Özel Ege Lisesi seminer dönemi çalışmaları kapsamında Uzman Psikolojik Danışman ve Sanat Terapisti Zahit Harmanlı konuğumuz oldu. İç Ritmi Yakalamak ve İletişim Becerileri konulu seminerinde Özel Egelilere saygı ve güven uyandıran başarılı bir iletişimin temel koşullarını anlatan Harmanlı çeşitli drama çalışmalarıyla da iç dünyamızla ilgili farkındalığı artırmaya çalıştı.

Değerli sunumu için kendisine teşekkür ederiz. 

Zahit Harmanlı kimdir? 

Lise öğrenimini İzmir Atatürk Lisesinde mezunu. Dokuz Eylül Üniversitesinde lisans ve yüksek lisans eğitimini  tamamlamıştır. 2001-2006 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesinde araştırma görevlisi olarak çalışan  Harmanlı, bu süre içerisinde yurt içinde çeşitli araştırmalarda bulunmuş, bilimsel makaleler yayımlamıştır. Uludağ Üniversitesi Psikiyatri Anabilim dalınca yürütülen sanat terapisi eğitimini “Yalnızlık Duygusunun Tanınması ve Aşılmasında Sanat Terapisi” tez çalışması ile tamamlamış halen sanat terapisti ve eğitimci adayı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 

Genel olarak ergen ve yetişkin ruh sağlığı, evlilik ve aile terapisi alanlarında çalışmaktadır. Ayrıca gençlere yönelik motivasyon, akademik başarı, kariyer danışmanlığı, kişisel gelişim çalışma alanları arasındadır. Aynı zamanda Aura Sanatla Terapi Eğitim Merkezi ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim dalı tarafından ortak yürütülen “Sanatla Terapi ve Yaratıcılık” kurs programında eğitimci olarak çalışmalarını sürdürmektedir.