Okul Öncesi Öğrencilerimiz, Özel Ege'yi Tanıyor

Onlar en minik Özel Egeliler. Öğrenim hayatlarına ilk adımlarını Özel Ege ile attılar. Öyle kolay uyum sağladılar ki okulumuza, mutlulukları ışık saçıyorlar. Okul öncesi grubumuz, Okulumuzu Tanıyoruz etkinliğinde, okul turuna çıktılar. Okul birimlerimizi, çalışanlarımızı, öğretmenlerimizi tanıdılar. Onlara, merhaba, iyi çalışmalar, nasılsınız, tanıştığıma memnun oldum gibi sihirli sözcükler kurdular. öğrencilerimizin yanında ise İngilizce öğretmenimiz Sedef Üçer de vardı.

Tayfun Delice
Uygulayarak, Dokunarak, Görerek ve Eğlenerek Öğreniyoruz Yabancı Dili

Yemyeşil kampüsümüz aynı zamanda ders alanlarımız. Derslerimizde kime zaman havuz başında, kimi zamanda zeytin ağaçlarının gölgesindeyiz. Doğadan yararlanarak öğrenmeyi seviyoruz. İngilizce dersinde kimi zaman kelime buluyor, kimi zaman cümle avına çıkıyoruz. Almanca sayı saymak için ipte atlıyor, ağaçlarımızı sayıyoruz. Biz yabancı dilleri; İngilizce, Almanca, Fransızcayı çok seviyoruz.

Tayfun Delice
Satrançta Sezonun ilk Kupası Geldi

28-29 Eylül 2018 tarihlerinde Konak Hasan Sağlam Öğretmenevi'nde yapılan ve 6 tur olarak oynanan ÜSED Satranç Turnuvası'nda okulumuz 3/C sınıfı öğrencisi Efe Yaman, kategorisinde birinci oldu. Tebrikler Efe!

Tayfun Delice
1. Sınıflarımızın Velileri İle Buluştuk
  1. sınıflarımızın velileri ile bilgilendirme toplantılarımızda bir araya geldik. İlk toplantılarımızda velilerimiz çocukların bir aylık gelişimi ve ders programlarımızla ilgili bilgi aldı. Sınıflarımızda başlayan toplantılarımız, Bilim ve Teknoloji Üssü (BİTÜ)’de devam etti. Atölye ve laboratuvar çalışmalarımızla velilerimiz hem eğlendi hem bilgilendi.

Tayfun Delice
İngilizceyi En İyi Özel Egeli Biliyor, En İyi Özel Egeli Konuşuyor

Cambridge Young Learnes (YLE) sınavlarında ilköğretim ve ortaokul öğrencilerimiz bölge ve Türkiye ortalamalarının üzerinde sonuçlar aldı. İngilizce eğitim programımız olan SMART ile öğrencilerimiz, yabancı dilde başarıdan başarıya koşmaya devam edecekler.

Bizleri gururlandıran derecelere imza atan tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz

Tayfun Delice
Özel Ege Lisesi Almanca’da, Türkiye 1.’si.

Okulumuzda ikinci yabancı dili Almanca olan ortaokul öğrencilerimiz, geçtiğimiz Mayıs ayında girdikleri Telc Start Deutsch 1 und Deutsch A1 Junior sınavlarında büyük bir başarıya imza atıp, sınava katılan yaklaşık 100 okul arasında aldıkları puan ortalamalarıyla Türkiye’de 1.oldular.

43201695_1806112132842661_6858699039521636352_o.jpg

Gurur kaynağımız öğrencilerimizi ve öğretmenlerimiz kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Tayfun Delice
Özel Ege Lisesi 20.Okul Şenliği

Özel Ege'de şenlik zamanı. 29 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirdik. Gönlümüzce eğlendiğimiz etkinliklerimizde unutulmaz anlar yaşadık. Bizlere eşlik eden tüm Özel Egelilere teşekkür ederiz.

Tayfun Delice
Bilim ve Teknoloji Üssü -BİTÜ- Açıldı

Okulumuzun heyecan ve büyük bir emekle yeni eğitim yılına hazırladığı Bilim ve Teknoloji Üssü (BİTÜ) düzenlediğimizi törenle öğrencilerimizin kullanımına açıldı. Farklı kademelerden öğrencilerin açılış kurdelesini kestiği BİTÜ’de ilk dersler yapıldı. Fizik, kimya, biyoloji, mekatronik Ar-Ge laboratuvarı ile araştırma odası ve ahşap stüdyosundan oluşan BİTÜ’de hedefimiz, daha fazla bilimsel başarıya imza atmak. BİTÜ’nün okulumuza hayırlı olmasını diliyor, tüm öğrencilerimize laboratuvarlar derslerinde başarılar diliyoruz.

