Her ay bir çağdaş yazarı konuk ettiğimiz Ayın Yazarı etkinliğinde Mart ayında Yazar Mehmet Erdoğan’ı tanıdık. Minik öğrencilerimizle bir araya gelen yazarımız onların kendisi ve kitaplarıyla ilgili sunu ve yorumlarını dinledi. Kendisine yöneltilen soruları yanıtladı ve öğrenciler için kitaplarını imzaladı. 

Etkinlik kapsamında 2. sınıf öğrencilerimiz yazarın, “Prenses Mira’nın Gizemi”, 3. sınıf öğrencilerimiz “Uzaylı Arkadaşım” ve 4. sınıf öğrencilerimiz ise “Babam Çıldırdı” adlı eserlerini okudu. 

Mehmet Erdoğan Kimdir? 

Gerçek adı Mehmet Erdoğan olan ve aynı addaki başka yazarlarla karıştırılmamak için Kemal takma adını kullanan yazar 1959′da İzmir’de doğdu. İlk, orta, lise ve yüksek öğrenimini bu şehirde tamamladı. İzmir’de maliyeci olarak meslek yaşamına başladı. 1999′da “Işığın İçindeyim” adlı şiir kitabı yayımlandı. Eserlerinden bazıları, Araf’ın Atlıları, Ana Tanrıça, Babam Çıldırdı, Balık Yemi Pina, Burcu’nun Öyküleri, Dedektif Koca Burun, Kelebekler Prensi, Küçük Kahraman, Prenses Mira’nın Gizemi’dir. 

Ödülleri: 

2000 yılında “Yıldız Yürümesi” adlı eseri Mevlüt Kaplan Edebiyat Ödülü yarışmasında ikincilik ödülüne

2001 Yılında BU Yayınevi Çocuk Edebiyatı Roman Yarışması’nda “Burcu’nun Öyküleri” adlı yapıtı mansiyon ödülüne,

2002 yılında BU Yayınevi Çocuk Edebiyatı Öykü Yarışması’nda “Balık Yemi Pina” adlı yapıtı Jüri Teşvik Ödülü’ne

2003 yılında BU Yayınevi Çocuk Edebiyatı Fantastik Öykü Yarışması’nda “Prenses Mira’nın Gizemi” adlı eseriyle Jüri Özel Ödülü’ne değer bulundu.