Dünyada liderlerin oyunu olarak anılan münazara alanında önemli bir yerleşik kültüre sahip olan okulumuz çekişmeli maçlara sahne olmaya devam ediyor. Lise Münazara Kulübü tarafından düzenlenen maç tüm lise ve Ortaokul Münazara Kulübü öğrencilerini Yüksel Eraslan Kültür Merkezinde bir araya getirdi.

Danışmanlığını Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Yelda Kantarcıoğlu'nun yaptığı Münazara Kulübü 2014-2015 öğretim yılını büyük başarılarla tamamladı. 2015 yılını bu maçla kapatan Münazara Kulübü gösteri maçı da bu doğrultuda büyük beğeni ve ilgi topladı. 12. sınıf öğrencilerinden İsmet Eren Sadi, And Kaan Ata Yılmaz; 11. sınıf öğrencilerinden İhsan Kutay Sakallıoğlu, Berkay Çuhadar; 10. sınıf öğrencilerinden Gülçin Zeynep Çalandağ, Bilginer Sarı; 9. sınıf öğrencilerinden Efe Şenoğlu, Selin Yağmur Çakmak’tan oluşan dört takım yıl boyunca aldıkları eğitimlerin hakkını vererek, münazaranın inceliklerini başarıyla ortaya koydu.

Kutay Sakallıoğlu ve Berkay Çuhadar’dan oluşan okul takımımız, Gediz Üniversitesi tarafından düzenlenen Liderlerin Oyunu Gediz’de- Liseler Arası Münazara Turnuvası İzmir’de çeyrek finale kaldı. Gediz Üniversitesi tarafından düzenlenen Liderlerin Oyunu Gediz’de- Liseler Arası Münazara Turnuvası Türkiye’ye katılmaya hak kazanan okul takımımız bu turnuvada da finale çıkarak büyük bir başarı gösterdi. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.