Her yıl mart ayında uluslararası ölçekte düzenlenen "Frankofoni Haftası-Fransızca dilinin kullanılması kutlamaları" nedeniyle bu yıl Türkiye'de Fransızca okutan okullar arasında kısa film yarışması yapıldı. "Les visages de la Francophonie en Turquie-Türkiye'de Fransızca'nın Yüzü" konusuyla İstanbul Fransız Kültür Merkezi tarafından düzenlenen yarışmada Özel Ege Lisesi öğrencilerinin hazırladığı kısa film Türkiye birinciliği ödülünü kazandı. 2016 yılında Avrupa Futbol Şampiyonası'nın Fransa'da yapılacak olması sebebiyle "futbol" temasının işlendiği filmi lise öğrencilerimiz çekti. Filmde anaokulu öğrencilerimizin rol aldı.

Fransa İstanbul Başkonsolosluğunda 17 Mart 2016 Perşembe günü düzenlenecek ödül törenine öğrencilerimiz ve Fransızca öğretmenimiz Beste Erbak katılarak ödüllerini alacak.

Fransızca’nın seçmeli ikinci yabancı dil olarak okutulduğu okulumuzda öğrencilerimizin Fransızca alanında yapılan pek çok etkinlikte önemli dereceler etmesi nedeniyle çocuklarımızı ve öğretmenlerimizi ayrıca kutlar, başarılarının devamını dileriz.