Kasım ayında Özel Ege İlkokulu, Özel Ege Ortaokulu ve Özel Ege Lisesinde yapılan meclis başkanlığı seçimleri tamamlandı. Başkanlığa aday olan öğrencilerin kendilerini tanıttığı ve vaatlerini anlattığı propaganda döneminin ardından sandığa giden Özel Egeliler meclis başkanlarını seçti.

Özel Ege Lisesinde 10. sınıf öğrencileri Efe Şenoğlu, Deniz Canpolat ve Karya Gülen ile 11. sınıf öğrencisi Bilginer Sarı lise meclis başkanlığı için yarıştı. 182 oy alan Bilginer Sarı meclis başkanı olurken, 82 oy alan Efe Şenoğlu başkan yardımcısı oldu. 

Özel Ege Ortaokulunda meclis başkanlığı adaylarının sayısı bir hayli fazlaydı. Seçimlerde Mert Çiçek, Ronya Turan, Naz Uyanık, Can Afacan, Yağız Hoşgör, Arda Günercan, Emirhan Özkan, Tamer Aydın, Emine Mutlubaş, ve Berke Hasgören aday olarak yarıştı. Oyların sayılmasının ardından 182 öğrencinin oyunu alan 7-A sınıf öğrencisi Tamer Aydın Ortaokul Meclis Başkanı olurken, 29 oy alan Yağız Hoşgör başkan yardımcısı unvanını kazandı. 

Özel Ege İlkokulu öğrencilerinin yaptığı seçimlerde birbirinden sevimli sloganlar ve vaatler vardı. Demir Keskin, Nazmi Kaan Aksoy, Kaan Polat Özpirinç, Ecem Buse Aslan, Haluk Atalay, Hayat Kurtbeyoğlu, Görkem Tütüncü ilkokul meclis başkanlığı için yarıştı. Seçim sonuçlarına göre Özel Ege İlkokulu 2015-2016 öğretim yılı okul meclis başkanlığına 4-A sınıfı öğrencisi Demir Keskin 52 oy alarak seçildi. Meclis başkan yardımcısı ise 32 oy ile Ecem Buse Aslan oldu. 

Karşılıklı hoşgörünün ve nezaketin hâkim olduğu demokratik bir propaganda döneminin ardından en çok oyu alarak meclis başkanı ve başkan yardımcısı olan öğrencilerimize yeni görevlerinde başarılar dilerken, seçime katılan tüm öğrencilerimizi kutlarız.