"Mutluluğumuzu, Sevgimizi Paylaştık."

Toplum hizmeti çalışmalarımız kapsamında 9. sınıf öğrencilerimizle Bornova’nın Kavaklıdere Mahallesi’nde bulunan, Saliha Hüseyin Özyavuz Ortaokulunda minik öğrencilerle buluştuk.

Onlarla neler yapmadık ki. Şarkılar söyledik, enstürümanlar çaldık, ip atladık, halat çekme yarışı yaptık, birbirinden eğlenceli oyunlar oynadık. Tişörtleri boyadık, rengarenk hale getirdik. Onları mutlu etmenin hazzı bize gurur verdi. Teşekkürler Özel Egeliler. 

Tayfun Delice
"Lise Münazara Takımımız Dostluk Maçında"

Özel Ege Lisesi, İzmir Amerikan Koleji, Işıkkent Eğitim Kampüsü ve Tevfik Fikret Lisesi münazara takımları dostluk karşılaşmasında bir araya geldi. Sonuçlardan daha önemlisi kurduğumuz dostluklardı.

Tayfun Delice
"Küçük Dokunuşlar, Büyük Mutluluklar"

9. sınıf öğrencilerimizle kanser hastası çoçukların tedavi sürecinde yakınları ile birlikte kaldıkları KİTVAK Konuk Evi'nin oyun parkına, çocuk oyun odasına ve konuk evi kütüphanesine küçük dokunuşlar yaptık. Gördük ki küçük dokunuşlar, çocuklarda ve yakınlarında gülümsemeye, mutluluğa dönüştü. En güzeli de bu değil mi zaten? Teşekkürler Özel Egeliler. #bizözelegeliyiz #KİTVAK

Tayfun Delice
Toplum Hizmeti Çalışmamız: EÇEV Ziyareti

Toplum hizmeti çalışmalarımız kapsamında 9. sınıflarımızla birlikte bu kez Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) Altındağ Rasim Soner Etkinlik Merkezi'nde kendisi küçük, yürekleri, sevgileri, gülümsemeleri kocaman öğrencilerle buluştuk. Onlarla sokak oyunları oynadık, çeşitli etkinlikler yaptık. Bu fotoğraf da bizim mutluluk pozumuz. Toplum hizmeti çalışmalarımız kapsamında farklı hayatlara dokunmaya devam edeceğiz .

60538596_2138153862971818_6737585179432321024_n.jpg


Tayfun Delice
Özel Ege Lisesi Bilim ve Teknoloji Üssü (BİTÜ)

Özel Ege Lisesi Bilim ve Teknoloji Üssü (BİTÜ) zaman zaman farklı okullar tarafından da ziyaret ediliyor. Konuklarımız; Torbalı Karakuyu Ortaokulu 8. sınıf öğrencileriydi. Öğrencilerle, laboratuvarlarımızda deney atölyeleri gerçekleştirdik.

Tayfun Delice
“ABD’de Ülkemizi Temsil Ettik”

Dünyanın en büyük ve en prestijli bilim yarışması olan İntel ISEF, bu yıl Arizona-Phoenix’de (ABD) yapıldı. Yarışmada TÜBİTAK tarafından seçilen ve 11. sınıf öğrencilerimizden İpek Akyol ile Nilüfer Kemer’in Özel Ege Lisesi Bilim Kurulu Eş Başkanı Dr. Onur Akpınar danışmanlığında hazırladıkları “G6PD Enzim Eksikliği ile Mücadelede Biyoinformatiğin Kullanımı” isimli projeyle, ülkemizi başarıyla temsil ettik.

Ulusal ve uluslararası başarılarıyla her zaman göğsümüzü kabartan öğrencilerimize ve öğretmenlerimize emekleri için bir kez daha teşekkür ederiz.


