Dünyada liderlerin oyunu olarak anılan münazara alanında Özel Ege Lisesi öğrencilerinin daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlamak, münazara kültürünü tanıtmak ve öğrencilerin sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Münazara Kulübü tarafından bir gösteri maçı düzenlendi.

Danışmanlığını Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Yelda Kantarcıoğlu ve Simge Akkın’ın yaptığı Münazara Kulübü 2016-2017 öğretim yılının ilk dönemini büyük başarıyla tamamladı. Tüm lise öğrencilerinin izlediği gösteri maçı da bu doğrultuda büyük beğeni ve ilgi topladı. Zeynep Çalandağ, Efe Şenoğlu, Can Ekicioğlu’dan oluşan Münazara Takımı ile Janset Güney, Dilara Karaca, İpek Ertem, Selin Gilgil’den oluşan Münazara Kulübü öğrencileri aldıkları eğitimlerin hakkını vererek, münazaranın inceliklerini başarıyla ortaya koydu. Özel Ege Lisesi 2015 yılı mezunlarından eski münazara takımı üyesi And Kaan Ata Yılmaz da gösteri maçında arkadaşlarını yalnız bırakmadı.

Argüman Fabrikası tarafından düzenlenen 3.Türkiye Münazara Şampiyonası ön elemelerini toplam puanla Türkiye üçüncüsü olarak tamamlayan münazara takımımızı kutlar, başarılarının devamını dileriz.