Ülkenin en iyi matematikçilerini bir araya getiren Özel Ege Lisesi  Okullar Arası 19. “Matematik Yarışması” 12 Mart 2016 Pazar günü yapıldı. Yarışma 53’ü İzmir’den, 67’si Türkiye genelinden olmak üzere toplam 120 okuldan 278 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. 25 test ve 3 klasik sorunun bulunduğu ve okulların her sınıf seviyesinde bir öğrenci ile temsil edilebildiği yarışmanın sonuçları 15 Mart 2017 Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar okulumuzda ve internet sayfamızda duyurulacaktır.

Yarışmanın ödül töreni 22 Mart 2017 Çarşamba günü saat 15.00’te Özel Ege Lisesi Yüksel Eraslan Kültür Merkezinde yapılacaktır. 

Yarışmanın düzenlenmesinde ve soruların hazırlanmasında emeği bulunan başta Jüri Başkanı Ege Üniversitesi Matematik Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Sayın Emine Mısırlı olmak üzere çeşitli kurumların akademisyenleri ve öğretmenlerinden oluşan jüri üyelerine teşekkürü borç biliriz. Yarışmanın Yürütme Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Özel Ege Lisesi Matematik Bölüm Başkanı Engin Kolbaşı ve ekibine de teşekkür ederiz.  Ayrıca yarışmaya ilgi gösterip katılım sağlayan okul yöneticilerini, öğretmenleri, katılımcı öğrencileri ve ailelerini kutlar, matematik bilimine gösterdikleri ilginin sürmesini temenni ederiz. 

Özel Ege Lisesi 19. Okullar Arası “Matematik Yarışması” ödül törenine dereceye girsin girmesin tüm katılımcı öğrencilerle birlikte okul yöneticileri, öğretmenleri ve aileleri davetlidir.