Okul öncesi öğrencilerimiz farklı alanlarda gerçekleştirdiği birbirinden renkli çalışmalarla yaratıcılıklarını sergiledi.

 

Yapraklar Anahtar Kelimemiz Oldu

 

Yaza çoktan veda ettik, havalar serinledi ve yavaş yavaş doğa rengini değiştirmeye başladı. Biz de hep birlikte sonbaharın renklerini bahçemizde keşfetmek istedik. İlk olarak macera dolu bir doğa yürüyüşü yaptıktan sonra çevrimizde bulunan farklı yaprakları topladık ve incelemeye koyulduk. Sonbahardan bize bir hatıra kalmasını istedik ve topladığımız yapraklardan farklı tasarımlar yapmaya karar verdik. Ortaya harika işler çıkardık. Bizim için eşsiz bir deneyimdi.

 

Uzağı Yakınlaştıran Şey Nedir

 

Öğrencilerimizle birlikte uzağı yakınlaştırma, göremediğimiz her şeyi görme isteği uyandı birden içimizde. Biz de bununla ilgili ne yapabiliriz diye düşünmeye başladık ve araştırmaya koyulduk. Farklı düşünceler geliştirerek, özellikleri birbirinden farklı dürbünler tasarladık. Kendi yaptığımız dürbünlerle etrafımızı görmek çok eğlenceliydi.

 

Minik Öğrencilerimiz Bahçede Doyasıya Oynadı

 

Okulumuzda birden fazla oyun parkı var, bu yüzden çok şanslıyız. Bahçede istediğimiz oyun alanında oynayabiliyoruz. Birlikte keyifli vakit geçirip değişik oyunlar üreterek eğlenceli oyun saatleri geçiriyoruz.

 

Okul Öncesi Öğrencilerimizin “Farklılıklarımla İşte Bu Benim” Çalışması

 

Hepimiz aynı mıyız, yoksa farklı özelliklerimiz var mı? Bunu anlamak için aynada kendimizi ve birbirimizi incelemeye başladık, hangi yönlerimizin benzer ve farklı olduğunu bulmaya çalıştık. Bedenimizi tanıma çalışmasında vücudumuzun şeklini kraft kâğıtlara çizdik. Kendi kıyafetlerimizi tasarladık. Birbirinden renkli çalışmalar ortaya çıktı.