Bir bilim ve liderlik okulu olarak tanınan Özel Ege Lisesi, en büyük yatırımın insan olduğu günümüz dünyasında yaşanan hıza emin adımlarla ayak uydurmaktadır.  Teknolojideki baş döndürücü gelişmeler ve bu gelişmelerin hayatımızdaki rolü göz ardı edemeyeceğimiz gerçeklerdendir. Hayatımızın her aşamasında yer alan bilişim sistemleri insanları birbirleriyle yakınlaştırmış hem bilgiye ulaşım hem de bilginin paylaşımı konusunda  hayatımızı kolaylaştırmıştır.

Biz Özel Ege Lisesi olarak, hayatımızın her evresinde bulunan bu teknolojileri öğrencilerimize öğretmenin öneminin farkında olup okul öncesi grubumuzda programlama, kodlama ve bilişime ait olan temel kavramların eğitimine başlamış bulunmaktayız.

Öğrencilere vereceğimiz bu temel eğitim sayesinde analitik düşünme yapılarını geliştirmeyi bu sayede de teknolojik okuryazarlığı artırmayı hedeflemekteyiz. Öğrencilerimiz böylelikle güncel hayatlarında aktif olarak kullandıkları bilgisayarların nasıl çalıştığını kavrama fırsatı bulacak hem de bu konuda gelecekte çok daha yetkin olabileceklerdir.

Bu program dâhilinde öğrencilerimiz algoritmalar, fonksiyonlar, şartlar ve yineleme gibi en temel yapıları Bilim Kurulu üyesi Mert Yıldız’dan öğrenecek, sadece bilgisayarlarda değil güncel hayatlarının her aşamasında da bu yapıları kullanabileceklerdir.