Özel Ege Lisesi Fransızca Tiyatro Topluluğu öğrencileri, 5-16 Nisan 2017 tarihlerinde Fransa'nın La Roche-sur-Yon kentinde düzenlenen “Festival des Festivals” adlı Uluslararası Liseler Fransızca Tiyatro Festivali’ne Fransızca Öğretmeni Beste Erbak ve Matematik Öğretmeni Aslı Namlı Kunduracı ile birlikte katıldı. 

“Festivallerin Festivali” olarak adlandırılan etkinliğe Türkiye, Macaristan, İtalya, Lübnan, Lüksemburg, Fas, Karadağ, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Rusya, Sırbistan, Tunus, Belçika, Bulgaristan, Burkina Faso, Kanada, İspanya, Mısır, Litvanya, Polonya ve Romanya’dan toplam  300 öğrenci katıldı. Festivalde ülkemizi temsil eden Özel Egeli öğrenciler, Haldun Taner tarafından yazılan ve Beste Erbak tarafından sahneye uyarlanan “Keşanlı Ali Destanı” adlı oyunu iki ayrı yerde sahneleyerek büyük bir başarıya imza attı.  İzleyicilerin ayakta alkışladığı öğrencilerimiz, yaptıkları folklor ve dans gösterileriyle festivale renk kattı. Festival programı kapsamında birçok tiyatro atölyesine katılan öğrencilerimiz ayrıca La Roche-sur-Yon kentinde Mendes Lisesi ve Nantes kentinde Nelson Mandela Lisesi öğrencileri tarafından ağırlandı ve derslere katıldı. Öğrencilerimiz her iki şehirde de ülkemizi tanıtan stantlar kurdu.  Çeşitli broşürler ve yöresel yiyeceklerin yer aldığı stant katılımcılardan büyük ilgi gördü. Öğrencilerimiz festival kapsamında bolca Fransızca pratiği yapma fırsatı yakaladı.  

Ülkemizi ve okulumuzu başarıyla temsil eden öğrencilerimiz Sude Adalı, Berfin Gökhan, Melis Pehlivan, Yağmur Bil, Lidya Nur Karat, Melis Derya Ateş, Gamze Nur Özcan, H. Alara Karakuyu, Cem Kütükçüler, Elif Sude Burbut, Selin Duman, Kenan Berkay Dabakoğlu, Berke Odacı, M. Doğukan Çetin ve Ö. Bora Taşçı'yı kutlar, başarılarının devamını dileriz.