Yıldızların Altında- Özel Ege’de Sinema Akşamları etkinliği kapsamında liseli öğrenciler, okul bahçesinde hep birlikte sinema filmi izledi. Bahçeye kurulan dev ekranla sinema severler tarafından bir klasik olarak nitelendiren filmi seyreden öğrencilerimiz açık havada arkadaşlarıyla güzel bir akşam geçirdi.

Özel Ege Lisesi Kısa Film Takımının bu yıl çektiği ve iki ayrı film festivalinde birincilik kazanan kısa filmlerin izlenmesiyle başlayan gecede, Robert Zemeckis’in yönettiği 1996 yapımı Forrest Gump adlı sinema filmi gençlerle buluşturuldu. En İyi Film ödülü de olmak üzere 6 dalda Oscar ödüllü film; içinde daima iyilik barındıran bir adamın ilginç hayat hikâyesini anlatıyor.

Gelenekselleşmesini planladığımız Özel Ege’de Sinema Akşamları etkinliğine, mezun olmuş ya da olacak tüm öğrencilerimiz davet beklemeksizin katılabilirler. Akıllarda hoş bir anı olarak kalacağını umduğumuz gecenin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Etkinliğin ikinci ayağında ortaokul öğrencilerimiz, 12 Mayıs 2015 Salı akşamı saat 20.00’de bir araya gelerek keyifli bir sinema filmi izleyecek. Tüm ortaokul öğrencilerimizi etkinliğimize bekleriz.