Skip Navigation LinksAna Sayfa Güncel Eğitim Öğretim Desteği Duyurusu
16 Ağustos 2016

Değerli Veliler, 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından; “5580 Sayılı Kanun Kapsamındaki Özel Okullarda Eğitim Gören/Görecek Öğrenciler için Verilecek Eğitim ve Öğretim Desteği Uygulama e-Kılavuzu” yayımlanmıştır. 

Kılavuza http://ookgm.meb.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. 

Başvuru esnasında Eğitim ve Öğretim Desteği Verilebilecek Öğrencilerin Tespit Formunda (Ek-12) belirtilen belgelerin yanınızda olmasını önemle rica ederiz. Eksik belge olduğu takdirde başvuru işlemi tamamlanamayacaktır. Kılavuz gereği veliler, Ek-12’de yer alan bilgilerin doğruluğundan sorumlu olacaktır.  

Başvuru ve işlem takvimi aşağıdaki gibidir:

 

2015-2016 öğretim döneminde eğitim öğretim desteği devam eden ara sınıf öğrencileri 2016-2017 öğretim dönemi için destek başvurusu yapmayacaktır.   Ancak geçtiğimiz yıllar teşvik almış olsalar da, 2016-2017 yılında 1. sınıfa ve 5. sınıfa ve 9. sınıfa başlayacak olan öğrenci velilerinin, teşvikten yararlanmak için tekrar başvuru yapmaları gerekmektedir. 

Tercih işlemlerinde 5 Eylül 2016 tarihinde “Tercih Yapmaya Hak Kazanan Öğrenciler” ilan edilecektir. Hak kazanan öğrenci velilerinin mutlaka tercih işlemlerini 6 - 19 Eylül 2016 tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir. Tercih işlemi yapılmadan eğitim öğretim desteğine başvuru işlemi tamamlanmamaktadır. Tercih işleminde Özel Ege İlkokulu, Özel Ege Ortaokulu ve Özel Ege Lisesi birinci ve tek tercih olarak yazılacaktır. 

 

ÖZEL EGE İLKÖĞRETİM KURUMU MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL EGE LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ

{ Geri }
Online : 102     Günlük Ziyaretçi : 1045