Özel Ege Lisesi Fransızca Tiyatro Topluluğu öğrencileri, 1- 9 Nisan 2016 tarihlerinde İtalya’nın Floransa kentinde bu yıl 15.si düzenlenen AAIFF “Théâtralisons Ensemble” adlı Uluslararası Fransızca Tiyatro Festivali’ne Fransızca Öğretmeni Beste Erbak ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Narin Mutlu ile beraber katıldı.

Bulgaristan, Rusya, Fransa, Sırbistan ve İtalya’dan lise topluluklarının katıldığı festival kapsamında Özel Egeliler Floransa Fransız Kültür Merkezinde Beste Erbak tarafından Fransızca’ya uyarlanan “La Vie Luxueuse” (Lüküs Hayat) adlı oyunu sahneledi. Diğer ülkelerin öğrencileriyle birlikte atölye çalışmalarına katılan öğrencilerimiz, öğrendiklerini yaptıkları gösterilerle sahneye aktardı. Tarihi bir yapı olan Fransız Konsolosluğu ve Fransız Kültür Merkezinde gösterilerini başarıyla sergileyen öğrencilerimiz plaketlerini alkışlar eşliğinde aldı.

Özel Egeliler ayrıca ülkemizi ve okulumuzu tanıtan bir stant kurdu. Çeşitli broşürler ve yöresel yiyeceklerin yer aldığı stant katılımcılardan ilgi gördü. Festival kapsamında bolca Fransızca pratiği yapma fırsatı yakalayan öğrencilerimiz, Rönesans’ın beşiği Floransa’da müze ve tarihi yapıları ziyaret etti, İtalya’nın Pisa ve Venedik kentlerini de görme fırsatı yakaladı.

Ülkemizi ve okulumuzu başarıyla temsil eden öğrencilerimiz Tanem Yiğit, Ömer Bora Taşçı, Elif Sude Burbut, Nilüfer Şener, Ataman Erman Topbaş, Semra Ece Akat, Pelin Bademkıran, Onur Balmahmut, Lara Ece Çelebi, Ekin Günüşen, Doğa Hırdavatçıoğlu ve Ege İpekçi’yi kutlar, başarılarının devamını dileriz.