Kurucu Temsilcimiz Yansı Eraslan'dan Üniversite Tercihinde Mezunlarımıza Tavsiyeler

Kurucu Temsilcimiz Yansı Eraslan: “Mesleğinizin insanı olmaya çalışın” “Sadece kendinizi düşünerek kararlar alın.” “İyi meslek yoktur, meslekte iyi olmak vardır.” “Arkadaşlarınızın yerleştiği bölümlere göre tercih yapmayın” “Önce bölüm, sonra üniversite tercihi yapılması gerektiğini düşünüyorum.” Üniversite sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite tercihleri 23-29 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Özel Ege Lisesi Kurucu Temsilcisi Yansı Eraslan üniversite, bölüm veya meslek seçimlerinde dikkat edilmesi gereken noktaları yorumladı, önemli detaylara dikkat çekti.


Tayfun Delice
Üniversite Tercih Sürecinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 22 Temmuz'da zorlu bir tercih süreci başlayacak. Peki öğrenciler hedeflerindeki meslek ya da üniversite seçiminde nelere dikkat etmeli? Özel Ege Lisesi rehber öğretmeni Fatoş Metin, tercih sürecinin önemli noktalarını anlattı. #yks2019Tayfun Delice
"Şimdi Sırada Dünya Birinciliği Var"

"Şimdi Sırada Dünya Birinciliği Var"

Önce İzmir bölge 1.'liği, ardından Türkiye 2.'liği...

Şimdi ise 2020 Mayıs ayında ABD'de de düzenlenecek olan dünyanın en büyük ve en prestijli liseler arası bilim yarışması olan; International Science and Engineering Fair'a (ISEF) katılıp, ülkemizi temsil edeceğiz.

Atajan öğretmenimizin danışmanlığında teknolojik tasarım alanında 11. sınıf öğrencilerimizden Okan Demir Baykal ve Tankut Çekiç, hazırladıkları projeyi Ankara'da, TÜBİTAK jürisi önünde İngilizce sundular. Başarıyla geçen sunumun ardından TÜBİTAK, ISEF için öğrencilerimizi seçti.

Önümüzde daha çok çalışmamız gereken uzun bir yol var. İnanıyoruz ki başaracağız!

Öğretmenimizi, öğrencilerimizi ve onları her zaman destekleyen değerli ailelerini tebrik ederiz.

Bu arada geçtiğimiz yıl ISEF'ten dünya 3.'sü olarak dönmüştük.🙂
#bilimveliderlikokulu #ısef #sendeozelegeliol

Tayfun Delice
"Bilim Olimpiyatlarından Bir Ödül de İstanbul'dan"

Çekmeköy Belediyesi tarafından dördüncüsü düzenlenen Prof. Dr. Fuat Sezgin Uluslararası Bilim Olimpiyatı, İstanbul’da gerçekleştirildi. Genç bilimseverlerin yarıştığı olimpiyata okulumuz, 2 kimya, 2 fizik ve 1 biyoloji projesi olmak üzere toplamda 5 projeyle finalist olarak davet aldı.

11. sınıf öğrencilerimizden Delfin Yakışan tarafından hazırlanan ve danışmanlığını Dr. Onur Akpınar’ın yaptığı kimya projesi, araştırma kategorisinde mansiyon ödülü kazandı. Öğretmenimizi ve yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi kutlarız.

#bilimveliderlikokulu #sendeözelegeliol ✔️

67082866_2242566755863861_2361602800091136000_n.jpgTayfun Delice
“Özel Egeliler Geleceğimize Yön Yeriyor”

Bu yıl, Global Genç Liderler Konferansı’na New York’ta katıldık. ABD'de başlayan, sonrasında Avrupa ve Çin ile genişleyen Global Genç Liderler Konferansı'na (GYLC) ilk kez 2003 senesinde davet alan öğrencilerimiz, yıllardan bu yana uluslararası liderlik çalışmalarına katılıyorlar.

Kültürler arası liderlik programı olan GYLC’ye 11. sınıf öğrencimiz Kerem Kınal katıldı. Kerem, Nijerya ülke grubunda “Temiz ve ulaşılabilir enerji” konusunda fikirlerini, genç liderlerle paylaştı. Dünya sorunlarına çözüm arandı. Katılımcılar, kendi ülkelerini tanıtma fırsatı da buldu, yeni dostluklar kuruldu.

