Lise öğrencilerimiz Bora Bölükbaşı ve Eren Kepenek, uluslararası liderlik okulu Young Guru Academy (YGA) Zirvesi’ne katıldı. 

 

Öğrencilerin daha iyi bir dünya için birlikte ilklere imza atmalarını amaçlayan programa 50 bin öğrenci başvurdu. Başvuru formları çok uluslu şirketlerin üst düzey yöneticileri, akademisyenler, sanatçılar ve girişimcilerden oluşan YGA danışma kurulu ve hayal ortakları tarafından değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda 2.000 üniversite ve 400 lise öğrencisi seçildi. Davet alan liseliler arasında yer alan Bora ve Eren, Haliç Kongre Merkezinde yapılan YGA Zirvesi’ne katıldı.

 

İkinci tur başvuruları başlayan programda, 5 aşamalı mülakatla seçilen 50 öğrenci görme engelliler, yetimler, yenilenebilir enerji konularında birlikte ürettikleri ve hayata geçirdikleri projelerle dünyada ilklere imza atacak. Bu öğrenciler, üst düzey yönetici, akademisyen, sanatçı ve bilim insanlarından oluşan, aralarında Prof. Dr. Aziz Sancar, Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, Ahmet Bozer, Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı gibi isimlerin yer aldığı YGA Hayal Ortakları’ndan 1.000 saatin üzerinde eğitim alacak.

 

Bora ve Eren’i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.