Özel Ege Lisesi öğrencileri yurtdışı işbirlikleri kapsamında İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenen Harvard Model Kongre Avrupa Konferansı’na katıldı.

Öğrencilerimiz konferans kapsamında Dünya Sağlık Örgütü, Dünya Ticaret Örgütü, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı, Enerji ve Ticaret Komitesi, Bilim Uzay ve Teknoloji Komitesi gibi çeşitli komitelerde yer alarak çalışmalarda bulunmuşlardır. Konferansın ardından öğrencilerimiz Toledo ve Segovya şehirlerine düzenlenen kültür gezilerine katıldı.

Harvard Üniversitesinin Avrupa ayağı olan ve her yıl Avrupa’nın farklı bir ülkesinde düzenlenen Harvard Model Kongre Avrupa Konferansı’na 9. sınıf öğrencilerimizden Damla Kiray, Ece Bardakçı, Efe Şenoğlu, Zeynep Önder, Güner Güvezne, Doğa Devrim Özöner, Tolga Çökmez, Nilüfer Şener, Sevinç Sayar, Ceyda Okçu, Oğuzhan Yıldırım, Oğuz Kağan Büket , Karya Gülen, Miray Dağcı, Yaren Bozar ve 11. sınıf öğrencimiz Sena Biltekin katılmıştır.

HMCE grubuna İngilizce öğretmenlerimiz Serap Pekyalçın ve Tuğçe Nikel Yalçın liderlik etti. Öğrencilerimizi başarılı çalışmalarından dolayı kutlarız.