Gediz Üniversitesinin ev sahipliğinde 80 takım 160 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen “Çaylaklar Münazara Turnuvası”na Özel Ege Lisesi damgasını vurdu.  24 -25 Ekim 2015 tarihlerinde okulumuzdan 14 öğrencinin 7 takım halinde katıldığı turnuvada öğrencilere Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Yelda Kantarcıoğlu danışmanlık yaptı.

9. sınıflardan Janset Güney, Arda Tavusbay, İlke Karadeniz, Pelin Çakır, İnci Tütüncü;  10. sınıflardan Efe Şenoğlu, Selin Yağmur Çakmak, Yaren Bozar, Karya Gülen, Meltem Şahin, Oğuz Kaan Büket ve 11. sınıflardan Zeynep Çalandağ,  Bilginer Sarı ve Can Ekicioğlu’ndan oluşan takımlarımızdan beşi yapılan tur maçları sonunda ilk 32 takım arasında yer aldı. Eleme maçları sonunda Yaren Bozar, Karya Gülen’den oluşan ÖEL3 takımımız ve Efe Şenoğlu, Selin Yağmur Çakmak’tan oluşan ÖEL1 takımımız finale çıkmaya hak kazandı. Final maçı sonucunda Yaren Bozar ve Karya Gülen’den oluşan takımımız birincilik kupasını kazandı.

80 takım 160 öğrencinin yarıştığı turnuvada “En İyi Konuşmacı” sıralamasında Yaren Bozar ikinci, Efe Şenoğlu üçüncü, Bilginer Sarı dördüncü, Karya Gülen yedinci ve Selin Yağmur Çakmak dokuzuncu sırada yer aldı.

Özel Ege Lisesi yönetimi öğrencileri kutlamak amacıyla bir toplantı düzenledi. Toplantıya Kurucu Temsilcisi Yansı Eraslan, Lise Müdürü Aylin Musluoğlu, Lise Müdür Yardımcısı F. Necla Atıl  İlköğretim Kurumu Müdürü Sibel Şenol öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Özel Ege Lisesinde münazara kültürünün tamamen yerleştiğinin altını çizen Yansı Eraslan öğrencilerini tek tek kutladı. Münazara takımıyla pasta kesen Eraslan, münazara kültürünün küçük sınıflara aktarılmasının ve kesintisiz bir başarı geleneği oluşturulmasının önemini dile getirdi.

Liderlerin oyunu olarak bilinen münazara, Özel Ege Lisesinde, Münazara Kulübü çalışmaları olarak ortaokul 7 ve 8. sınıflardan itibaren başlamaktadır.

Katıldıkları her turnuvada göz dolduran ve başarılı sonuçlar elde eden Özel Ege Lisesi Münazara Takımı’nı ve emeği geçen tüm öğretmenlerimizi kutlarız.