Fransızca Bilgi Yarışması Düzenledik

7. sınıf öğrencilerimiz tatlı rekabet için bir araya geldi. Fransızca bilgi yarışmasında Fransa ve Fransızca hakkında sorular soruldu. 6. sınıflarımız ise izleyici olarak katıldı. Fransızca dil becerimizi geliştirdiğimiz etkinliklerimiz öğretmenlerimiz tarafından düzenlemeye devam edecek.


Tayfun Delice
Okul Öncesinde Dersimiz: Temizlik

Kurum doktorumuz ve hemşirelerimiz okul öğrenci öğrencilerimize temel temizlik becerilerini anlattı.

Tayfun Delice
10 Aralık İnsan Hakları Günü Etkinliği

Sosyal Bilgiler Bölümümüz tarafından “10 Aralık İnsan Hakları Günü”  kapsamında okulumuz 7. Sınıf öğrencileri tarafından gerçekleştirilen panelde, insan haklarının ortaya çıkışı ve gelişimi, Mustafa Kemal Atatürk’ün insan haklarına bakışı ele alındı. 7-C sınıfı öğrencilerinden Azra  AYDOĞMUŞ’un sunucu olduğu panelde,  7-A sınıfından Çınar Ege BAL, 7-B sınıfından Beren KILINÇ, 7-C sınıfından Merve ALTINDAĞ, 7-D sınıfından Erdoğan Ege TUNCER ve 7-E sınıfından  Ali Emir AYDIN konuşmacı olarak katıldı. Panel öncesinde 7-C sınıfından Yasemin Karabağ ve 7-A sınıfından Çınar Ege Bal küçük bir müzik dinleti gerçekleştirdi.

Tayfun Delice
Matematik Oyun İle De Güzel

Öğle aralarında, tenefüslerde her an an yerde. Matematik bizim için ayrı bir zevk. Oyun ile öğreniyor, akıl oyunlarıyla zihnimizi geliştiriyoruz.

Tayfun Delice
Dersimiz: "Doğa ve Ekoloji Temelli Eğitim"

Rehberlik birimimiz tarafından düzenlenen Anne-Baba Okulu seminerlerimize devam ediyoruz. Bu kez konumuz doğa ve ekoloji oldu. Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Yasemen Bilgili bizlere "Doğa ve Ekoloji Temelli Eğitim"  konulu seminer verdi. Öğrencilerimizde katıldığı seminerde doğaya karşı sorumluluklarımızı bir kez daha hatırladık. Ege Orman Vakfı tarafından okulumuza verilen ‘Doğa Dostu Okul’ bayrağı ile de ayrı bir mutluluk yaşadık.
Tayfun Delice
Almanca Bilgi Yarışması

Almanca öğretmenlerimiz tarafından 7. sınıflara yönelik “Almanca Bilgi Yarışması” düzenlendi. Genel kültür sorularından oluşan yarışmada öğrenciler kıyasıya mücadele etti. Yarışmayı 7-E sınıfı öğrencilerimiz kazanmayı başardı. Yabancı dil becerilerimizi sınıf dışı etkinliklerimizle de desteklemeye devam edeceğiz.Tayfun Delice
Kodlama Derslerimize Devam Ediyoruz.

Çağın gereği olan eğitim araçlarıyla yenilediğimiz kodlama atölyelerimizde öğrencilerimiz küçük yaştan itibaren, yaratıcı düşünme becerilerini geliştiriyor, yeni fikirler üretiyor, teknolojiyi daha yakından tanıma fırsatı buluyorlar. Onların attıkları küçük adımlar, yarınlarımız da büyük işler olarak olarak karşımıza çıkacak.Tayfun Delice
"Şiirlerle,Şarkılarla Fransızca"

2.Sınıf öğrencilerimiz, Fransızca Öğretmenleri Soraya Kassab Yiğiter eşliğinde İlköğretim konuk salonunda “L’hiver”adlı şiiri ,”Bonjour,bonjour” ve “Sur le Pont d’Avignon”adlı şarkıları danslar eşliğinde söyledi. Keyif dolu etkinlikte öğrencilerimiz dinleyenlerinden bol bol alkış aldı. Öğrencilerimizi velilerimiz de yalnız bırakmadı.

Tayfun Delice
Özel Ege'nin En Minikleri Kütüphanemizde

Okul öncesi 6 yaş öğrencilerimiz masallarını bu kez kütüphanemizde dinlediler. Kitap kokulu etkinliğimizde öğrencilerimiz kütüphaneyi inceledi. Muazzez öğretmenimiz, miniklerimize kitap okumanın önemini bir kez daha anlattı. 1. sınıfta öğrenecekleri ilk hece ile ellerinden kitaplarını bırakmayacak olan öğrencilerimize bir kez daha masal tadında bir öğrenim hayatı dileriz.Tayfun Delice
Afet Durumunda Ne Yapmalıyız?

Lise 9. sınıf, ilkokul 4. sınıf ve ortaokul 5. ve 6. sınıf öğrencilerimize yönelik, Sivil Savunma Kolu danışman öğretmenleri Tolga DUMAN ve Necmi Ahmet BURAN tarafından Temel Afet Bilinci Bilgilendirme semineri verildi. Bu seminerlerde, deprem ve yangın hakkında bilgi verilerek, okulumuzun deprem alarmı, tatbikat esnasında yapılacaklar ve toplanma yerleri hakkında öğrencilerimize bilgilendirme yapıldı.

