Özel Ege Lisesi 10. sınıf öğrencileri “Teknoloji ve İnternet Bağımlılığı” konulu seminere katıldı. Lise Rehber Öğretmeni  Uzman Psikolog Esen Dinçel tarafından gerçekleştirilen seminerde gençlerin konuyla ilgili soru ve görüşlerine de yer verildi. Öğrencilerin Teknoloji ve internetin “araç” mı yoksa “amaç” mı olduğu konusundaki farkındalıklarının artırılması hedeflendi. Seminerde öğrencilere konu hakkında bir envanter uygulanarak teknoloji ve internetin hayatlarında yeri ve düzeyi ile ilgili durum değerlendirmesi yapmaları sağlandı. 

Söyleşide “İnternetin sosyal iletişimi kolaylaştırmasının yanı sıra  insanları yalnızlaştırdığı ve iletişimin kalitesini bozabildiği,  teknolojinin masum ancak teknoloji kullanımı konusunda sorumluluğun insanın kendisinde olduğu, internet bağımlılığının işaretlerinin neler olduğu, günlük kullanımdan sorunlu kullanım düzeyine nasıl geçildiği, internet bağımlılığının sonuçları” gibi farklı konular da ele alındı. 

Öğrencilere, teknoloji ve internet kullanımını kontrol altına alabildikleri ve zamanı iyi yönetebildiklerinde bu iki unsurun çok daha etkili ve yararlı araçlar olduğu anlatıldı.