Kanada, Waterloo Üniversitesi The Center for Education in Mathematics and Computing tarafından organize edilen Canadian Senior Mathematics Contest (CSMC) ve Canadian Intermediate Mathematics Contest (CIMC) adlı matematik yarışmalarında onur listesine girdik.

 

CSMC adlı yarışma  11 ve 12. sınıf öğrencileri,  CIMC adlı yarışma ise 9. ve 10. sınıf öğrencileri arasında düzenlendi. CSMC yarışmasına dünya genelinde 9.484 öğrenci, CIMC yarışmasına ise 10.643 öğrenci katıldı. Yarışmalarda öğrencilerin 2 saatlik süre içinde uzun cevaplı 9 soruya yanıt vermesi beklendi. Bu yarışmalardan CSMC’de 216 toplam puanla  590 okul arasında 21. sırada yer aldık.  Sınavda  11. sınıf öğrencilerimizden Melisa Doğru, 12. sınıf öğrencilerimizden Cem Ertunç ve Barış Tiryaki IV. puan grubunda yer alarak uluslararası okullar kategorisinde onur listesine girmeye hak kazandı.

 

CIMC’de ise 249 puanla 525 okul arasından 17.  sıraya yerleştik. Sınavda   9. sınıf öğrencilerimizden Bilgenaz Altıparmak ile Öykü Bicav ve 10. sınıf öğrencilerimizden Fikri Kerem Kınal  IV.,   9. sınıf öğrencilerimizden Çınar Eren Arslan V. grupta yer alarak uluslararası okullar kategorisinde onur listesine girdi.

 

Ayrıca, CIMC sınavında  43 ve üzeri puan alan  9. sınıf öğrencilerimizden Bilgenaz Altıparmak, Öykü Bicav, Çınar Eren Arslan, Ceren Varlık, Mehmet Efe Bulut, Deniz Yıldız, Arjin Hekimoğlu, Mesut Mert Karakuş ve Ezgi Balandı, 10. sınıf öğrencilerimizden  Fikri Kerem Kınal,  Ömer Çoban, Ezgi Aslan, Ezgi Aydın, Alper Kaan Gayretoğlu, Aysima Deveci ve Arzum Karahan, CSMC sınavında da 39 puan ve üzeri alan 11. sınıf öğrencilerimizden Melisa Doğru, 12. sınıf öğrencilerimizden Barış Tiryaki, Cem Ertunç, Maide İdil İspir, Ece Bardakçı ve Berke Odacı adlı öğrencilerimiz tüm katılımcılar arasında %25’lik dilime girerek üstün başarı sertifikası (Certificate of Distinction) ile ödüllendirildi. CSMC sınavında da Barış Tiryaki ve Melisa Doğru, CIMC sınavında da Fikri Kerem Kınal, Bilgenaz Altıparmak ve Öykü Bicav okul birincisi olarak madalya aldı.

 

Öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.