Tayfun Delice
Dersimiz: Obezite ve Sağlıklı Beslenme

Doç. Dr. Samim Özen, "Dünya Diyabet Günü"nde öğrencilerimizle buluştu. Sağlıklı beslenmenin önemini, obeziteden korunmanın yollarını anlattı. Çocuklarımızın sağlıklı gelişimi için bizlere de küçük ipuçları verdi.


Tayfun Delice
24 Kasım Öğretmenler Gününü Coşkuyla Kutladık.

24 Kasım Öğretmenler Gününü Yüksel Eraslan Kültür Merkezinde düzenlediğimiz kokteyle kutladık. Açılış konuşmalarında okulumuz Matematik öğretmeni Tuğçe Parlakgörür ve sınıf öğretmenlerimizden Mehmet Kasaba meslektaşlarına seslendi, günün anlma ve önemini belirten konuşmalar yaptı. Ardından ise 80’ler ve 90’lar şarkılarıyla devam eden etkinliğimizde öğretmenlerimiz doyasıyla eğlendiler. Sizleri çok seviyoruz. İyi ki varsınız!

Tayfun Delice
İngilizce ile Gizemli Bir Yolculuğa Çıktık.

Kampüsümüzün dört bir yanı adeta ipucu tarlası. İpucularını bir an bulmak ve doğru okuyup, anlamak çok önemli. Yarışmamızın da Türkçe konuşmak zor. İşimiz zor ama bir o kadar da keyifli. Özel Egeli, tüm zorlukların üstesinden gelmeyi, İngilizce Oryantiring etkinliğimizde de başardı. Bu güzel etkinliğe imza atan tüm İngilizce öğretmenlerimize teşekkür ederiz.Tayfun Delice
Bilim Her Yaşta Eğlencelidir.

Onlar, büyüklerinin izinden emin adımlarla ilerliyorlar. onlar Özel Ege’nin minik bilim insanları. Okul öncesi kadememiz Özel Ege Lisesi Bilim ve Teknoloji Üssü BİTÜ’de…

Tayfun Delice
II. Dünya Savaşı’nda Türkiye Konulu Tarih Söyleşimizi gerçekleştirdik.

Sosyal Bilimler Bölümü tarafından 9., 10., 11. ve 12. sınıf öğrencileri ile birlikte Lise Binası Konuk Salonunda ‘II. Dünya Savaşı’ nda Türkiye’’ adlı Tarih Söyleşisi gerçekleştirdik. Söyleşiye öğrencilerimizin yanı sıra, Özel Ege Lisesi Kurucu Temsilcisi Yansı Eraslan ile Lise müdürümüz Aylin Musluoğlu, İlköğretim Kurumu Müdürümüz Sibel Şenol ve öğretmenlerimiz de katıldı. Konuşmacılarımıza ve dinleyicilerimize bu bilgilendirici söyleşi için teşekkür ederiz.


Tayfun Delice
Öğrencilerimiz Bilim Üretiyor, Yeni Projeler Özenle Hazırlanıyor

Lise öğrencilerimiz bilim ışığında teknoloji üretmek için çabalıyorlar. Ulusal ve uluslar arası bir çok yarışma da 2019 yılında da boy gösterecek olan öğrencilerimiz öğretmenlerimizin de destekleri ile harika işler çıkarıyorlar. Bu çalışmalara kimi zaman mezunlarımız da katılıyorlar. Yolunuz açık olsun, sizlere sonsuz güveniyoruz.

Tayfun Delice
Ata'mızı, sevdiği şarkılarla andık.

10 Kasım Atatürk’ ü anna haftası etkinlerimiz kapsamında değerli sanatçılarımızı okulumuzda ağırladık. Ata’mızı sevdiğimiz şarkılarla yad ettik. İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu'na ve değerli sanatçılarımıza teşekkür ederiz.


Tayfun Delice
Genç Kitvak Yeni Gönüllüleri İle Daha Da Güçleniyor

2018-2019 öğretim yılı Genç Kitvak toplantımızı gerçekleştirdik. Genç Kitvak Başkanı Nur Eraslan ve yönetim ekibi, Özel Egelilere Genç Kitvak’ın işleyişini anlattı. Gönüllü çalışma arkadaşları için çağrıda bulundu. Öğrencilerimiz genç Kitvak adına bu yılda çalışmaya devam edecekler.

Tayfun Delice
Fransızca Oyun Günü Etkinliğimiz

Okulumuz 5. ve 6. sınıf Fransızca öğrencileri ‘’Fransızca Oyun Günü’’ etkinliğinde  "Rallye" adlı oyununu oynayarak okulumuzun birimlerinin Fransızca adlarını öğrendi ve ellerindeki harita ile okulun çeşitli noktalarında buldukları Fransızca soruları yanıtlayarak dildeki başarılarını pekiştirdi. Fransızcayı eğlenerek öğrenmeye devam edeceğiz.

Tayfun Delice
Bilim Eğlencelidir, Özel Ege de 'Bilim' Önceliklerimizdendir.

Özel Ege Lisesi Bilim Şenliği bu sene de renkli görüntülere sahne oldu. Farklı istasyonlarda öğrenci ve öğretmenlerimizin hazırladığı deneylerle öğrencilerimiz, bilimin renkli dünyasına bir kez daha şahit oldu.

Tayfun Delice