Özel Ege Lisesi öğrencilerinin eğitim öğretiminin niteliğini önemsediği ölçüde onların okula güvenli bir şekilde geliş gidişlerinden, sağlıklı ve doğru beslenmelerinden, öğrencilerin ruhsal ve bedensel bütünlüğünün korunmasından da kendini sorumlu hisseder.  Bugüne kadar sektöründe adı bilinen servis ve yemek firmalarıyla çalışan okulumuz, 2016-2017 öğretim yılında öğrenci-personel taşıma hizmetleri ile mutfak-kantin ve kafeterya hizmetlerinin tamamını üzerine almıştır. 

2015-2016 öğretim yılının sonunda Özel Ege Lisesi yerleşkesinde yapılan tadilat ve iyileştirme çalışmaları sayfamızda “Yeni Öğretim Yılına Hazırız” konulu haberle tüm okul kamuoyuyla paylaşılmıştır. Öte yandan özellikle yemek ve servis hizmetlerinin niteliğine gösterilen özenin ailelerimiz tarafından ilgi duyulan bir konu olduğunun farkındayız. Özel Ege Lisesi istihdam ettiği sürücü ve hosteslerin yönetimindeki güvenli ve konforlu araçlarıyla 2016-2017 öğretim yılından itibaren öğrencilerinin ulaşımını sağlayacaktır. Sadece birkaç güzergâh dışında İzmir’in her bölgesinden öğrencilerimiz kendi araçlarımızla taşınmaktadır. Okulumuz bu hizmeti verebilmek için geçen yıldan bu yana toplam 36 araç satın almış, bu araçlarda görev yapacak sürücü ve hostesleri istihdam etmeye başlamıştır. 

Aynı şekilde Özel Ege Lisesi, kendi çalışanı olan profesyonel bir ekiple mutfak, kantin-kafeterya hizmetlerinin niteliğini de yükseltmiştir. Gıda mühendisi, aşçıbaşı, pasta-tatlı ustası, üç aşçı yardımcısı başta olmak üzere tüm ekibimiz öğrencilerimizin dengeli ve yeterli beslenmelerini sağlamak üzere yoğun bir çaba sarf etmektedir. Yemek ekibinin kısa zaman içerisinde yeme-içme hizmetlerinin niteliğini çok daha yukarıya taşıyacağına inanıyoruz. 

Sahadaki çalışmalar genel hatlarıyla yukarıda anlattığımız şekilde gelişirken olmaması için yoğun çaba harcamamıza karşın yine de ortaya çıkabilecek sorunlara anında müdahale edecek ofis personelimiz de yeni işe alımlarla güçlendirilmiştir. Velilerimiz ulaşımla ilgili tüm sorunlarını Ulaşım Sorumlusu Ali Özdağlı (dâhili 114), yemek hizmetleri ile ilgili merak ettikleri konuları Yemek Sorumlusu Ayşegül Nevrekop (dâhili 114) ile görüşebilirler. 

İçtenlikle görevini yerine getiren çalışanlarımıza teşekkür eder, başarılar dileriz. 

ÖZEL EGE LİSESİ İDARE AMİRLİĞİ