46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın İzmir Bölge Sergisi 30 Mart- 1 Nisan tarihleri arasında Tepekule Kongre Merkezinde yapılmaktadır. Yarışma kapsamında İzmir Bölge’den (İzmir, Aydın, Manisa, Uşak, Muğla) başvuran toplam 595 proje değerlendirmeye alınmış, bunlardan 495’i elenerek sergiye 100 proje davet edilmiştir. 2 Nisan 2015 tarihinde yapılacak ödül töreninde Ankara’ya gidecek 10-12 proje belirlenecektir. 

Özel Ege Lisesi öğrencilerinin hazırladığı 12 proje bu tarihler arasındaki sergilenmek üzere davet almıştır. Öğrencilerimiz bilim kurulu rehberliğinde hazırladıkları projelerle sergide en fazla sayıda fen projesi sergileyen okul olmamızı sağlamışlardır.  

Bu anlamlı başarıyı elde eden gençlerimizi okul yönetimimiz de yalnız bırakmadı. Özel Ege Lisesi Kurucu Temsilcisi Yansı Eraslan ve Okul Müdürü Aylin Musluoğlu sergideki öğrencileri kutlamak amacıyla stantları ziyaret etti. Eğitim yöneticilerimiz öğrencilere hem İzmir Sergisi ödül töreni hem de Ankara’daki ulusal sergi için şans diledi.