Özel Ege Lisesi Bilim ve Teknoloji Üssü (BİTÜ)
BİTÜ_ins.jpg

“Bilim ve Liderlik Okulu” olmanın sorumluluğuyla hayata geçirdiğimiz “Özel Ege Lisesi Bilim ve Teknoloji Üssü (BİTÜ)” Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarları, AR-GE Laboratuvarı, Mekatronik Atölyesi, Bilim Kütüphanesi, Ahşap Atölyesi, Okul öncesi-İlkokul Bilim Atölyesi ve Ortaokul Bilim Laboratuvarı ile iki adet bilgisayar laboratuvarından oluşan bir bilim üssüdür. Öğrencilerimiz okulumuz Bilim Kurulu ve öğretmenleri rehberliğinde bilimsel çalışmalar yaparak bu çalışmaları yıl boyunca ürüne dönüştürür, laboratuvarlarda geliştirdikleri projeleri ile onlarca TÜBİTAK derecesi ve madalya elde eder. Öğrencilerimiz için geliştirilen laboratuvarlarımızın eğitim programlarımız içinde aktif kullanımıyla ulusal/uluslararası yarışmalara yeni projeler üretecek, başarı geleneğimizi sürdüreceğiz. #bizözelegeliyiz

Tayfun Delice
Yurt Dışı Üniversitelerinden Kabul Alan Öğrencilerimiz

Dünyanın her yerinde rahatlıkla yaşayabilecek, ulusal değerlerine bağlı, geleceğin güvenilir liderlerini yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz!

Akademik yeterliliklerinin yanı sıra güçlü yabancı dil bilgileri ile farklı bir çok kabul şartını yerine getirip, üniversite öğrenimine yurt dışında devam edecek mezunlarımızı kutluyoruz. Yolunuz açık olsun. ✔️ #bizözelegeliyiz


Tayfun Delice
Mezunlarımızın Üniversite Başarılarını Gururla Sunarız

2019 üniversite yerleştirme sonuçlarımıza göre öğrencilerimizin %62,51’i sağlık bilimleri ve mühendislik bölümlerini tercih etti. Son 10 yılda en çok yerleştiğimiz bölümler sırasıyla tıp, endüstri mühendisliği, mimarlık, hukuk, makine mühendisliği bölümleri oldu.  

28. dönem mezunlarımızın 2019 YKS’de %89’u üniversiteye yerleşti, 8 öğrencimiz yabancı üniversitelerden kabul alarak ve üniversite eğitimine yurt dışında devam edecek. Özel üniversitelere burslu yerleşen öğrencilerimizin oranı ise %75’tir.

2019 ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUÇLARI

🌟 Yarınlarımızı başarılarıyla şekillendirecek Özel Ege’nin değerli mezunları, yolunuz açık olsun. #sizözelegelisiniz

Tayfun Delice
Teknoloji Kullanımına İlişkin Bazı Hatırlatmalar

Teknoloji hayatımızın her alanını kolaylaştırsa da teknolojinin yanlış kullanımı özellikle küçük yaştaki çocuklar için kalıcı sorunlara sebep olabiliyor. Teknolojinin doğru kullanımı hakkında bilgileri Özel Ege Lisesi Rehber Öğretmeni Hande Akkuş verdi.

Tayfun Delice
2019 YKS Yüzdelik Dilimlerimiz

Üniversite tercih süreci sona erdi. Şimdi heyecanla yerleştirme sonuçlarını bekliyoruz. 2019 YKS sonuçlarımıza baktığımızda %1’lik dilime giren öğrencilerimiz İTÜ, ODTÜ ve Boğaziçi başta olmak üzere en yüksek puanlı devlet üniversiteleri ile Koç, Sabancı, İ.D Bilkent gibi en yüksek puanlı vakıf üniversitelerinin tam burslu / parçalı burslu bölümlerine yerleşecek sonuçlar elde ettiler. Ayrıca öğrencilerimiz, ülkemizdeki devlet ve vakıf üniversitelerinin tıp fakülteleri ile diş hekimliği fakültelerine de yerleşebilecek sonuçlar elde etmeyi başardılar.
Sevgili gençler, kutluyoruz sizleri. Yolunuz açık olsun..

