Özel Ege Lisesi  Okullar Arası 18. “Matematik Yarışması” 6 Mart 2016 Pazar günü 83 okuldan 259 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. 25 test ve 3 klasik sorunun bulunduğu ve okulların her sınıf seviyesinde bir öğrenci ile temsil edilebildiği yarışmaya Ankara, İstanbul, İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Uşak, Kütahya, Balıkesir, Amasya, Muğla, Afyon gibi illerden okullar katıldı. Sınavının sonuçları en geç 9 Mart 2016 Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar okulumuzda ve internet sayfamızda açıklanacaktır. 

Yarışmanın ödül töreni 16 Mart 2016 Saat 15.00’te Özel Ege Lisesi Yüksel Eraslan Kültür Merkezinde yapılacaktır. 

Büyük bir titizlik ve başarıyla 18 yıldan bu yana sürdürülen, alanındaki en prestijli yarışmalardan biri olan Özel Ege Lisesi Okullar Arası Matematik Yarışması, sınırlarını bu yıl ilk kez tüm Türkiye’ye yaydı. Ulusal çapta düzenlenen yarışmada 25 test, üç klasik soru sorulmaktadır.

Yarışmanın düzenlenmesinde ve soruların hazırlanmasında emeği bulunan başta Jüri Başkanı Ege Üniversitesi Matematik Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Sayın Emine Mısırlı olmak üzere çeşitli kurumların akademisyenleri ve öğretmenlerinden oluşan jüri üyelerine teşekkürü borç biliriz. Yarışmanın Yürütme Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Özel Ege Lisesi Matematik Bölüm Başkanı Engin Kolbaşı ve ekibine de teşekkür ederiz.  Ayrıca yarışmaya ilgi gösterip katılım sağlayan okul yöneticilerini, öğretmenleri, katılımcı öğrencileri ve ailelerini kutlar, matematik bilimine gösterdikleri ilginin sürmesini temenni ederiz. 

Özel Ege Lisesi 18. Okullar Arası “Matematik Yarışması” ödül törenine dereceye girsin girmesin katılımcı öğrencilerle birlikte, okul yöneticileri, öğretmenleri ile aileleri davetlidir.