Matematikçiler Derneği tarafından düzenlenen 14. Ulusal Matematik Sempozyumu bu yıl Niğde Üniversitesinin ev sahipliğinde yapıldı. 14-16 Mayıs 2015 tarihlerinde "Kanatlandıran Matematik" temasıyla düzenlenen sempozyumda matematik eğitimcileri, eğitim uygulamasını yapan öğretmen ve öğrenciler, kamuda çalışan matematikçiler bir araya gelerek matematik ve matematik eğitimindeki son gelişmeleri paylaştı. 

Sempozyum sırasında Türkiye Liseler Arası Üçüncü Matematik Yarışması da düzenlendi. Türkiye genelindeki 22 lise ve dengi okulun katıldığı yarışma, iki aşamalı olarak gerçekleştirildi. Birinci aşamada yarışmaya katılan tüm öğrenciler bireysel olarak sınava girerek çoktan seçmeli 29 matematik sorusuna 89 dakikada cevap vermeye çalıştılar. Her okuldan katılan üç öğrencinin puanlarının toplamı okul puanı olarak ilan edilerek en yüksek  puanı alan 11 okul takımı ikinci aşamaya katılmaya hak kazandı. İkinci aşamada ise birinci aşamayı geçen 11 okulun öğrencileri takım olarak yarışarak 19 soruya cevap vermeye çalıştı. 

11. sınıf öğrencilerimizden Can Karaca ile Mehveş Özel ve 10. sınıf öğrencilerimizden Alpbilge Aslan'dan oluşan okul takımımız yarışmada üçüncü olarak bronz madalya almaya hak kazandı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.