Skip Navigation LinksAna Sayfa Duyurular Özel Egeliler Princeton MUN’da
20 Aralık 2016

Özel Ege Lisesi öğrencileri yurt dışı işbirlikleri kapsamında New Jersey eyaletinde 18-25 Kasım 2016 tarihlerinde düzenlenen Princeton Üniversitesinin Model Birleşmiş Milletler Konferansı’na (MUN-Model United Nations) katılmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Beşinci kez katıldığımız Princeton MUN’da öğrencilerimiz İtalya’yı başarıyla temsil etti.  

Özel Egeliler konferansta silahsızlanma, insan hakları, Dünya Sağlık Örgütü gibi çeşitli komitelerde dünya sorunlarına delege olarak çözüm aramış ve çözüm ortağı olmuşlardır. Dört gün süren çalışmaların yanı sıra öğrencilerimiz, Princeton Üniversitesini ziyaret etme ve bu okuldaki eğitim olanakları hakkında bilgi alma fırsatı da bulmuştur. Ayrıca New York’ta dört gün geçiren öğrencilerimiz, çeşitli kültür turlarına katılmıştır. 

Ağustos ayından bu yana başlayan yoğun bir programla konferansa hazırlanan öğrencilerimiz, bu süreçte yabancı dillerini geliştirme olanağı bulurken, dünya sorunları, ekonomi ve politika hakkında pek çok yeni bilgi edinmişlerdir. Özel Ege Lisesi 10. ve 11. sınıf öğrencileri Miray Dağcı, Ceyda Okçu, Ali Efe Cin, Efe Keleş, Armağan Ferit Ercan, Ege İpekçi, Ata Anğan, Ece Temiz, Yağmur Gürakar, Selin Duman, Aslı Akcan, Dicle Baykal ve Parla Çakır’dan oluşan Princeton MUN ekibine Lise Müdür Yardımcısı Necla Atıl  ve Yabancı Diller Bölüm Başkanı Tayfun Tığ liderlik etti.

Öğrencilerimizi başarılı çalışmalarından dolayı kutlarız. 

{ Geri }
Online : 205     Günlük Ziyaretçi : 17