Okulumuz Kurucu Temsilcisi Yansı Eraslan, Öğretmenlere Seslendi

Özel Ege Lisesi Kurucu Temsilcisi Yansı Eraslan, 2018-2019 öğretim yılı öncesinde öğretmenlerimizle bir araya geldi.

Okulumuz konferans salonunda yapılan toplantıda, Kurucu Temsilcisi Eraslan, Özel Ege Ailesi’ne yeni katılan öğretmenlerimize ‘Hoş geldiniz’ diyerek sözlerine başladı. Lise ve üniversiteye geçişte değişen sınav sistemi hakkında bilgi veren Eraslan, uygulanan yeni modellerin olumlu ve olumsuz yönlerini öğretmenler ile paylaştı.

Öğretim basamaklarındaki hızlı değişimlere dikkat çeken Eraslan, hem veli hem de öğrencilerin eğitim basamaklarında değişen önceliklerine vurgu yapıp, bu değişimlerin kurum kültürüne ve personelimizin profesyonel gelişimine de yansıması gerektiğini belirtti.

Mezunlarımızın başarısına da değinen Eraslan, Özel Ege Lisesi’nin yurt dışına öğrenci gönderen ve uluslararası kabul görmüş bir olduğunun da altını çizdi. Yabancı dil eğitim programı SMART’ın eğitim kademelerdeki uygulamalarına değinen Eraslan, okulumuzdaki rehberlik hizmetinin sadece rehberlik biriminin yürüttüğü bir çalışma değil de bunun bir süreç olduğunu ve tüm öğretmenlerin bu sürece katılması gerektiğinin de altını çizdi.

Eraslan yeni eğitim döneminde tüm akademik kadroya başarılar dileyerek sözlerini sonlandırdı.

Tayfun Delice