Özel Ege Lisesi Bilim ve Teknoloji Üssü - BİTÜ

Başarılarıyla övgü alan bir okul olarak, kendimizi sürekli olarak yeniliyoruz. Bu yenilikleri kimi zaman eğitim programlarımızda, kimi zaman kampüs içinde fiziki imkanlarımızda, kimi zaman da kurumsal kimliğimizde gerçekleştiriyoruz, gerçekleştirmeye de devam edeceğiz.

Bilim ve liderlik okulu olmanın sorumluluğuyla akademik başarımıza başarı katacağına inandığımız ve bizleri heyecanlandıran projemiz; Özel Ege Lisesi Bilim ve Teknoloji Üssü - BİTÜ, yeni döneme hızlı bir şekilde hazırlanıyor.

bitü.jpg
 

Bilim ve teknoloji üssümüz, A Blok 3. katın tamamını kapsayacak yedi yeni laboratuvardan oluşuyor.

  1. Fizik Laboratuvarı
  2. Kimya Laboratuvarı
  3. Biyoloji Laboratuvarı
  4. Mekatronik Laboratuvarı
  5. Ar-Ge Laboratuvarı
  6. Ar-Ge Kütüphanesi
  7. Ahşap Atölyesi

Ayrıca, aynı katta yer alan fen bilgisi laboratuvarlarımızı da daha kullanışlı hale getirmek adına yeniliyoruz.

Eğitim programlarımızda aktif olarak kullanacağımız, ulusal ve uluslararası yarışmalarda yeni projeler üretip, başarı geleneğimizi sürdüreceğimiz BİTÜ'nün tamamlanmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Tayfun Delice
30. Yılımızı Geride Bıraktık

Dünyanın her yerinde rahatlıkla yaşayabilecek, ulusal değerlerine bağlı, geleceğin güvenilir liderlerini yetiştirme misyonumuzla, ülke içinde ve dışında gurur duyulacak başarılara imza atan, 21.yy becerilerine sahip yüzlerce mezunumuzla 30. yılımızı geride bırakmanın, gururunu yaşıyoruz.

30.yıl sosyal medya-01.jpg
Tayfun Delice
Mezunlarımız, Gururumuz!
Doğan Demir_2005mezunu.jpg

Dünyanın her yerinde rahatlıkla yaşayabilecek, ulusal değerlerine bağlı, geleceğin güvenilir liderlerini yetiştirme misyonumuzla, ülke içinde ve dışında gurur duyulacak başarılara imza atan mezunlarımızla gurur duyuyoruz.  2005 mezunumuz Doğan Demir de çalışmalarıyla göğsümüzü kabartan onlarca mezunumuzdan biri.

Tayfun Delice
Dünyada Özel Ege
ÖZEL EGE MEZUNLARI DÜNYADA.jpg

Özel Ege Lisesi Mezunları dünyanın her yerinde. 25 mezunumuz 14 farklı ülkede Meslek sahibi ve yönetici Konumunda  çalışıyor. 32 mezunumuz ise  12 farklı ülkede, lisans ve lisansüstü eğitimi alıyor. 2018 Mezunlarımızdan ise 10 öğrencimiz ABD, Kanada, İngiltere ve Avrupa'dan toplamda 23 yurt dışı üniversitesinden davet aldı. Yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil eden mezunlarımızla gurur duyuyoruz.

Tayfun Delice
TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları'nda Türkiye 5'inciliği
sinan yumurtacı-01.jpg

Öğrencimiz Sinan Yumurtacı,

TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları Bilgisayar Kategorisi’nde 114 aday içerisinden Türkiye 5’incisi oldu. Sinan,  Koç Üniversitesi ve Stanford University tarafından 5.si düzenlenen "Intro to Computer Science" isimli yaz okuluna davet aldı ve eğitimine başladı. Öğrencimizin hedefi, dünya çapında tanınan ve önemli işlere imza atan bir yazılım mühendisi olmak. Tebrikler Sinan, yolun açık olsun!
 

Tayfun Delice
27. Dönem Mezunlarımız Yıl Sonu Yemeğinde Bir Araya Geldi

Keyifli akşam için Swiss Otel’de bir araya geldik. Mezuniyet yemeğimize, eğitim yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz de katıldı.  Okul anılarımızı paylaştık, güldük eğlendik, gönlümüzce dans ettik. Şimdi başarı geleneğimizi üniversite de sürdürme vakti! 

Tayfun Delice
YKS'ye girecek tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.
YKS STRES YÖNETİMİ.jpg

Sınava büyük bir azim ve özveriyle hazırlanan tüm öğrencilerimizin ve her zaman destekleriyle onların yanında olan velilerimizin sınav heyecanını paylaşıyor, sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Sevgili öğrenciler, üniversiteli olma yolunda atacağınız bu adımda kendinize güvenin ve başaracağınıza inanın

Tayfun Delice
INTEL ISEF (Dünya 3.'lüğü) Başarımız

Intel ISEF yarışmasında Dünya 3.lüğü elde eden öğrencilerimiz Berna Akdeniz, Leyla Al Masoud, Bilim Kurulu Eş Başkanımız Onur Akpınar ve Lise Müdürümüz Aylin Musluoğlu, Başbakan Binali Yıldırım, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ve Ege Üniversitesi Rektörü Necdet Budak ile bir araya geldiler.

