Okulumuz öğrencilerinin üniversiteleri daha yakından tanımalarını sağlamak, bölüm ve meslek seçimlerinde onlara ışık tutabilmek amacıyla düzenlenen İstanbul Üniversiteleri Tanıtım Gezisi 15-17 Nisan 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi. 11. sınıf öğrencilerimiz lise öğretmenlerimiz Esen Dinçel, Yelda Kantarcıoğlu, Seda Öktem, Orhan Ahmet Kocaağaç, Hüseyin Yürük, Yasemin Özvarlık ve Tolga Duman eşliğinde gerçekleşen gezi keyifli ve verimli geçti. 

Program kapsamında öğrencilerimiz Sabancı Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İTÜ, Koç Üniversitesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesini ziyaret ederek üniversite yetkililerinden okulların akademik ve sosyal yaşam, yurt dışı çalışmaları, burs imkanları gibi bir çok konuda detaylı bilgi aldı. Yanı sıra öğrencilerimiz kurumların eğitim ortamları, kütüphane, spor ve sosyal tesislerini görme şansına sahip oldu. Öğle yemeklerini Sabancı ve Koç Üniversitesinde alan öğrencilerimiz üniversite havasını soludu. 

Gezimizin son gününde öğrencilerimiz İstanbul Modern’i ziyaret ederek modern sanat eserlerini gördü. İzmir’e dönmeden önce de Ortaköy’de kumpir ve dondurma keyfi yaparak gezilerini tamamladı. Gezi programı dâhilinde öğrencilerimiz üniversite sınavları öncesi arkadaşları ile birlikte vakit geçirme, ekip ruhu ve birlikte hareket etme açısından da deneyim kazandı. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve gezi süresince sorumlu ve uyumlu davranan öğrencilerimize teşekkür eder, üniversite yolunda öğrencilerimize başarılar dileriz.