Tayfun Delice
TEKNOFEST'ten Ödülle Döndük

20 – 23 Eylül 2018 tarihleri arasında Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 VAKFI) öncülüğünde İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleştirilen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali çatısı altında 218 proje takımı, “İnsanlık Yararına Teknolojiler” isimli proje yarışmasına Özel Ege Lisesi’nden 17 proje takımı ile katıldık. Eğitim alanında Sinan Yumurtacı ve Bora Bölükbaşı tarafından hazırlanan ve danışmanlığını Dr. Onur Akpınar’ın yaptığı “Cell-Fie Eğitim Kiti”” isimli proje Teknofest’te üçüncülük kazandı.

Tayfun Delice
Hoş Geldiniz Özel Egeliler

2018-2019 eğitim öğretim dönemi başladı. Ailemize yeni katılan öğrenci ve velilerimize hoş geldiniz diyor, tüm öğrencilerimize yeni öğretim yılında başarılar diliyoruz.

Tayfun Delice
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı

Nerede kalmıştık? 
Yeni eğitim öğretim yılına, mutlu bir başlangıç yaptık. Sevgili öğrencilerimiz; hoş geldiniz!

Tayfun Delice
Okulumuz Kurucu Temsilcisi Yansı Eraslan, Öğretmenlere Seslendi

Özel Ege Lisesi Kurucu Temsilcisi Yansı Eraslan, 2018-2019 öğretim yılı öncesinde öğretmenlerimizle bir araya geldi.

Okulumuz konferans salonunda yapılan toplantıda, Kurucu Temsilcisi Eraslan, Özel Ege Ailesi’ne yeni katılan öğretmenlerimize ‘Hoş geldiniz’ diyerek sözlerine başladı. Lise ve üniversiteye geçişte değişen sınav sistemi hakkında bilgi veren Eraslan, uygulanan yeni modellerin olumlu ve olumsuz yönlerini öğretmenler ile paylaştı.

Öğretim basamaklarındaki hızlı değişimlere dikkat çeken Eraslan, hem veli hem de öğrencilerin eğitim basamaklarında değişen önceliklerine vurgu yapıp, bu değişimlerin kurum kültürüne ve personelimizin profesyonel gelişimine de yansıması gerektiğini belirtti.

Mezunlarımızın başarısına da değinen Eraslan, Özel Ege Lisesi’nin yurt dışına öğrenci gönderen ve uluslararası kabul görmüş bir olduğunun da altını çizdi. Yabancı dil eğitim programı SMART’ın eğitim kademelerdeki uygulamalarına değinen Eraslan, okulumuzdaki rehberlik hizmetinin sadece rehberlik biriminin yürüttüğü bir çalışma değil de bunun bir süreç olduğunu ve tüm öğretmenlerin bu sürece katılması gerektiğinin de altını çizdi.

Eraslan yeni eğitim döneminde tüm akademik kadroya başarılar dileyerek sözlerini sonlandırdı.

Tayfun Delice
9 Eylül İzmir'in Kurtuluşu Kutlu Olsun
9 eylül tasarım 2-01.jpg

“Ulusal kurtuluş mücadelemizin zaferle sonuçlandığı ve düşmanın tamamen Anadolu topraklarından çıkartıldığı o şanlı tarih; 9 Eylül 1922. İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı kutlu olsun

Tayfun Delice
2018 Üniversite Yerleştirme Sonuçlarımız

12. sınıflarımızın, yoğun ve yorucu sınav ve tercih sürecini geride bıraktık. Öğrencilerimiz aldıkları sonuçlarla başarı geleneğimizi devam ettirdiler. Üniversite yerleştirme sonuçlarımıza göre;
- Öğrencilerimizin %68.75’i sağlık bilimleri, mühendislik ve mimarlık bölümlerini tercih etti.
- Vakıf üniversitelerine yerleşen öğrencilerimizin bursluluk oranı %63 oldu.
- Öğrencilerimizin %30’u ilk 3, %50’si ilk 5 tercihine yerleşti.
-10 öğrencimiz, 23 farklı yurtdışı üniversitesinden kabul hakkı aldı.
Her zaman en iyisini hedefleyen öğrencilerimizi ve başarımızın mimarlarından öğretmenlerimizi tebrik ediyor, öğrencilerimize üniversite yaşamlarında kolaylıklar diliyoruz.

