Hoş Geldiniz Özel Egeliler

2018-2019 eğitim öğretim dönemi başladı. Ailemize yeni katılan öğrenci ve velilerimize hoş geldiniz diyor, tüm öğrencilerimize yeni öğretim yılında başarılar diliyoruz.

Tayfun Delice
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı

Nerede kalmıştık? 
Yeni eğitim öğretim yılına, mutlu bir başlangıç yaptık. Sevgili öğrencilerimiz; hoş geldiniz!

Tayfun Delice
Okulumuz Kurucu Temsilcisi Yansı Eraslan, Öğretmenlere Seslendi

Özel Ege Lisesi Kurucu Temsilcisi Yansı Eraslan, 2018-2019 öğretim yılı öncesinde öğretmenlerimizle bir araya geldi.

Okulumuz konferans salonunda yapılan toplantıda, Kurucu Temsilcisi Eraslan, Özel Ege Ailesi’ne yeni katılan öğretmenlerimize ‘Hoş geldiniz’ diyerek sözlerine başladı. Lise ve üniversiteye geçişte değişen sınav sistemin hakkında bilgi veren Eraslan, uygulanan yeni modellerin olumlu ve olumsuz yönlerini öğretmenler ile paylaştı.

Öğretim basamaklarındaki hızlı değişimlere dikkat çeken Eraslan, hem veli hem de öğrencilerin eğitim basamaklarında değişen önceliklerine vurgu yapıp, bu değişimlerin kurum kültürüne ve personelimizin profesyonel gelişimine de yansıması gerektiğini belirtti.

Mezunlarımızın başarısına da değinen Eraslan, Özel Ege Lisesi’nin yurt dışına öğrenci gönderen ve uluslararası kabul görmüş bir olduğunun da altını çizdi. Yabancı dil eğitim programı SMART’ın eğitim kademelerdeki uygulamalarına değinen Eraslan, okulumuzdaki rehberlik hizmetinin sadece rehberlik biriminin yürüttüğü bir çalışma değil de bunun bir süreç olduğunu ve tüm öğretmenlerin bu sürece katılması gerektiğinin de altını çizdi.

Eraslan yeni eğitim döneminde tüm akademik kadroya başarılar dileyerek sözlerini sonlandırdı.

Tayfun Delice
9 Eylül İzmir'in Kurtuluşu Kutlu Olsun
9 eylül tasarım 2-01.jpg

“Ulusal kurtuluş mücadelemizin zaferle sonuçlandığı ve düşmanın tamamen Anadolu topraklarından çıkartıldığı o şanlı tarih; 9 Eylül 1922. İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı kutlu olsun

Tayfun Delice
2018 Üniversite Yerleştirme Sonuçlarımız

12. sınıflarımızın, yoğun ve yorucu sınav ve tercih sürecini geride bıraktık. Öğrencilerimiz aldıkları sonuçlarla başarı geleneğimizi devam ettirdiler. Üniversite yerleştirme sonuçlarımıza göre;
- Öğrencilerimizin %68.75’i sağlık bilimleri, mühendislik ve mimarlık bölümlerini tercih etti.
- Vakıf üniversitelerine yerleşen öğrencilerimizin bursluluk oranı %63 oldu.
- Öğrencilerimizin %30’u ilk 3, %50’si ilk 5 tercihine yerleşti.
-10 öğrencimiz, 23 farklı yurtdışı üniversitesinden kabul hakkı aldı.
Her zaman en iyisini hedefleyen öğrencilerimizi ve başarımızın mimarlarından öğretmenlerimizi tebrik ediyor, öğrencilerimize üniversite yaşamlarında kolaylıklar diliyoruz.

Üniversite yerleştirme sonuçlarımız
Tayfun Delice
Eğitim Öğretim Desteği Tercih Duyurusu
kayıt+masası.jpg

Değerli Veliler,

2018-2019 öğretim yılı eğitim öğretim desteğine başvuru yapan veliler için; “Tercih Yapmaya Hak Kazanan Öğrencileri” http://basvurular.meb.gov.tr/bsv2_4/ookeod/ adresinden takip edebilirsiniz.

Hak kazanan öğrenci velilerinin tercih işlemlerini 7 - 14 Eylül 2018 tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir. Tercih işlemi yapılmadan eğitim öğretim desteğine başvuru işlemi tamamlanmamaktadır.

Tercih işleminde Özel Ege İlkokulu, Özel Ege Ortaokulu veya Özel Ege Lisesinin birinci ve tek tercih olarak yazılması gerekmektedir.

Bilgilerinize sunar, yeni eğitim-öğretim yılında başarılar dileriz.

ÖZEL EGE İLKÖĞRETİM KURUMU MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL EGE LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tayfun Delice
Okul Öncesi ve 1. Sınıflarımız; Hoş geldiniz!

