Cumhuriyet’in kuruluşunun 93. yıldönümü Özel Ege Lisesinde coşkuyla kutlandı. Velilerimizin de büyük ilgi gösterdiği törende 7’den 70’e bütün kalpler Cumhuriyet için attı.

Tören Özel Ege Lisesi Boru ve Trampet Takımı’nın tören alanına girmesiyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törenin sunuculuğunu 10. sınıf öğrencileri Onur Balmahmut ve Simgenur Dinç yaptı. Coğrafya Öğretmeni Mehmet Yaman’ın “Cumhuriyet ve Demokrasi” konulu konuşmasının ardından 8-C sınıfından Selin Safa “29 Ekim” adlı şiiri seslendirdi. 3. sınıf öğrencilerimiz Arda Özsüer ve Aras Tatlısu’nun Cumhuriyet konulu Hacivat ve Karagöz gösterisi izleyenlerin beğenisini topladı. Törende 1. sınıf öğrencilerimiz Ayaz Şahin, Ayça Deniz Meral, Şeval Akmeşe, Poyraz Durmaz, Ada Engin ve Efe Yaman “Cumhuriyet” adlı şiiri okudu. 4. sınıf öğrencilerinin hazırladığı “Cumhuriyet Oratoryosu” ile devam eden törende, 9. sınıf öğrencileri zeybek oyunu oynadı, halk oyunları ekibi Silifke yöresine ait oyunları sahneledi. Gösteriler izleyicilerden büyük alkış aldı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında okulumuzda düzenlenen sportif etkinliklerde dereceye giren öğrencilere belgelerinin dağıtılmasının ardından lise orkestramız Cumhuriyet marşları seslendirdi.

Özel Ege Lisesi Sosyal Bilimler Bölümü tarafından düzenlenen törenin gerçekleşmesinde emeği bulunan tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi kutlarız.