Tayfun Delice
"11. Sınıf Öğrencilerimizle Ankara Üniversitelerini Gezdik "

Hacettepe, Bilkent, ODTÜ, Ankara Üniversitesi ziyaret ettiğimiz üniversiteler oldu. Hem üniversiteleri hem de bölümleri daha yakından tanıma fırsatı bulduk. 

Tayfun Delice
“Özel Ege Lisesinde Yabancı Dil Eğitimi”

-Özel Ege Lisesinin Yabancı Dil Eğitiminde Hedefleri Neler?
-İngilizce Öğretim Programı: “SMART” nedir?
-AP Dersleri, SAT, IELTS, TOEFL Gibi Sınavların Öğrenciye Katkıları Neler?
-İkinci Yabancı Dil Eğitimi ve Eğitim Kadrosu…
- Okul Öncesinden itibaren Nasıl Bir Yabancı Dil Eğitim Serüveni Başlıyor?

Okulumuzun yabancı dil eğitimi hakkında merak edilen konularını Özel Ege Lisesi Kurucu Temsilcisi Yansı Eraslan ve Lise müdürümüz Aylin Musluoğlu yorumladı.

Programımızı izlemek için: https://youtu.be/JAIcl697UMw

İyi seyirler dileriz.

tayfun delice  kk.png
Tayfun Delice
Ankara’da  Fransızca Tiyatro Festivalindeydik

Fransızca tiyatro topluluğumuz, bu yıl 19.’su gerçekleşen Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları, “Tevfik d’Or Tiyatro Festivali’ne” katıldı.  Ankara Tevfik Fikret Lisesi, Fransa Perpignan Pablo Picasso Lisesi,İstanbul Ste Pulchérie Lisesi, İstanbul St Michel Lisesi, İstanbul St Benoît Lisesi, Ankara Charles De Gaulle Lisesi, İzmir Tevfik Fikret Lisesi ve okulumuz kendi oyunlarını sergilediler.

Festival boyunca Fransızca konuşan ve işiten öğrencilerimiz, Fransızcalarını pekiştirme fırsatı yakalayarak diğer okulların öğrencileri ile kaynaştılar.

Birinci dili Fransızca olan okulların katıldığı festivalde, ikinci yabancı dili Fransızca olan tek okul bizdik. Öğrencilerimiz, İsviçreli yazar Max Frisch’in M.Bonhomme et les İncendiaires (Bay İyilik Meleği ve Kundakçılar) adlı oyunu büyük bir başarı ile oynadılar.

Öğrencilerimiz, Kurtuluş Müzesi’nin yanı sıra Ata’mızın ebedi istiratgahı Anıtkabir’i de ziyaret etti.

Büyük emeklerle harika bir çalışmaya imza atan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür eder, başarıları çalışmalarının devamını dileriz.

#özelegelisesi #özelegeliolmak

Tayfun Delice
Canan Tan Özel Egeli Okurlarıyla Buluştu

Çocuk ve yetişkin kitaplarıyla büyük bir okuyucu kitlesine sahip olan yazarımız, gün boyu Özel Egeli okurlarıyla Buluştu. 1., 2., 3. ve 4. sınıf öğrencileri Tan’ın kitaplarını ilgi ile okudu. Şöyleşi anında ise birbirinden eğlenceli ve ilginç sorular ünlü yazara iletildi. Günün ikinci yarısında ise Canan Tan bu kez Özel Ege velileriyle bir araya geldi. Kitaplarının hikayelerini anlatan Tan, zaman zaman duygusal anlar yaşattı. Okurlar, kitaplarını bir bir imzalattı, bol bol da güçlü kalemle fotoğraf çekildiler. Değerli yazarımıza teşekkür ediyoruz.