Kerem bu eşsiz deneyimi “Hayata ve dünyaya bakışımı değiştirdi” sözleriyle yorumladı. Ülkemizi ve okulumuzu başarılı temsilin için teşekkür ederiz Kerem. #bizözelegeliyiz #yabancıdilokulu

Tayfun Delice
"Tübitak 27. Ulusal Matematik Olimpiyatlarında İkinci Aşamadayız"

13.677 öğrencinin başvurduğu TÜBİTAK 27. Ulusal Bilim Olimpiyatları’nda, 369 öğrenci ikinci aşama sınavına girmeye hak kazandı ve yaz okuluna davet edildi.
Matematik alanında ise 2.286 kişi sınava katıldı. 11. sınıf öğrencimiz Çınar Eren Aslan, 19.75 netle 41. oldu ve 19 olan 2. aşama barajını geçti.

Çınar, Akdeniz Matematik Olimpiyatları’ndan altın madalya ile dönmüş, İzmir Bilim Olimpiyatları’nda ise gümüş madalya alıp, İstanbul Bilim Olimpiyatları'nda da ikinci aşamaya geçmişti.

Öğrencimizi ve Olimpiyat Öğretmeni Dr. Okan Açıksöz'ü tebrik ederiz.✔️ #bilimveliderlikokulu#sendeözelegeliol

Tayfun Delice
Ortaokul ve Lise Öğrencilerimizden Matematikte Uluslararası Birincilik

Atlantik-Pasifik Matematik Ligi kasım-nisan ayları arasında düzenlenen ve 6 farklı sınav ile yapılan uluslararası katılımlı bir yarışmadır. Ortaokul ve Lise öğrencilerimizin katıldığı bu uzun soluklu yarışmada hem ortaokul hem de lise öğrencilerimiz en yüksek skoru elde ederek uluslararası kategoride Atlantik-Pasifik Matematik Ligi birincisi oldular. Tebrikler Özel Egeliler.#bilimveliderlikokulu


Tayfun Delice
Özel Ege’nin Kasparov’u; Tuna Onat Nalbant, “International Master” Unvanı aldı.

11. sınıf öğrencimiz Tuna Onalt Nalbant’ın azim ve başarı öyküsünü beraber alkışlayalım. Tuna, satrançla okul öncesinde tanıştı. Manisa da yaşayan öğrencimiz, satrançta her zaman en üst seviyeyi hedefledi. Bu hedefe artık bir adım kaldı.

Tuna, Bulgaristan’da düzenlenen 1. CSKA Uluslararası Kapalı Satranç Turnuvası'nda 8 maçta 5 galibiyet, 3 beraberlik aldı ve 19 Elo puanı kazanarak 2400 Elo barajını geçti. Tuna artık IM (Internartional Master) unvanında. Üstelik bu unvanı kazanan en genç sporcu oldu!

Daha bitmedi. Şimdi sırada satrançtaki en üst seviye olan Grand Master unvanı ve A Milli Satranç takımına girmek var. Tuna bunu da başaracak! Tebrikler Tuna, yolun açık olsun, seninle gurur duyuyoruz. #bizözelegeliyiz

Haberimizi İzlemek İçin Tıklayınız: https://www.facebook.com/egelisesi.k12.tr/videos/386574001979370/

Tayfun Delice
Özel Ege Lisesi Mezunları Yorumluyor

Tanıştıralım: Kaan Bulakeri. Özel Ege Lisesi 2005 mezunu. Kaan, yurt dışında gerek eğitim hayatına gerekse iş yaşam tarzı devam eden ve başarılarıyla gurur duyduğumuz onlarca mezunumuzdan biri.
Mezunlarımızı özlüyoruz. Özlendiğimizi de biliyoruz.😊
-2005-2010 Bilkent Üniversitesi İşletme (Tam Burslu)
-2011-2013 Twente Üniversitesi (Hollanda) / Yönetim Bilimi ve Girişimcilik / (Tam Burslu)

Şimdi neler mi yapıyorsun? Kendisinden dinleyelim. # sendeözelegeliol

İzlemek İçin : https://www.youtube.com/watch?v=YtInUhdnVg8


Tayfun Delice
"Güçlü Akademik Kadro, Güçlü Eğitim"

İngilizce öğretmenimiz Güneş Korkmaz da doktorasını tamamladı. Korkmaz, Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Prof. Dr. Nurdan Kalaycı danışmanlığında “Yükseköğretimde Proje Tabanlı Eğitim Programlarının İncelenmesi: Türk Üniversiteleri İçin Kavramsal Bir Model Önerisi” isimli tez konusuyla doktorasını tamamladı ve kurumumuzun 5. doktoralı öğretmeni oldu. Kendisini kutlarız.

