Neşeyle kalktığım sabahı, rengarenk bir güne nasıl bağladığımı anlatabileceğim bana ait bir sayfa bu…

 

Anneciğim ve babacığım, güne sizinle başlamak ne güzel! İşte günüm başlıyor!

 

Okulumun kapısına gelince nedenlerim, niçinlerimle birleşir; böylece nasıllara doğru yolculuğum başlar. İşte bu yolculuk, gülen gözlerin merhaba ile buluştuğu andan itibaren beni sarar. Sizler de merak ediyorsunuz biliyorum, kendimi bulmama ve yaşama hazırlanmama yardım eden on yedi farklı rengi şimdi sizlerle tanıştırmak istiyorum;

 

Öncelikle günüm sağlıklı bir kahvaltıyla başlar, ardından da her defasında farklı bir becerimi geliştirdiğim rengarenk etkinliklerim:

 

Gün içerisinde gerçekleştirdiğimiz fen ve matematik etkinliklerimle neden-sonuç ilişkisi kurabiliyorum. Karşılaştığım problemlere daha uygun çözümler üretebiliyorum. Sanat etkinliklerimin rengi ise daha başka; çünkü parmaklarımı daha iyi kullanabiliyorum artık. Yaratıcılığımı özgürce sergileyebileceğim bir ortamım var benim! Arkadaşlarımla birlikte ürettiğimiz projelerimizi sunduğumuz zamanlar da ise kendimi bir kahraman gibi hissediyorum.

 

En iyi yaptığım iş olan “OYUN”larımda beni görmelisiniz anneciğim, babacığım; gökkuşağının içinde kaybolmak gibi bir şey bu! Kendi oyunumu kuruyorum, arkadaşlarımla beraber olmak çok keyifli! Bir gün doktor, bir gün pilot, bir gün anne, bir gün de baba oluyorum dramalarda.  Her gün biraz daha büyüyorum, renklerim ve hayallerim her gün biraz daha parlaklaşıyor...

 

Bir süre sonra karnımızdan gelen seslere kulak verip, okulumuzun muhteşem aşçılarının bizler için hazırladığı yemeklerimizi yemeye başlıyoruz. Daha güçlü, daha enerjik, daha sağlıklı olmam için herkes beni düşünüyor biliyorum; tıpkı sizin düşündüğünüz gibi...

 

Ellerimi yıkayıp, dişlerimi fırçaladığım gibi yeni renklere yelken açma vakti geliyor. Farklı dilleri öğrendiğim anlarda kendimi ve telaffuzlarımı çok seviyorum. Tanıdığım bir çok nesne başka dillerde ne kadar farklı söyleniyormuş meğer! Kendime olan güvenim artıyor. Bazen İngilizce, bazen Fransızca, bazen de Almanca şarkı söylemek çok eğlenceli. eğlenerek öğrenebildiğim bir yerdeyim.

 

Çamurla oynamak da çok keyifli. Seramik çalışmalarında, kendim ve sevdiklerim için bir şeyler hazırlamak, sergilemek çok güzel bir şey! Aklımdan geçenleri ellerimle şekillendirmek, bana kendimi çok iyi hissettiriyor. Aynı zamanda sanatçıyım ben.

 

Bazen bir ritm aleti, bazen de öğretmenimin sesiyle sınıfa çok daha farklı renkler  yayılmaya başlıyor. Hele yörelere özgü müzikler eşliğinde öğrendiğimiz danslarla öylesine eğleniyorum ki... Vücudumdaki tüm kasların çalışıp güçlendiğini ve eğlendiğini hissediyorum.

 

Satranç oynadığımız anlarda çeşitli stratejiler geliştiriyorum. Arkadaşımı gözlemleyerek, her defasında daha iyi hamleler yapabiliyorum.

 

Resim yapmak günümün en renkli aktivitelerinden biri! Elime aldığım renklerle yaptıklarımı öğretmenim de o kadar çok beğeniyor ki, bitirir bitirmez sizlerin görebileceği bir yerde sergiliyor. Rengarenk dünyalar çiziyorum. İçinde hep okulum ve siz oluyorsunuz…

 

İkindi kahvaltısının ardından yaklaşan ayrılık vakti ile içimi bir heyecan kaplıyor! Çünkü geleceğe doğru uzanan bu renkli yolculuğu her gün biraz daha sağlam adımlarla pekiştiriyorum. Anneciğim, babacığım bugün ne kadar da büyüdüm değil mi?