Bu yıl 30 Mart-5 Nisan tarihleri arasında kutlanan 51. Kütüphane Haftası kapsamında okulumuzda pek çok etkinlik düzenlendi. 3. sınıflar arasında yapılan “Güzel ve Anlamlı Okuma Yarışması”nda 3-C sınıfından Melinda Tarlacı birincilik, 3-D sınıfından Alisa Çelik ikincilik ve 3-E sınıfından Yasemin Karabağ üçüncülük ödülünü elde etti.   

2014-2015 öğretim yılında en çok kitap okuyan, kütüphaneyi en etkin şekilde kullanan öğrenciler de unutulmadı. İlkokul kategorisinde 3-D sınıfından Azime Merve Karaayvaz, ortaokul kategorisinde 7-D sınıfından Emir Canayaz,  lise kategorisinde 11-B sınıfından Melda Akın plaket ve kitap ile ödüllendirildi. 

Ayrıca etkinlikler kapsamında ilköğretim öğrencilerimiz özlü sözlerin yer aldığı dövizler hazırlamış, kütüphanemizde yaratıcı drama etkinliğinde yer almış, resim sergisi,  Walkıng and Talkıng Books, kitap okuma,  scrabble turnuvası, kütüphane ve kitapla ilgili şarkılar, radyo programı, tişörtlere boyama gibi etkinliklere katılmışlardır.  

Liseli öğrencilerimiz ise Türk Kütüphaneciler Derneği tarafından düzenlenen “Kültürlerarası Diyalog Paneli”ne katılmışlardır.

Öğrencilerimizi başarılı çalışmalarından dolayı kutlar, gerçekleşen etkinlerde emeği geçenlere teşekkür ederiz.