Tayfun Delice
Özel Ege Lisesi Mezunları Anlatıyor

Tanıştıralım; 2013 Mezunumuz Hale Şiir Hasdemir.

Hale, lisans eğitimin ardından akdemik kariyerine ABD’de devam edecek. Geçtiğimiz günlerde okulunu ziyaret etti. Özlem giderdik, eski günleri andık. Hale kendinden bahsederken, üniversiteye hazırlanan adaylara da bazı tavsiyeler de bulundu.

Lisans: Koç Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik

Kimya (Çift Anadal)

Doktora: University of Illinois-Urbana Champaign- Biophysics and Quantitative Biology

Mezunlarımız gibi hedeflere emin adımlarla koşmak için #sendeözelegeliol

Tayfun Delice
ÖZEL EGE HEP ZİRVEDE

Okul öncesinden itibaren başladığımız eğitim yolculuğumuzda İzmir ve ülke genelinde elde ettiğimiz üniversite başarılarımız, eğitime olan tutkumuzu daha da kuvvetlendiriyor. Mezunlarımız, ülkemizin ve dünyanın önde gelen üniversitelerine yüksek derecelerle yerleşiyor. Güçlü eğitim kadromuzla ve Özel Ege Ailesi'ne yeni katılacak 2023 mezunlarımızla (9. Sınıf) yeni başarı hikâyeleri yazmak için sabırsızlanıyoruz.✔️ #sendeözelegeliol

*Tablo ÖSYM verilerine göre remi ve özel anadolu liselerini arasındaki dereceleri göstermektedir.

2019-2020 REKLAM ÇALIŞMALARI-17 2.jpg


Tayfun Delice
YENİ DÖNEM KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR

Okul hayatına Özel Egeli olarak başlamak; yaşam ve dil becerilerini kazanmak, akademik, sosyal ve kültürel yeterlilikleri bir bütün olarak yaşamaktır.

Çocuklarımıza, 36. aydan itibaren başladıkları eğitim sürecinde Özel Ege’nin tüm olanaklarından faydalanacakları, akademik kazanımlarını oyun ve uygulamayla birleştirecekleri, bireysel farklılıklara dayalı bir donanım sağlıyoruz. #sendeözelegeliol

2019-2020 REKLAM ÇALIŞMALARI-17.jpg
Tayfun Delice
Kurucu Temsilcimiz Yansı Eraslan'dan Üniversite Tercihinde Mezunlarımıza Tavsiyeler

Kurucu Temsilcimiz Yansı Eraslan: “Mesleğinizin insanı olmaya çalışın” “Sadece kendinizi düşünerek kararlar alın.” “İyi meslek yoktur, meslekte iyi olmak vardır.” “Arkadaşlarınızın yerleştiği bölümlere göre tercih yapmayın” “Önce bölüm, sonra üniversite tercihi yapılması gerektiğini düşünüyorum.” Üniversite sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite tercihleri 23-29 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Özel Ege Lisesi Kurucu Temsilcisi Yansı Eraslan üniversite, bölüm veya meslek seçimlerinde dikkat edilmesi gereken noktaları yorumladı, önemli detaylara dikkat çekti.


Tayfun Delice
Üniversite Tercih Sürecinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 22 Temmuz'da zorlu bir tercih süreci başlayacak. Peki öğrenciler hedeflerindeki meslek ya da üniversite seçiminde nelere dikkat etmeli? Özel Ege Lisesi rehber öğretmeni Fatoş Metin, tercih sürecinin önemli noktalarını anlattı. #yks2019Tayfun Delice
"Şimdi Sırada Dünya Birinciliği Var"

"Şimdi Sırada Dünya Birinciliği Var"

Önce İzmir bölge 1.'liği, ardından Türkiye 2.'liği...

