Yurt dışı işbirliklerimiz kapsamında Harvard ve Yale Üniversitelerinin Model Birleşmiş Milletler Konferansı’na (MUN) katıldık.  17. kez katıldığımız Harvard MUN’da ve 5. kez katıldığımız Yale MUN’da, mülteci krizi, gelir eşitsizliği, casusluk ve uluslararası bilgi toplama gibi küresel sorunlara çözümler aradık. Önerilerimizi Birleşmiş Milletler Örgütüne tavsiye kararı olarak gönderdik.

 

Her ülkenin farklı bir ülkeyi temsil ettiği konferanslarda Yale MUN’da İsviçre’yi,  Harvard MUN’da Belçika’yı temsil ettik.  Özel Politik ve Bağımsızlaşma (SPECPOL), Uluslararası Olimpik Komitesi, Avrupa Birliği (EU), Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Biyoteknoloji Özel Zirve ve Silahsızlanma ve Uluslararası Güvenlik Komitesi gibi birçok farklı komitede yer almanın gururunu yaşadık. Bu komitelerde, temsil ettiğimiz ülkeler adına küresel sorunlara çözüm ortağı olduk. 

 

Diğer yandan, dünyanın en prestijli üniversiteleri arasında olan Yale ve Harvard Üniversitelerini de yakından tanıma fırsatı bulduk. 

 

Yale MUN’a giden 9., 10. ve 11. sınıf öğrencilerimiz Ahmet Efe Yılmaz, Arzum Karahan, Ata Egemen Tütüncübaşı, Ece Akın, Eda Yalçın, Efe Keleş, Günce Göztepe, İdil Karadağ, İrem Gülhan Alkan, Koray Doruk Gül, Naz Delibaş, Belin Bademkıran, Sezin Özturkut, Sude Adalı, Tankut Çekiç ve Yiğit Sezer’den oluşan ekibimize İngilizce öğretmenlerimizden Başar Eriştirenoğlu ve matematik öğretmenimiz Defne Tabu liderlik yaptı. 

 

Harvard MUN’a giden 9., 10. ve 11. sınıf öğrencilerimiz Nil Berber, Özgür Seyyah Emre, Emir İskifoglu, Ezgi Aslan, Yamaç Çopuroglu, Canpolat Güleryüz, Nilüfer Kemer, Aysima Deveci, Ezgi Agca, Mert Ali Yıldırım, Ümit Enes Güler, Arda Safak, Dilara Sekuri, Öke Özgener ve Elif Okyay’dan oluşan ekibimize ise İngilizce öğretmenlerimizden Güneş Korkmaz ve Fransızca öğretmenimiz Sırma Kuzukulak liderlik etti. 

 

Konferanslarda okulumuzu başarıyla temsil eden öğrencilerimizi kutlarız.