Üniversite yerleştirme sonuçlarımız
Tayfun Delice
Eğitim Öğretim Desteği Tercih Duyurusu
kayıt+masası.jpg

Değerli Veliler,

2018-2019 öğretim yılı eğitim öğretim desteğine başvuru yapan veliler için; “Tercih Yapmaya Hak Kazanan Öğrencileri” http://basvurular.meb.gov.tr/bsv2_4/ookeod/ adresinden takip edebilirsiniz.

Hak kazanan öğrenci velilerinin tercih işlemlerini 7 - 14 Eylül 2018 tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir. Tercih işlemi yapılmadan eğitim öğretim desteğine başvuru işlemi tamamlanmamaktadır.

Tercih işleminde Özel Ege İlkokulu, Özel Ege Ortaokulu veya Özel Ege Lisesinin birinci ve tek tercih olarak yazılması gerekmektedir.

Bilgilerinize sunar, yeni eğitim-öğretim yılında başarılar dileriz.

ÖZEL EGE İLKÖĞRETİM KURUMU MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL EGE LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tayfun Delice
Okul Öncesi ve 1. Sınıflarımız; Hoş geldiniz!

Şimdi Okullu Olduk :) Özel Ege Lisesi, cıvıl cıvıl bir gün daha yaşadı. Okulumuza yeni başlayan okul öncesi ve 1. sınıflarımız, Özel Egeli olmanın heyecanını yaşadı. Öğrencilerimiz, arkadaş ve öğretmenleriyle tanıştı. Sınıflarımızın açıklanması ile başlayan günün ardından öğrencilerimiz sınıflarında ilk oryantasyon çalışmalarını yaptı. Şimdi okulların açılacağı günü, miniklerimize kavuşmak için iple çekiyoruz

Tayfun Delice
Yeni Döneme Merhaba Günü

Özel Ege Ailesi, olarak 'Yeni Döneme Merhaba Günü' etkinliklerinde bir araya geldik. Güne kahvaltı ile başladık. Ardından sabah sporumuzu yaptık. Sokak oyunlarında, öğretmenlerimizin mücadelesi ise görülmeye değerdi. Fransızca Öğretmenimiz Beste Erbak, tatilde gezdiği şehirleri hazırladığı 'Beste Erbak ile Gezelim Görelim' sunusuyla öğretmenlerimiz ile paylaştı. Öğle yemeğinin ardından, etkinliklerimiz kareoke, basketbol, voleybol ve masa tenisi oyunlarıyla devam etti. Özel Ege Ailesi, yeni eğitim öğretim dönemi öncesi keyifli bir etkinlikle morel ve motivasyon depoladı. Bu güzel güne katkı sağlayan tüm öğretmen ve personelimize teşekkür ederiz.

Tayfun Delice
MUN Simülasyonu Kapanış Seremonisi
b1bfcd84-2624-496b-853c-dea5695bd890.JPG

Özel Ege Lisesi Yabancı Diller Bölümü tarafından 7-17 Ağustos 2018 tarihleri arasında bu yıl altıncısı düzenlenen Model Birleşmiş Milletler Konferansı Simülasyonları kapanış seremonisi ile son buldu. Bir haftalık teorik eğitimin ardından oluşturulan simülasyonlarda farklı ülkeleri temsil eden delegeler güncel dünya problemlerini İngilizce olarak büyük bir başarıyla tartıştı. Sorunlara kalıcı ve mantıklı çözümler üretmeye çalışan öğrencilerimiz, öğrendikleri bilgileri ve konferans kurallarını yaşayarak öğrendi.  Aynı zamanda hitabet ve fikir üretme becerilerini geliştirdi. Kapanış seremonisinde tüm öğrencilere katılım belgesi verilirken ‘En İyi Delege’ ödülünü Kanada’yı temsil eden 10. Sınıf öğrencilerinden Öykü Bicav alırken İtalya’yı temsil eden Sude Akduman “Olağanüstü Delege” ve Kolombiya’yı temsil eden Karya İşeri Mansiyon ödülünü almaya hak kazandı.  

 

Daha önce MUN konferanslarına katılmış mezun öğrencilerimizden Gökçe Lara Bodur ve Berk Üvey simülasyona başkanlık etmişlerdir. Kendilerine üniversite hayatlarında başarılar dileriz.

 

Sene içerisinde öğrencilerimizin Princeton, Yale ve Harvard üniversitelerinde düzenlenecek konferanslarda bu eğitim süreci sonunda hem okulumuzu hem de üniversitelerin kendileri için belirleyeceği ülkeyi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyor, başarılar diliyoruz. 

Tayfun Delice