Ön Söz

Özel Ege Lisesi bir akademik mükemmellik merkezi olma hedefindeki bir okul olarak bilimsel proje çalışmalarına son derece kıymet vermekte ve bu alanda emek veren öğrencilerini sonuna kadar desteklemektedir. Bilime meraklı, araştırmaya ve keşfetmeye istekli öğrencilere profesyonel çalışma ortamı hazırlamanın yanı sıra akademisyenlerin de desteğini alarak her öğrenciye çalışmaları süresince bilimsel rehberlik temin etmektedir.

Bir projenin fikir aşamasından bilimsel nitelikleri olan bir çalışmaya dönüşmesi sürecinde öğrenciler akademik yönden olduğu kadar kişisel yönden de gelişir. İnancımız odur ki bilim ve buluş dünyasına ilk adımlarını bu şekilde atan öğrenciler yaşamları boyunca bu heyecanı kovalayarak bilime hizmet etmenin yollarını arayacaktır.

Özel Ege Lisesinde 2010 yılında Bilim Kurulu Başkanlığı oluşturulmuştur. Bu tarihten itibaren Matematik ve Fen Bilimleri eş başkanlarının yönetiminde bilimsel proje üretimi ve olimpiyat çalışmalarının niteliği daha üst bir noktaya taşınmıştır.  

 

Ön sözün tamamı için...

İlköğretim Kurumu Projeleri

 

Lise Projeleri