Özel Ege Lisesi Ege Bölgesi Okullar Arası 17. “Matematik Yarışması” 1 Mart 2015 Pazar günü 55 okuldan 182 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. 25 test sorusu ile 3 klasik sorunun sorulduğu ve okulların her sınıf seviyesinde bir öğrenci ile temsil edilebildiği yarışmaya İzmir, Manisa ve Aydın ili ile ilçelerindeki okullar katıldı. Sınavının sonuçları en geç 4 Mart 2015 Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar okulumuzda ve internet sayfamızda açıklanacaktır. 

Yarışmanın ödül töreni 11 Mart 2015 Çarşamba saat 15.00’te Özel Ege Lisesi Yüksel Eraslan Kültür Merkezinde yapılacaktır. 

Büyük bir titizlikle ve başarıyla 17 yıldan bu yana sürdürülen ve alanında bir klasik olan  “Matematik Yarışması”nın düzenlenmesinde ve soruların hazırlanmasında emeği bulunan başta Jüri Başkanı Ege Üniversitesi Matematik Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Sayın Emine Mısırlı’ya ve çeşitli kurumların akademisyenleri ve öğretmenlerinden oluşan jüri üyelerine teşekkürü borç biliriz. Yarışmanın Yürütme Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Özel Ege Lisesi Matematik Bölüm Başkanı Engin Kolbaşı ve ekibine de teşekkür ederiz.  Ayrıca yarışmaya ilgi gösterip katılım sağlayan okul yöneticilerini, öğretmenleri, katılımcı öğrencileri ve ailelerini kutlar, matematik bilimine gösterdikleri ilginin sürmesini temenni ederiz. 

Ege Lisesi Ege Bölgesi 17. Okullar Arası “Matematik Yarışması” ödül törenine dereceye girsin girmesin katılımcı öğrencilerle birlikte, okul yöneticileri, öğretmenleri ile aileleri davetlidir.