Okulumuzda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri sabah saatlerinde öğrencilerin makamları devralmasıyla başladı. Bayramda, okul yönetimi bir günlüğüne 4. sınıf öğrencilerine devredildi. Okul Kurucu Temsilcisi Yansı Eraslan’ın makamını Emre Duman, Lise Müdürü Aylin Musluoğlu’nun makamını Mert Çiçek, İlköğretim Kurumu Müdürü Sibel Şenol’un makamını Nisan Kaynar devraldı.

Özel Ege Lisesi öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı okul bahçesinde yapılan törenle büyük bir coşkuyla kutladı. Boru ve Trampet Takımı’nın alana girmesinin ardından İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan tören çeşitli gösterilerle devam etti.

Sunuculuğunu Defne Mutlu ve Mert Çiçek’in yaptığı anlamlı günde okul korosu, halk oyunları ekibi, okul bandosu, modern dans kulübü öğrencileri, birbirinden güzel gösteriler sunarken şenliğe ana sınıfı öğrencileri de davul şovla katıldı. Tören, hafta boyunca süren sportif yarışmalara, sanat etkinliklerine ve zeka yarışmalarına katılan öğrencilerin ödüllendirilmesiyle sona erdi. Öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi başarılı gösterileri ve sunumlarından dolayı kutlarız.