Özel Ege Lisesi tarafından düzenlenen “Günaydın Edebiyat” Öykü, Şiir ve Masal Yazma Yarışması 15. kez genç kalemlerini bir araya getirdi. Ülkemizin önde gelen yazar ve şairlerinden oluşan seçici kurul, başvuran tüm eserleri titizlikle değerlendirdi.  

Sonuçlar, 31 Mart 2016 Perşembe günü okulumuz Yüksel Eraslan Kültür Merkezinde gerçekleşecek olan ödül töreninde açıklanacaktır. Yarışmamıza 2016 yılında İzmir başta olmak üzere Adıyaman, Ankara, Bursa, Denizli, Edirne, Eskişehir, Giresun, Iğdır, Kırklareli, Mardin, Konya, Sakarya, Samsun gibi pek çok ilden 430 yapıt katıldı. Bu yapıtlardan bazıları şartnameye uymadığı için değerlendirmeye alınmadı. 

Ülkemizin uzun soluklu edebiyat yarışmalarından biri olan Günaydın Edebiyat Yarışması’nın gerçekleşmeye başladığı ilk yıllardan bu yana seçici kurul üyeliğini yürüten Değerli Yazar Nihat Demirkol Hürriyet Gazetesindeki köşesinde yarışmamıza yer verdi. (Link) Demirkol’a ve tüm seçici kurul üyelerine yarışmaya olan katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Türkiye’nin dört tarafından yarışmamıza katılan genç edebiyatseverleri yürekten kutluyor, katılımları için teşekkür ediyoruz. 

Nihat Demirkol - "Ne Yaptınız Bu Çocuklara"