözüm yolu üretmelerini hedefliyoruz. Ders öğretmenleriyle beraber işbirliği içinde kendi yol haritalarını belirlemelerini ve yetişkin olma yolunda ilerlerken kendileriyle ilgili farkındalıkları geliştirmelerini istiyoruz. Bireysel Öğrenci- Öğretmen görüşmelerimizi süreç içinde tüm sınıf gruplarımıza yaymayı planlıyoruz.

Tayfun Delice
Özel Ege Lisesi Saint Josep Dostluk Maçı

Genç Erkek Voleybol takımımızın il birinciliği müsabakalarına hazırlanıyor. Genç sporcularımız zorlu müsabakalar öncesinde Saint Josep lisesiyle dostluk maçı yaptı.

Tayfun Delice
Okul Öncesi ve 1. Sınıflarımız Yön Bulma Yarışmasında

Hızlı düşünme, uyum içinde karar çalışma, birliktelik, takım oyunu ve bireysel yetenekleri geliştirmek amacıyla düzenlediğimiz yön bulma yarışmalarında yine kıyasıya yarış vardı. Miniklerimizin azim dolu mücadelelerinde kazanan tabi ki yine sevgi ve dostluk oldu. Beden eğitimi bölümü öğretmenlerimiz spor salonlarımızda parkurları özenle hazırladı. Velilerimizin de izlediği etkinliğimiz de ortaya renkli kareler çıktı.


Tayfun Delice