Şimdi Okullu Olduk :) Özel Ege Lisesi, cıvıl cıvıl bir gün daha yaşadı. Okulumuza yeni başlayan okul öncesi ve 1. sınıflarımız, Özel Egeli olmanın heyecanını yaşadı. Öğrencilerimiz, arkadaş ve öğretmenleriyle tanıştı. Sınıflarımızın açıklanması ile başlayan günün ardından öğrencilerimiz sınıflarında ilk oryantasyon çalışmalarını yaptı. Şimdi okulların açılacağı günü, miniklerimize kavuşmak için iple çekiyoruz

 

 

Tayfun Delice
Yeni Döneme Merhaba Günü

Özel Ege Ailesi, olarak 'Yeni Döneme Merhaba Günü' etkinliklerinde bir araya geldik. Güne kahvaltı ile başladık. Ardından sabah sporumuzu yaptık. Sokak oyunlarında, öğretmenlerimizin mücadelesi ise görülmeye değerdi. Fransızca Öğretmenimiz Beste Erbak, tatilde gezdiği şehirleri hazırladığı 'Beste Erbak ile Gezelim Görelim' sunusuyla öğretmenlerimiz ile paylaştı. Öğle yemeğinin ardından, etkinliklerimiz kareoke, basketbol, voleybol ve masa tenisi oyunlarıyla devam etti. Özel Ege Ailesi, yeni eğitim öğretim dönemi öncesi keyifli bir etkinlikle morel ve motivasyon depoladı. Bu güzel güne katkı sağlayan tüm öğretmen ve personelimize teşekkür ederiz.

Tayfun Delice
MUN Simülasyonu Kapanış Seremonisi
b1bfcd84-2624-496b-853c-dea5695bd890.JPG

Özel Ege Lisesi Yabancı Diller Bölümü tarafından 7-17 Ağustos 2018 tarihleri arasında bu yıl altıncısı düzenlenen Model Birleşmiş Milletler Konferansı Simülasyonları kapanış seremonisi ile son buldu. Bir haftalık teorik eğitimin ardından oluşturulan simülasyonlarda farklı ülkeleri temsil eden delegeler güncel dünya problemlerini İngilizce olarak büyük bir başarıyla tartıştı. Sorunlara kalıcı ve mantıklı çözümler üretmeye çalışan öğrencilerimiz, öğrendikleri bilgileri ve konferans kurallarını yaşayarak öğrendi.  Aynı zamanda hitabet ve fikir üretme becerilerini geliştirdi. Kapanış seremonisinde tüm öğrencilere katılım belgesi verilirken ‘En İyi Delege’ ödülünü Kanada’yı temsil eden 10. Sınıf öğrencilerinden Öykü Bicav alırken İtalya’yı temsil eden Sude Akduman “Olağanüstü Delege” ve Kolombiya’yı temsil eden Karya İşeri Mansiyon ödülünü almaya hak kazandı.  

 

Daha önce MUN konferanslarına katılmış mezun öğrencilerimizden Gökçe Lara Bodur ve Berk Üvey simülasyona başkanlık etmişlerdir. Kendilerine üniversite hayatlarında başarılar dileriz.

 

Sene içerisinde öğrencilerimizin Princeton, Yale ve Harvard üniversitelerinde düzenlenecek konferanslarda bu eğitim süreci sonunda hem okulumuzu hem de üniversitelerin kendileri için belirleyeceği ülkeyi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyor, başarılar diliyoruz. 

Tayfun Delice
Bayramlaşma Törenimiz

Geleneksel bayramlaşma törenimizi gerçekleştirdik. Tüm Özel Ailesi'nin Kurban Bayramını tebrik eder, sağlıklı, mutlu, birlik ve beraberlik içinde nice bayramlar dileriz.

Tayfun Delice
Özel Okul Teşvik Başvuruları Başladı

Değerli Veliler,

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından; “5580 Sayılı Kanun Kapsamındaki Özel Okullarda Eğitim Gören/Görecek Öğrenciler için Verilecek Eğitim ve Öğretim Desteği Uygulama e-Kılavuzu” yayımlanmıştır. Kılavuza ookgm.meb.gov.tr adresinden, duyurular bölümünden  ulaşabilirsiniz.

Başvuru esnasında Eğitim ve Öğretim Desteği Verilebilecek Öğrencilerin Tespit Formunda (Ek-12) belirtilen belgelerin yanınızda olmasını önemle rica ederiz. Eksik belge olduğu takdirde başvuru işlemi tamamlanamayacaktır. Kılavuz gereği veliler, Ek-12’de yer alan bilgilerin doğruluğundan sorumlu olacaktır.