Şimdi ise 2020 Mayıs ayında ABD'de de düzenlenecek olan dünyanın en büyük ve en prestijli liseler arası bilim yarışması olan; International Science and Engineering Fair'a (ISEF) katılıp, ülkemizi temsil edeceğiz.

Atajan öğretmenimizin danışmanlığında teknolojik tasarım alanında 11. sınıf öğrencilerimizden Okan Demir Baykal ve Tankut Çekiç, hazırladıkları projeyi Ankara'da, TÜBİTAK jürisi önünde İngilizce sundular. Başarıyla geçen sunumun ardından TÜBİTAK, ISEF için öğrencilerimizi seçti.

Önümüzde daha çok çalışmamız gereken uzun bir yol var. İnanıyoruz ki başaracağız!

Öğretmenimizi, öğrencilerimizi ve onları her zaman destekleyen değerli ailelerini tebrik ederiz.

Bu arada geçtiğimiz yıl ISEF'ten dünya 3.'sü olarak dönmüştük.🙂
#bilimveliderlikokulu #ısef #sendeozelegeliol

Tayfun Delice
"Bilim Olimpiyatlarından Bir Ödül de İstanbul'dan"

Çekmeköy Belediyesi tarafından dördüncüsü düzenlenen Prof. Dr. Fuat Sezgin Uluslararası Bilim Olimpiyatı, İstanbul’da gerçekleştirildi. Genç bilimseverlerin yarıştığı olimpiyata okulumuz, 2 kimya, 2 fizik ve 1 biyoloji projesi olmak üzere toplamda 5 projeyle finalist olarak davet aldı.

11. sınıf öğrencilerimizden Delfin Yakışan tarafından hazırlanan ve danışmanlığını Dr. Onur Akpınar’ın yaptığı kimya projesi, araştırma kategorisinde mansiyon ödülü kazandı. Öğretmenimizi ve yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi kutlarız.

#bilimveliderlikokulu #sendeözelegeliol ✔️

67082866_2242566755863861_2361602800091136000_n.jpgTayfun Delice
“Özel Egeliler Geleceğimize Yön Yeriyor”

Bu yıl, Global Genç Liderler Konferansı’na New York’ta katıldık. ABD'de başlayan, sonrasında Avrupa ve Çin ile genişleyen Global Genç Liderler Konferansı'na (GYLC) ilk kez 2003 senesinde davet alan öğrencilerimiz, yıllardan bu yana uluslararası liderlik çalışmalarına katılıyorlar.

Kültürler arası liderlik programı olan GYLC’ye 11. sınıf öğrencimiz Kerem Kınal katıldı. Kerem, Nijerya ülke grubunda “Temiz ve ulaşılabilir enerji” konusunda fikirlerini, genç liderlerle paylaştı. Dünya sorunlarına çözüm arandı. Katılımcılar, kendi ülkelerini tanıtma fırsatı da buldu, yeni dostluklar kuruldu.

Kerem bu eşsiz deneyimi “Hayata ve dünyaya bakışımı değiştirdi” sözleriyle yorumladı. Ülkemizi ve okulumuzu başarılı temsilin için teşekkür ederiz Kerem. #bizözelegeliyiz #yabancıdilokulu

Tayfun Delice
"Tübitak 27. Ulusal Matematik Olimpiyatlarında İkinci Aşamadayız"

13.677 öğrencinin başvurduğu TÜBİTAK 27. Ulusal Bilim Olimpiyatları’nda, 369 öğrenci ikinci aşama sınavına girmeye hak kazandı ve yaz okuluna davet edildi.
Matematik alanında ise 2.286 kişi sınava katıldı. 11. sınıf öğrencimiz Çınar Eren Aslan, 19.75 netle 41. oldu ve 19 olan 2. aşama barajını geçti.

Çınar, Akdeniz Matematik Olimpiyatları’ndan altın madalya ile dönmüş, İzmir Bilim Olimpiyatları’nda ise gümüş madalya alıp, İstanbul Bilim Olimpiyatları'nda da ikinci aşamaya geçmişti.