Tayfun Delice
Öğrencilerimiz Berna ve Leyla, Başbakan Yıldırım'la Bir Araya Geldiler

Geliştirdikleri mikroçiple kansere erken tanı koyan ve dünyanın en prestijli bilim yarışması Intel ISEF'te 3.cü olan öğrencilerimiz Berna Akdeniz ve Leyla Al Masoud, Başbakan Binali Yıldırım'la bir araya geldiler.

Başbakan Yıldırım, Leyla ve Berna'nın başarılarının Türkiye'nin göğsünü kabarttığını söyledi. Öğrencilerimizi, öğretmenlerini ve ailelerini başarılarından dolayı tebrik eden Başbakan Yıldırım, "Kanserden yılda 13 milyon dolayında kişi hayatını kaybediyor. Ama erken teşhis hayat kurtarıyor. Bu da yaptığınız işin çok anlamlı olduğunu ortaya koyuyor" dedi.

Kerem Eraslan
Tıpkıbasım 35. Sayısıyla Yayımda
TIPKIBASIM_önkapak.jpg

Yazmak; düşüncenin, hayal etmenin, somutlaşmış en güzel hali. Öğrencilerimizin düşünmesini, fikir üretmesini, kendini ifade etmesini istiyor ve onları bu konuda destekliyoruz.  Bu dergide okuyacağınız yazılar, öğrencilerimizin profesyonel bir anlayış ve özveriyle kaleme aldıkları hikâyelerdir.  Özel Ege Lisesinin Kültür Sanat Dergisi “Tıpkıbasım”, 35. sayısıyla yayımda. Tıpkıbasım'a  sitemiz içerisindeki Eğitim Programı bölümünden, 35. sayı sekmesinden ulaşabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz. 

Tayfun Delice
Dünya 3.'lüğü Yolculuğumuz TRT RADYO 1'DE

Dünyanın en prestijli bilim yarışması; Intel ISEF Proje Yarışması’nda bizlere dünya 3’üncülüğü gururu yaşatan 12.sınıf öğrencilerimizden; Leyla Almasoud  ve Berna Akdeniz,  12.06.2018 Salı akşamı saat 21.00’da, ‘Öğrenci İşleri’  21 Haziran 2018  Perşembe günü saat 15.30’da ise ‘Tasarım Her Yerde’ adlı radyo programlarında, TRT Radyo 1’de dünya 3.’lüğü yolculuğumuzu anlatacaklar. Türkiye'de istedikleri tıp fakültesine sınavsız yerleşme hakkı kazanan öğrencilerimizi kutluyor, üniversite öğrenimlerinde de lisede olduğu gibi başarı geleneklerini sürdürmelerini diliyoruz. 
 

(TRT Radyo 1’in İzmir frekansı; 94.7)

berna ve leyla.jpg
Tayfun Delice
Karne Heyecanı Yaşadık

Bir yılın sonuna daha geldik. Akademik ve sosyal çalışmalarını tüm gayretiyle sürdüren öğrencilerimizi tebrik ederiz. İyi tatiller!

Tayfun Delice
Anasınıfı ve 1. Sınıflar Yıl Sonu Gösterisi

Özel Ege'nin en minikleri Okul öncesi ve 1. sınıflarımız harika bir yıl sonu gösterisine imza attılar.

Tayfun Delice
Kitvak Kütüphanesi Büyüyor

Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde kurulmuş olan Kitvak Konuk Evi Kütüphanesi'ne olan desteğimiz sürüyor. Anasınıfı öğrencilerimiz ve velilerimizin desteği ile toplanan kitaplar, kütüphaneye bağışlandı.  İlköğretim Müdür Yardımcımız Birsen Aksu ve Anaokulu Zümre Başkanı Öznur Saylıkoğlu ile Genç Kitvak öğrencileri ve Fransızca Öğretmeni Beste Erbak 'ın da bulunduğu etkinlikte, velilerimizin duyarlılığı için teşekkür ederiz. 

Tayfun Delice
Spor Tırmanışı Türkiye Şampiyonası
IMG-20180606-WA0006.jpg

04 - 06 Haziran tarihlerinde Samsun’da gerçekleştirilen; Okullararası Küçükler Spor Tırmanışı Türkiye Birinciliği Müsabakaları'nda, okulumuz 5/B sınıfı öğrencisi, Melis Pehlivan Türkiye Dördüncüsü oldu. Tebrikler Melis!

Tayfun Delice
Geleneksel Yıl Sonu Kahvaltılarımız

Ortaokul öğrencilerimiz ile 12. sınıflarımız geleneksel yıl sonu bahçe kahvaltılarımızda bir araya geldi. Ortaokul öğrencilerimiz kahvaltılıklarını evlerinden getirdi, arkadaşları ile paylaştı.  12. Sınıflarımızın ise okuldaki son etkinliklerini gerçekleştirmiş oldu. Yolunuz açık olsun değerli mezunlarımız.

Tayfun Delice