Özel Ege Lisesi bir kez daha bilimsel çalışmaların sunulduğu sergi heyecanına sahne oldu. Ülke genelinden 286 projenin başvurduğu Fen Araştırma Projeleri Yarışması’nda Fen ve Teknoloji, Fizik, Kimya ve Biyoloji alanlarında toplam 84 proje sergilendi. Jüri değerlendirmesi sonucunda aşağıdaki projeler ödüle layık görüldü. Ege üniversitesi Fen Fakültesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi akademisyenlerinden oluşan jüri üyelerimize, yarışmamıza yapmış oldukları değerli katkılardan dolayı teşekkür ederiz.  Dereceye giren projelerin öğrencileri 11 Mayıs 2016 Çarşamba günü saat 15.00’te Özel Ege Lisesi Yüksel Eraslan Kültür Merkezinde gerçekleşecek törenle ödüllerine kavuşacak.  

Yarışmamıza Adana, Adıyaman, Antalya, Amasya, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çorum, Denizli, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, İstanbul, Kahramanmaraş, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Sakarya, Samsun, Sivas, Tekirdağ ve Zonguldak illerinden yarışmamıza başvuran tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkür eder, dereceye girsin veya girmesin sergiye katılan projelerin öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerinin ödül törenimize davetli olduğunu hatırlatmak isteriz. 

15. Fen Araştırma Projeleri Yarışması’nda yeni bir heyecanla bir araya gelmek dileğiyle yarışmanın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz. 

Yarışma Yürütme Kurulu

 

Dereceler

Fen ve Teknoloji
 

Fizik
 

Kimya
 

Biyoloji

 

 

 

 14. Fen Araştırma Projesi Yarışması Kitabı 1-50 sayfa için ...
 

 14. Fen Araştırma Projesi Yarışması Kitabı 51-100 sayfa için ...