Öğrencimizi ve Olimpiyat Öğretmeni Dr. Okan Açıksöz'ü tebrik ederiz.✔️ #bilimveliderlikokulu#sendeözelegeliol

Tayfun Delice
Ortaokul ve Lise Öğrencilerimizden Matematikte Uluslararası Birincilik

Atlantik-Pasifik Matematik Ligi kasım-nisan ayları arasında düzenlenen ve 6 farklı sınav ile yapılan uluslararası katılımlı bir yarışmadır. Ortaokul ve Lise öğrencilerimizin katıldığı bu uzun soluklu yarışmada hem ortaokul hem de lise öğrencilerimiz en yüksek skoru elde ederek uluslararası kategoride Atlantik-Pasifik Matematik Ligi birincisi oldular. Tebrikler Özel Egeliler.#bilimveliderlikokulu


Tayfun Delice
Özel Ege’nin Kasparov’u; Tuna Onat Nalbant, “International Master” Unvanı aldı.

11. sınıf öğrencimiz Tuna Onalt Nalbant’ın azim ve başarı öyküsünü beraber alkışlayalım. Tuna, satrançla okul öncesinde tanıştı. Manisa da yaşayan öğrencimiz, satrançta her zaman en üst seviyeyi hedefledi. Bu hedefe artık bir adım kaldı.

Tuna, Bulgaristan’da düzenlenen 1. CSKA Uluslararası Kapalı Satranç Turnuvası'nda 8 maçta 5 galibiyet, 3 beraberlik aldı ve 19 Elo puanı kazanarak 2400 Elo barajını geçti. Tuna artık IM (Internartional Master) unvanında. Üstelik bu unvanı kazanan en genç sporcu oldu!

Daha bitmedi. Şimdi sırada satrançtaki en üst seviye olan Grand Master unvanı ve A Milli Satranç takımına girmek var. Tuna bunu da başaracak! Tebrikler Tuna, yolun açık olsun, seninle gurur duyuyoruz. #bizözelegeliyiz

Haberimizi İzlemek İçin Tıklayınız: https://www.facebook.com/egelisesi.k12.tr/videos/386574001979370/

Tayfun Delice
Özel Ege Lisesi Mezunları Yorumluyor

Tanıştıralım: Kaan Bulakeri. Özel Ege Lisesi 2005 mezunu. Kaan, yurt dışında gerek eğitim hayatına gerekse iş yaşam tarzı devam eden ve başarılarıyla gurur duyduğumuz onlarca mezunumuzdan biri.
Mezunlarımızı özlüyoruz. Özlendiğimizi de biliyoruz.😊
-2005-2010 Bilkent Üniversitesi İşletme (Tam Burslu)
-2011-2013 Twente Üniversitesi (Hollanda) / Yönetim Bilimi ve Girişimcilik / (Tam Burslu)

Şimdi neler mi yapıyorsun? Kendisinden dinleyelim. # sendeözelegeliol

İzlemek İçin : https://www.youtube.com/watch?v=YtInUhdnVg8


Tayfun Delice
"Güçlü Akademik Kadro, Güçlü Eğitim"

İngilizce öğretmenimiz Güneş Korkmaz da doktorasını tamamladı. Korkmaz, Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Prof. Dr. Nurdan Kalaycı danışmanlığında “Yükseköğretimde Proje Tabanlı Eğitim Programlarının İncelenmesi: Türk Üniversiteleri İçin Kavramsal Bir Model Önerisi” isimli tez konusuyla doktorasını tamamladı ve kurumumuzun 5. doktoralı öğretmeni oldu. Kendisini kutlarız.

Ayrıca kurumumuzdaki yüksek lisansını tamamlayan/devam eden öğretmen sayımız ise 44’tür. Öğretmenlerimizin mesleki tecrübe ortalamalarına baktığımızda ise 14 yıl olduğunu görüyoruz.

Güçlü ve seçkin akademik kadromuzla eğitime olan tutkumuzu her geçen gün daha da kuvvetlendiriyor, öğretmenlerimizle gurur duyuyoruz. #bizözelegeliyiz


Tayfun Delice