Okullar Arası Spor Tırmanışı İl Müsabakaları'nda İzmir Birincisi Olduk
DSC_9255.JPG

21 şubat 2019 Perşembe günü Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Okul Sporları'nın düzenlediği, okullar arası spor tırmanışı il müsabakaları'nda;

Yıldızlar kategorisi ferdi sıralamada,6-C sınıfından Beril Doğan İzmir Birincisi,

Küçükler kategorisinde, ferdi sıralamada, 6-B sınıfından Melis Pehlivan İzmir Birincisi, 6-C sınıfından Nida Sevgin İzmir İkincisi olmuşlardır.

Yıldızlar kategorisinde birincilik elde eden öğrencimiz Beril Doğan, bu derecesi ile aynı zamanda Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır. Tebrikler Özel Egeliler…

Tayfun Delice
Kendi Oyun Parklarımızı Yaptık

2. sınıf öğrencilerimizle ahşap stüdyomuzda harika işlere imza attık. Hayal ettik, tasarladık, parçaları birleştirdik. Çalışmalarımızı misafir salonumuzda öğrencilerimize ve velilerimize sergiledik.

Tayfun Delice
Özel Ege Lisesi 21. Matematik Yarışması

140 Okul, 329 Öğrenci, Eşsiz Bir Heyecan!
Şırnak'tan Amasya'ya, Tekirdağ'dan Antalya'ya kadar Türkiye'nin dört bir yanından 200 ortaokul ve 129 lise öğrencisinin katıldığı Özel Ege Lisesi Okullar Arası 21. Matematik Yarışması'nı geride bıraktık. Dereceye giren, büyük bir emek ve özveri ile yarışmamıza katılan tüm matematik severlere teşekkür ederiz. 14 Mart'ta okulumuzda düzenleyeceğimiz ödül töreninde görüşmek dileğiyle ..

Tayfun Delice
Basketbolcularımız Tam Gaz
genç b basketbol.JPG

 

Genç Erkek Basketbol -B- takımı İl birinciliği ikinci tur müsabakası sonucu : 

Özel Ege Lisesi                            : 48

Özel Narlıdere Uğur Anadolu Lisesi : 27

Tayfun Delice
Genç Erkekler Atletizm Takımımız İzmir 4.'sü

13-14 Şubat’ta Seha Aksoy Atletizm Sahası’nda düzenlenen  İzmir Okullar arası Arası Atletizm Yarışmaları’nda,   Genç Erkekler Atletizm Takımımız İzmir dördüncüsü oldu.

11/A sınıfından Ata Karavelioğlu, Burak Tuncer,

10/A sınıfından Aras Özcan, Efe Tosyalı,

11/F sınıfından Ömer Çoban, Emir Parıldar, Yiğit Sezer, Batuhan Okutan

10/E sınıfından Görkem Kurtuluş,

10/C sınıfından Kaan Benli’yi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

DSC_8677.JPG
Tayfun Delice
4. ve 5. Sınıflar Arası Fen Araştırma Projesi Yarışmasının 10. Düzenledik.

Hayal ediyor, sorguluyor, düşünüyor üretiyoruz. Belki yaşlarımız küçük ama ortaya çıkardığımız projeler yarınlarımızda neler yapacağımızın en büyük kanıtı. Geri dönüşüm projelerinden, elektrik depolayan dinamolara kadar birbirinden değerli projelerini sergileyen öğrencilerimize özverili çalışmaları için teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimiz başarılı çalışmalarını madalyaları ile taçlandırdılar.


Tayfun Delice
Mezunumuz Meltem Şahin İle Yeniden Bir Araya Geldik

2018 mezunumuz, okul birincimiz, ODTÜ mimarlık öğrencisi Meltem Şahin 8., 11. ve 12 sınıf öğrencilerimiz ile bir araya geldi. Üniversite sınavı ve akademik yaşamı hakkında tecrübelerini anlatan Meltem, genç arkadaşlarından gelen soruları da yanıtladı.


Tayfun Delice
Kurucu Temsilcimiz Yansı Eraslan 8. Sınıflarımız İle Bir Araya Geldi.

Kurucu temsilcimiz Yansı Eraslan, 8. sınıflarımızla konferans salonundaki salon dersinde bir araya geldi.


