Değerli Veliler, Sevgili Öğrenciler,

İlk ders zilinin çalmasına çok az kaldı. Özel Ege Ailesi olarak yeni öğretim yılına hazırız.  Ülkemizin en donanımlı yerleşkelerinden birine sahip okulumuzda bu yıl da yaz boyunca çok çalıştık, tüm hazırlıklarımızı tamamladık.

Peki neler yaptık?

İlköğretim binamızda yer alan fen bilgisi laboratuvarlarını ve hazırlık odalarını tüm ekipmanlarıyla birlikte baştan sona yeniledik.

İstihdam ettiğimiz sürücü ve hosteslerin yönetimindeki güvenli ve konforlu servis araçlarımızdaki mevcut araç takip sistemi yazılımını ve donanımlarını en güncel teknolojiye uygun hâle getirdik.

A, B, C blokta bulunan derslik ve laboratuvarların, D, E, F ve G blokta bulunan tüm mekânların (derslikler, bürolar, bölüm odaları, koridorlar, laboratuvarlar, konuk salonu, merdiven sahanlıkları dâhil) perdelerini yenileriyle değiştirdik.

Öğrencilerimizin zihinsel, bedensel ve ruhsal gelişmelerine katkı sağlayan sosyal mekânlardan biri olan okul bahçemizde peyzaj çalışması yaparak çiçekleri, bankları ve tüm iç ve dış saksıları yeniledik. Bahçe sulama sistemindeki bölgesel eksiklikleri giderdik.

Çocuk parklarımızın zeminini düzenleyerek kauçuk zemin karolarıyla yeniledik.

Halı sahamızın halısını değiştirdik.

D blokta bulunan spor salonunun parkesine sistre cila yaptık, duvarlarda bulunan darbe emici koruyucu süngerleri çoğalttık, voleybol ve basketbol çizgilerini yeni kurallara göre hem büyüklerin, hem miniklerin müsabaka ölçülerine göre düzenledik. Soyunma odalarının, malzeme odasının, öğretmenler odasının, tuvaletlerin ve duşların zemin seramiklerini, havalandırma sistemlerini ve mefruşatlarını yeniledik. D blokta bulunan iç korkulukları paslanmaz krom ve yuvarlak dönüşlü olarak değiştirdik.

Yüksel Eraslan Kültür Merkezindeki etkinlik malzeme deposuna dolaplar ekleyerek depolama alanını genişlettik.

Okulumuzun geçen yıldan başlamak üzere kendi çalışanı olan profesyonel bir ekiple mutfak ve kantin-kafeterya hizmetlerinin niteliğini yükselttiği malumunuzdur.Geçen yılki yatırıma ek olarak bu yıl da bazı iyileştirmelere yaptık.Mutfağımızda bulunan et hazırlık, sebze hazırlık ve hamur bölümünde havalandırmayı güçlendirdik ve odalar arası geçişlere hava perdeleri koyduk.

İlköğretim binasında bulunan Abaküs Kafenin iç ve dış yer seramikleri, pencere alüminyum doğramaları ve klimasını yeniledik.

Bahçe kantin hazırlık bölümünün havalandırmasını güçlendirdik.

 

Tüm bunları okulda verilen her türlü hizmetin standardını yükseltmek için yaptık.Kısaca hazırız!Yeni öğretim yılının ve yapılan tüm çalışmaların hayırlı olmasını dileriz.

ÖZEL EGE LİSESİ İDARE AMİRLİĞİ