Ayrıca kurumumuzdaki yüksek lisansını tamamlayan/devam eden öğretmen sayımız ise 44’tür. Öğretmenlerimizin mesleki tecrübe ortalamalarına baktığımızda ise 14 yıl olduğunu görüyoruz.

Güçlü ve seçkin akademik kadromuzla eğitime olan tutkumuzu her geçen gün daha da kuvvetlendiriyor, öğretmenlerimizle gurur duyuyoruz. #bizözelegeliyiz


Tayfun Delice
"Daha Güçlü Eğitim Alt Yapısı İçin Çalışıyoruz."

Okulumuz İngilizce öğretmeni ve öğrencilerimizin yurt dışı eğitim danışmanı Şirin Bildiler, Türkiye’den sadece iki kişinin katıldığı ABD’nin yüksek öğretim kurumu olan College Board’un, Uluslararası Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Yaz Semineri’ne katıldı. New York’ta düzenlenen ve 44 farklı ülkeden 84 eğitimcinin katıldığı seminerde öğretmenimiz, New York Üniversitesi, The New School ve Columbia Üniversitesini yakından tanıdı, 61 farklı yurt dışı üniversite temsilcisiyle fikir alışverişinde bulunma fırsatı yakaladı.

Seminer ve panellere de katılan öğretmenimiz, ABD, Kanada ve Avrupa ülkelerinin seçkin üniversitelerinin kabul şartlarını inceledi ve deneyimine deneyim kattı.

Yurt dışı üniversitelerinde eğitim hayatlarına devam eden onlarca öğrencimize kabul süreçlerinde danışmalık yapan Şirin öğretmenimize ve yabancı diller bölümümüze teşekkür ediyoruz.#bizözelegeliyiz

Tayfun Delice
28. Dönem Mezunları Üniversite Sınavı Öncesinde Bir Arada

Üniversite sınavı öncesinde düzenlediğimiz kahvaltıda 12. sınıf öğrencilerimizle bir araya geldik.

Tayfun Delice
Özel Egeliler'in Yıl Sonu Resim, Teknoloji ve Tasarım, Seramik Sergisi

Akademik başarılarını sanat ve yaratıcı düşünme çalışmalarıyla destekleyen öğrencilerimizin yıl boyunca hazırladıkları eserleri, yıl sonu sergisinde bir araya getirdik.

Yüksel Eraslan Kültür Merkezi'nde hazırlanan "Yıl Sonu Resim, Teknoloji ve Tasarım, Seramik Sergisi"ni cuma gününe kadar ziyaret edebilirsiniz.

Tayfun Delice
Özel Ege Lisesi Kültür ve Sanat Dergisi; TIPKIBASIM

Özel Ege Lisesinin kültür ve sanat dergisi Tıpkıbasım, 37 sayısı ile yayımda!
"Özel Egeli için yazmak; düşüncenin somutlaşmış en güzel hali."
İyi birer okuryazar olarak yetişen Özel Egeliler, fikirlerini profesyonel bir anlayış ile bu dergide bir araya getiriyor.

*Tıpkıbasım'ın 37. sayısı için tıklayınız.

64509626_2179919988795205_1155773680718970880_n.jpg
Tayfun Delice
Bu yılki “Dijital Masal Atölyesi” kulüp dersimiz de böyle geçti.

“Her şey düşlemek ve merak etmek ile başlar.”
Bizler; yazmanın gücünü bilen iyi bir yazar, hayal gücünü olduğu gibi aktarabilen başarılı bir çizer, rolünü benimseyerek oynayan yetenekli bir oyuncu, tüm bu süreçleri ustaca yöneten başarılı bir yönetmeniz. :)

Dijital Masal Atölyesi Nedir?
“Dijital Masal Atölyesi”, 1. sınıftaki öğrencilerimize yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini kullanarak iş birliği içerisinde, kendilerini rahat hissettikleri özgür bir ortamda, hayallerindeki kahramanları yaratmalarını ve bu kahramanlar ile dijital bir ürün ortaya koymalarını amaçlayan, yeniliklere açık bir öğrenci kulübüdür.

Tayfun Delice