MUN Simülasyonu Kapanış Seremonisi

b1bfcd84-2624-496b-853c-dea5695bd890.JPG

Özel Ege Lisesi Yabancı Diller Bölümü tarafından 7-17 Ağustos 2018 tarihleri arasında bu yıl altıncısı düzenlenen Model Birleşmiş Milletler Konferansı Simülasyonları kapanış seremonisi ile son buldu. Bir haftalık teorik eğitimin ardından oluşturulan simülasyonlarda farklı ülkeleri temsil eden delegeler güncel dünya problemlerini İngilizce olarak büyük bir başarıyla tartıştı. Sorunlara kalıcı ve mantıklı çözümler üretmeye çalışan öğrencilerimiz, öğrendikleri bilgileri ve konferans kurallarını yaşayarak öğrendi.  Aynı zamanda hitabet ve fikir üretme becerilerini geliştirdi. Kapanış seremonisinde tüm öğrencilere katılım belgesi verilirken ‘En İyi Delege’ ödülünü Kanada’yı temsil eden 10. Sınıf öğrencilerinden Öykü Bicav alırken İtalya’yı temsil eden Sude Akduman “Olağanüstü Delege” ve Kolombiya’yı temsil eden Karya İşeri Mansiyon ödülünü almaya hak kazandı.  

 

Daha önce MUN konferanslarına katılmış mezun öğrencilerimizden Gökçe Lara Bodur ve Berk Üvey simülasyona başkanlık etmişlerdir. Kendilerine üniversite hayatlarında başarılar dileriz.

 

Sene içerisinde öğrencilerimizin Princeton, Yale ve Harvard üniversitelerinde düzenlenecek konferanslarda bu eğitim süreci sonunda hem okulumuzu hem de üniversitelerin kendileri için belirleyeceği ülkeyi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyor, başarılar diliyoruz. 

Tayfun Delice