Özel Ege Lisesinin girişimci öğrencilerinin 3X Genç Başarı Şirket Programı kapsamında kurdukları Corti adlı şirket, İzmir 2. Yerel Ticaret Fuarı’na katılacak. Corti, 8 Nisan 2017 Cumartesi günü İzmir Park Bornova Alışveriş Merkezinde 10:00 – 18:00 saatleri arasında gerçekleşecek fuarda ürünlerini tanıtma ve satış bağlantıları kurma fırsatı bulacak. 

Genç Başarı Eğitim Vakfı ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde lise öğrencilerine iş fikri geliştirme, iş planı hazırlama, şirket kurma ve tasfiye etme tecrübesi yaşatmayı amaçlayan 3X Genç Başarı Şirket Programı çerçevesinde kurulan 57 şirket, İzmir 2. Yerel Ticaret Fuarı’nda görücüye çıkacak. Özel Ege Lisesinin girişimci 6 öğrencisi Hasan Alp Dumrul, Oğuzhan Yıldırım, Selin Yağmur Çakmak, Şebnem Türkoğlu, İlke Karadeniz ve Cenker Öztin’in danışman öğretmenleri Batuhan Alparslan ve Fırat Ural ile birlikte kurdukları Corti, fuarda ürün ve hizmetlerini tanıtacak.   

Fuarın ardından şirketlerini başarıyla yöneten genç girişimciler için Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından “Yılın Şirketi” yarışması düzenlenecek. Tüm şirketler hazırladıkları üçer dakikalık video ve faaliyet raporlarını vakfa gönderecek. 15-19 Nisan 2017 tarihleri arasında  www.facebook.com/GencBasari sayfasında her ilden yüklenen videolar arasında en yüksek sayıda beğeni alan video sahibi takım, ilin sosyal medya birincisi seçilerek İstanbul’a gidecek.  Seçilen 50 genç başarı şirketi, 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü İstanbul’da yarışma kapsamında kurulan stantlarda ürün ve hizmetlerini sergileyecek.