Her ay bir çağdaş yazarı konuk ettiğimiz Ayın Yazarı etkinliğinde Mart ayında Yazar Oya Uslu’yu tanıdık. Minik öğrencilerimizle bir araya gelen yazarımız, onların yazar ve kitaplarıyla ilgili sunumlarını dinledi, sorularını yanıtladı. 

Etkinlik, öğrencileri çağdaş yazarlarla bir araya getirmeyi ve bu suretle çocukların; okumaya, kitaplara ve yazın dünyasına olan ilgilerini artırmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda 2. sınıf öğrencilerimiz yazarın “Ormanda Seçim var”,  3. sınıf öğrencilerimiz “İzmir Burcu Burcu İzmir” ve 4. sınıf öğrencilerimiz ise “Külkedisi Yarışması” adlı eserlerini okudu.  

Öğrencilerin kitaplarını titizlikle imzalayan Uslu,  Özel Ege Lisesi Okul Radyosu için de bir röportaj verdi. Program 3 Mart 2016 Perşembe günü itibarıyla 24 saat internet üzerinden yayın yapan radyomuzda yayınlanmaktadır. 

Oya Uslu Kimdir?  

İzmir’de doğdu. Basılı 16 adet eseri olan Uslu, daha çok çocuk kitapları yazmaktadır. Bunun yanı sıra bir gençlik kitabı ve yetişkinler için öykü kitabı bulunmaktadır. Çeşitli edebiyat dergilerinde yazıları çıkmaktadır. Ayrıca ortak kitaplarda da öyküleri yer almaktadır.  Edebiyatçılar Derneği, Egeli Kadın Yazarlar Grubu üyesidir.