Tayfun Delice
Küçük Gezginler Ünlü Alman Bilim Adamı Albert Einstein ile Buluştu

Küçük gezginlerimiz bu ay ünlü Alman bilim adamı Albert Einstein ile buluştu. Almanca öğretmenleri tarafından BİTÜ katında bulunan Fen Bilgisi laborauvarında hazırlanan etkinlikte Einstein ile biraraya gelen miniklerimiz önce Einstein'ın hayatını anlatan bir kısa film izlediler. Daha sonra hep birlikte eğlenceli deneyler yaptılar. Ünlü Alman bilim adamı Einstein'i tanıma fırsatı bulan öğrencilerimiz etkinlikten büyük keyif aldılar.

Tayfun Delice
Çocuklarımızın Gelişiminde Oyun İnisiyatifler ve Sınırlar

Oyun, bir çocuk için en ciddi iştir. Oyunun, duyguları dile getirmedeki rolü nedir? Çocuklarımız için sınırlar ve kurallar neler olmalıdır? Ödül, yoksa bir ceza mıdır?

Okulumuzda geleneksel olarak düzenlediğimiz ve 11. yılını geri bıraktığımız çalıştayımıza bu yıl Uzman Psikolog ve Oyun Terapisti Ersin Akkurt’un katılımlarıyla gerçekleştirdik. “Çocuklarımızın Gelişimde Oyun, Sınırlar ve İnisiyatif” konu başlığıyla okul öncesi, ilkokul öğretmenleri ve velileri ile bir araya geldik.


Tayfun Delice
Minik Dev Adamlar 2. Turda

Özel Ege Lisesi Küçük Erkek Basketbol takımı il birinciliği müsabakalarında 2. tura yükseldi.

Özel Ege Ortaokulu                : 46

Suphi Koyuncuoğlu Ortaokulu : 38


Tayfun Delice
Aya Yolculuk Tadında Bir Ders Yaptık. Konumuz: Astronomi

Astronomi nedir? Gök Bilimi ile kimler ilgilenmiş, yer çekimi kanunu kimin tarafından bulunmuştur. Çok daha fazlasını 8. sınıflarımızla birlikte öğretim görevlisi Samet Ok’tan dinledik.

Tayfun Delice
Spor Okulları ve Renkli Cumartes ( 09.02.2019)

Bu hafta renkli cumartesi etkinliklerimizde Stafet Yarışları yaptık. Beden eğitimi öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Spor okullarımızda ise havuzumuzdaydık.

Tayfun Delice
Havuzumuzda Eğlence Dolu Derslerimiz Devam Ediyor

Yarı olimpik yüzme havuzumuz, okulumuzun en çok keyif aldığımız alanlarından biri. Okul öncesinden lise kademesine kadar öğrencilerimizin kullandığı havuzumuzda her zaman renkli görüntüler karşılıyor bizi. Yüzmeyi seviyoruz. :)

Tayfun Delice
Bizim Çocuklar Hızlı Başladı!

Küçük Erkekler Basketbol Takımımız İzmir İl Birinciliği Müsabakalarında ilk maçına çıktı. Centilmenlik rüzgarlarının estiği karşılaşmada sporcularımız, Özel Tevfik Fikret Ortaokulunu farklı bir şekilde geçmeyi başardı.

Özel Ege Ortaokulu  56 - 23 Özel Tevfik Fikret Ortaokulu

Yolun sonu, kupa olsun. Başarılar Çocuklar!

DSC_7998.JPG
Tayfun Delice
Renkli Cumartesiler Kaldığı Yerden Devam Ediyor.

Renkli Cumartesi etkinliklerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu hafta spor etkinliklerimizde 3., 4., ve 5. sınıflarımız doyasıya eğlendiler. Öncesinde ise spor okullarımıza katıldık.

Tayfun Delice
Çocuklarımızın Gelişiminde Oyun İnisiyatif ve Sınırlar Semineri

Oyun, bir çocuk için en ciddi iştir. Oyunun, duyguları dile getirmedeki rolü nedir? Çocuklarımız için sınırlar ve kurallar neler olmalıdır? Ödül, yoksa bir ceza mıdır? İnisiyatif alma ve karar verme çocuğun özgüveni nasıl geliştiriyor? ve çok daha fazlası…
Okulumuzda geleneksel olarak düzenlediğimiz ve 11. yılını geri bıraktığımız çalıştayımıza bu yıl Uzman Psikolog ve Oyun Terapisti Ersin Akkurt’un katılımlarıyla devam ettik. “Çocuklarımızın Gelişimde Oyun, İnisiyatif ve Sınırlar” konu başlığıyla okul öncesi, ilkokul öğretmenleri ve velilerini okulumuzda ağırlamanın mutluluğunu yaşadık.

Tayfun Delice