Başvuru ve işlem takvimi aşağıdaki gibidir:

Adsız.png

2017-2018 öğretim döneminde eğitim öğretim desteği devam eden ara sınıf öğrencileri 2018-2019 öğretim dönemi için destek başvurusu yapmayacaktır.   Ancak geçtiğimiz yıllar teşvik almış olsalar da, 2018-2019 yılında 1. sınıfa ve 5. sınıfa ve 9. sınıfa başlayacak olan öğrenci velilerinin, teşvikten yararlanmak için tekrar başvuru yapmaları gerekmektedir.

Tercih işlemlerinde 7 Eylül 2018 tarihinde “Tercih İşlemi Yapabilecek Öğrenciler” ilan edilecektir. Hak kazanan öğrenci velilerinin mutlaka tercih işlemlerini 7 - 14 Eylül 2018 tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir. Tercih işlemi yapılmadan eğitim öğretim desteğine başvuru işlemi tamamlanmamaktadır.

Tercih işleminde Özel Ege İlkokulu, Özel Ege Ortaokulu ve Özel Ege Lisesi birinci ve tek tercih olarak yazılacaktır.

                                         

 

Tayfun Delice
Öğretmen Seminerlerimiz Devam Ediyor

Yeni dönem hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor. Öğretmenlerimiz, ders içerikleri, materyal düzenlemeleri, zümre çalışmalarının yanı sıra, kişisel gelişim seminerleri almaya da devam ediyor. Akran zorbalığını tanıma ve etkili müdahale konusu ile Doç. Dr. Aysun Doğan, Grupla Öğretim teknikleri konusuyla  Prof. Dr. Nilay Bümen ve 21.yy kişisel gelişim konusu Nihat Demirkol öğretmenlerimizle bir araya geldi. ailemize yeni katılan öğretmenlerimize hoş geldiniz diyor yeni dönem hazırlıklarında tüm öğretmenlerimize kolaylıklar diliyoruz.

Tayfun Delice
2018 YKS Sonuçlarımız

2018 YKS sonuçlarına göre; Özel Ege Lisesi, en yüksek puanla öğrenci alan okullar başta olmak üzere diğer okul türlerinde de Türkiye ortalamasının üzerinde. Bu önemli başarıya imza atan öğrencilerimizi kutluyor, tercih döneminde kolaylıklar diliyoruz

YKS BAŞARIII-01.jpg
Tayfun Delice
YKS BAŞARIMIZ

Gururluyuz! Bu önemli başarının mimarları öğrencilerimizi, öğretmenlerimiz ve velilerimizi tebrik ederiz. Ayrıca; 2009 yılı ve sonrasında mezunlarımızın yerleştiği ilk 6 üniversitenin “ODTÜ, İTÜ, Bilkent, Ege (%49’u tıp fakültesi olmak üzere), Koç ve Boğaziçi” En çok yerleşilen ilk 6 bölümün ise; “Tıp, endüstri mühendisliği, hukuk, makine mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve mimarlık” olduğunu hatırlatmak isteriz

YKS BAŞARILARI3-03.jpg
Tayfun Delice
Özel Ege Lisesi Bilim ve Teknoloji Üssü - BİTÜ

Başarılarıyla övgü alan bir okul olarak, kendimizi sürekli olarak yeniliyoruz. Bu yenilikleri kimi zaman eğitim programlarımızda, kimi zaman kampüs içinde fiziki imkanlarımızda, kimi zaman da kurumsal kimliğimizde gerçekleştiriyoruz, gerçekleştirmeye de devam edeceğiz.

Bilim ve liderlik okulu olmanın sorumluluğuyla akademik başarımıza başarı katacağına inandığımız ve bizleri heyecanlandıran projemiz; Özel Ege Lisesi Bilim ve Teknoloji Üssü - BİTÜ, yeni döneme hızlı bir şekilde hazırlanıyor.

bitü.jpg
 

Bilim ve teknoloji üssümüz, A Blok 3. katın tamamını kapsayacak yedi yeni laboratuvardan oluşuyor.

  1. Fizik Laboratuvarı
  2. Kimya Laboratuvarı
  3. Biyoloji Laboratuvarı
  4. Mekatronik Laboratuvarı
  5. Ar-Ge Laboratuvarı
  6. Ar-Ge Kütüphanesi
  7. Ahşap Atölyesi

Ayrıca, aynı katta yer alan fen bilgisi laboratuvarlarımızı da daha kullanışlı hale getirmek adına yeniliyoruz.

Eğitim programlarımızda aktif olarak kullanacağımız, ulusal ve uluslararası yarışmalarda yeni projeler üretip, başarı geleneğimizi sürdüreceğimiz BİTÜ'nün tamamlanmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Tayfun Delice