Tayfun Delice
Torbalı Karakuyu Ortaokulunda Kütüphane Oluşturduk

Özel Ege Lisesi olarak; toplum hizmeti çalışmalarımız kapsamında öğrencilerimizin ailesine, çevreye ve topluma duyarlı, gönüllü çalışma bilincine sahip, sorun çözen ve çözüm üreten, resmi ve özel, sivil toplum kurum ve kuruluşları ile işbirliği içinde çalışma becerilerini geliştirmiş birerler olmalarını hedefliyoruz. Bu kez Torbalı Karakuyu Ortaokulunda kütüphane oluşturduk. Kitaplar hediye ettik. Duyarlılıklarıyla her zaman yaşıtlarına örnek olan 9. Sınıf öğrencilerimize  bir kez daha teşekkür ederiz.

DSC_0165 (2).JPG
Tayfun Delice
Toplum Hizmeti Uygulamaları Kapsamında Kavaklıderedey’dik.

9. sınıf öğrencilerimizle Bornova’nın Kavaklıdere Mahallesi’nde bulunan Saliha  Hüseyin Özyavuz Ortaokulu’nda minik öğrencilerle buluştuk. Onlarla neler yapmadık ki. Şarkılar söyledik, enstürümanlar çaldık, ip atladık, halat çekme yarışı yaptık, birbirinden eğlenceli oyunlar oynadık. Tişörtleri boyadık rengarenk hale getirdik. Okul kütüphanesini yeniden düzenledik. Öğrencilere, yeni kitaplar hediye ettik. Onları mutlu etmenin hazzı bize gurur verdi. Teşekkürler Özel Egeliler. #özelegelisesi #bizözelegeliyiz..


Tayfun Delice
Tebrikler Özel Ege'nin Genç Sporcularına

Özel Ege Lisesi Genç Kız Voleybol Takımı İl Birinciliği Yarışları’nda İzmir 3.’sü olmayı başardı. Sporcularımızı tebrik ederiz.

Tayfun Delice
Canan Tan Özel Egelilerle Buluşacak
60095342_2131214196999118_8021453163083071488_n.jpg

Özel Ege Lisesi Ayın Yazarı Etkinlikleri kapsamında bu kez de Canan Tan, Özel Egeli okurlarla buluşuyor. Çocuk ve yetişkin kitaplarıyla büyük bir okuyucu kitlesine sahip olan yazarımız, öğrenci buluşmasının ardından 16 Mayıs Perşembe günü saat 14.00’te velilerimizle kütüphanemizde buluşacak. İmza ve söyleşi günümüzde birlikte olmak dileğiyle

Tayfun Delice
“Coşkumuz, gururumuz; 28. dönem mezunlarımız için”

Özel Ege Lisesi 28. Dönem Kep Giyme ve Diploma Töreni’ni unutulmaz bir akşamla gerçekleştirdik. Heyecanlandık, gururlandık kimi zamanda duygulandık… 
126 öğrencimizi hayallerine uğurlarken onların heyecanlarına, ailelerinin gurur dolu bakışlarına şahitlik etmek eğitime olan tutkumuzu daha da kuvvetlendirdi. Tıpkı, 32 yıldır olduğu gibi…

Yarınlarımızın söz sahibi, kıymetli 2019 mezunlarımız;

Aklınızda bilgi, yüreğinizde vicdan, avucunuzda emeğiniz ile çıktığınız bu yolda vatanını seven, Cumhuriyet değerlerine bağlı, adil, dürüst ve vicdanlı yurttaşlar olmaya devam ediniz. Yolunuz açık, şansınız bol, hayalleriniz daim olsun. Sizlerle gurur duyuyoruz.

Tayfun Delice
🎓🎓HEYECANLIYIZ. GURURLUYUZ.🎓🎓
59870787_2122317501222121_4471300382382882816_n.jpg

10 Mayıs Cuma günü saat 18.00'de Yüksel Eraslan Kültür Merkezi'nde düzenleyeceğimiz Kep Giyme ve Diploma Töreni ile 28. dönem mezunlarımızı uğurluyoruz.

*Törenimiz Facebook ve Youtube sayfalarımızdan canlı yayınlanacaktır.

Tayfun Delice