Özel Ege Lisesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı öğrenci ve velilerinin katıldığı coşkulu bir törenle kutladı. Cumhuriyet’in kuruluşunun 92. yıl dönümünü resmî töreni boru ve trampet takımının tören alanına girmesi ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından  “Cumhuriyet’in Bekçisi Gençler” konulu konuşması ile Tarih Öğretmeni Serkan Sezgin kürsüye çıktı. 8-B sınıfından İpek Akyol  “Dağlar Kadar” adlı şiiri seslendirirken 10. sınıf öğrencilerinin yaptığı müzikli gösteri izleyenlerden büyük alkış aldı.  Törende okul koroları Cumhuriyet şarkıları seslendirdi, halk oyunları ekibi Üsküp yöresine ait oyunlarını sahneledi. ‘Atam İzindeyiz’ adlı gösteriyi  ‘Çocuk Gözüyle’ konulu sunum izledi.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında okulumuzda düzenlenen sportif etkinliklerde dereceye giren öğrencilere belgelerinin dağıtılmasının ardından törenimiz Onuncu Yıl Marşı ile sona erdi.

Töreni 10. sınıf öğrencileri Berke Odacı ve Cemre Uçkan sundu. Tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılı programları için teşekkür ederken, ülkemizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı bir kez daha kutlarız.