Değerli Veliler,

 

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından; “5580 Sayılı Kanun Kapsamındaki Özel Okullarda Eğitim Gören/Görecek Öğrenciler için Verilecek Eğitim ve Öğretim Desteği Uygulama e-Kılavuzu” yayımlanmıştır.

 

Kılavuza http://ookgm.meb.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Başvuru esnasında ‘Eğitim ve Öğretim Desteği Verilebilecek Öğrencilerin Tespit Formu’nda (Ek-12) belirtilen belgelerin yanınızda olmasını önemle rica ederiz. Eksik belge olduğu takdirde başvuru işlemi tamamlanamayacaktır. Kılavuz gereği veliler, Ek-12’de yer alan bilgilerin doğruluğundan sorumlu olacaktır.

 

Başvuru ve işlem takvimi aşağıdaki gibidir:

2017-2018 öğretim yılı eğitim öğretim desteği başvuruları 10 Ağustos - 6 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

2016-2017 öğretim döneminde eğitim öğretim desteği devam eden ara sınıf öğrencileri 2017-2018 öğretim dönemi için destek başvurusu yapmayacaktır.   Ancak geçtiğimiz yıllar teşvik almış olsalar da, 2017-2018 yılında 1. sınıfa, 5. sınıfa ve 9. sınıfa başlayacak olan öğrenci velilerinin, teşvikten yararlanmak için tekrar başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

7 Eylül 2017 tarihinde “Tercih İşlemi Yapabilecek Öğrenciler” Millî Eğitim Bakanlığı sayfasından ilan edilecektir. Tercih işlemi yapabilecek öğrenci velilerinin tercih işlemlerini mutlaka 7 - 14 Eylül 2017 tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir. Tercih işlemi yapılmadan eğitim öğretim desteğine başvuru işlemi tamamlanmamaktadır. Tercih işleminde Özel Ege İlkokulu, Özel Ege Ortaokulu ve Özel Ege Lisesi birinci ve tek tercih olarak yazılacaktır.

 

 

ÖZEL EGE İLKÖĞRETİM KURUMU MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL EGE LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