Skip Navigation LinksAna Sayfa Güncel Özel Ege Lisesi 2016 Mezunlarının Yerleştiği Bölümler
15 Ekim 2016

 

Değerli Veliler, Sevgili Öğrenciler, 

2016 yılında lise eğitimini tamamlayan 25. dönem mezunlarımız Özel Ege Lisesinin kesintisiz başarı geleneğini devam ettirmiştir. Okulumuz 2015-2016 öğretim yılının sonunda 112 mezun vermiş, bu mezunların %90’ı üniversiteye yerleşmiştir. Öğrencilerimizin yerleştiği ilk beş üniversite ODTÜ, İTÜ, İ. D. Bilkent Üniversitesi (%82'si burslu), Boğaziçi Üniversitesi ve Koç Üniversitesi (%57'si burslu) şeklinde sıralanmıştır. 

Üniversite tercihi yapmayan veya yerleşemeyen öğrencilerin aldıkları puanlar pek çok devlet üniversitesine ve çeşitli vakıf üniversitelerinin burslu bölümlerine yerleşmelerine yeterli olan puanlardır.  Bu üniversiteler arasında Boğaziçi Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İ. D. Bilkent Üniversitesi, İTÜ, Koç Üniversitesi, ODTÜ, Sabancı Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi kurumlar bulunmaktadır.  

Okulumuza ana sınıfından bu yana devam eden veya ara sınıflarda bize katılan öğrencilerimizi artık mesleki eğitimlerini tamamlamak üzere üniversite yaşamlarına uğurluyoruz. Dileğimiz mezunlarımızın mesleklerinde de başarılı bireyler olarak ülkemizin ve insanlığın geleceğine olumlu katkılarda bulunmaları ve mutlu bir yaşam sürmeleridir.  

2016 yılında okulumuzdan mezun olan gençler, daha önceki mezunlarımız gibi akademik başarılarının yanında sosyal becerileri açısından da dikkat çekici özelliklere sahipti. 25. dönem mezunları, uluslararası yarışmalarda onur listelerine girmiş, saygın yabancı üniversitelerden burs ve kabul almış, hazırladıkları bilimsel projelerle bilim dünyasının dikkatini çekmiş, yaptıkları sanatsal çalışmalarla dünyanın değişik yerlerinde ülkemizi temsil etmiş, sportif becerileriyle millî takıma kadar yükselmiş, toplum hizmeti çalışmalarıyla ihtiyaç sahiplerinin yanında olarak takdir toplamış donanımlı gençlerdir. 

Özel Ege Lisesi “Cumhuriyet’in kurumlarını yönetecek nitelikli liderler yetiştirme” hedefine bugün daha yüksek bir motivasyonla sahip çıkmaktadır. Okulumuzdan donanımlı bir şekilde mezun olan öğrencilerimizi kutlar, onların geleceğin pırıl pırıl bireyleri olarak iş dünyasında, kamu yönetiminde, medyada, akademik dünyada, sivil toplum ve fikir dünyasında kanaat önderleri olarak öne çıkacağı inancıyla başarılar dileriz.
 

ÖZEL EGE LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