Özel Egeliler Princeton MUN’da

Özel Ege Lisesi öğrencileri yurt dışı işbirlikleri kapsamında New Jersey eyaletinde 18 - 27 Kasım 2015 tarihlerinde düzenlenen Princeton Üniversitesinin Model Birleşmiş Milletler Konferansı’na (MUN-Model United Nations) katılmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Dördüncü kez katıldığımız Princeton MUN’da öğrencilerimiz Bulgaristan, Pakistan, Paraguay ve Kamerun’u başarıyla temsil etti.  

Özel Egeliler konferansta silahsızlanma, insan hakları, Dünya Sağlık Örgütü gibi çeşitli komitelerde dünya sorunlarına delege olarak çözüm aramış ve çözüm ortağı olmuşlardır. Dört gün süren çalışmaların yanı sıra öğrencilerimiz, Princeton üniversitesini ziyaret etme ve bu okuldaki eğitim olanakları hakkında bilgi alma fırsatı da buldu. Ayrıca New York’ta üç gün geçiren öğrencilerimiz, çeşitli kültür turlarına katılmıştır. 

Ağustos ayından bu yana başlayan yoğun bir programla konferansa hazırlanan öğrencilerimiz, bu süreçte yabancı dillerini geliştirme olanağı bulurken; dünya sorunları, ekonomi ve politika hakkında pek çok yeni bilgi edinmişlerdir. Özel Ege Lisesi 9. ve 10. Sınıf öğrencileri Miray Dağcı, Ceyda Okçu, Berk Üvey, Artun Silistreli, Karya Gülen, Meryem Nilsu Çetin, Ilgın Deniz Kuran, Müge Demirsoy, İpek Ertem, Doğa Devrim Özöner, Ataman Erman Topbaş, Gökhan Çetin, Hasan Alp Dumrul, Arda Tavusbay, ve Ece Bardakçı’dan oluşan Princeton MUN ekibine İngilizce Öğretmenleri Sonat Kaya ve Chareen J. Forsberg liderlik etti.

Öğrencilerimizi başarılı çalışmalarından dolayı kutlarız.